FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Tom Waits czyli lepsza chrypka i wokal niz RT ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:

nie no picie samemu, zwłaszcza przy wolnej chałupie to fail jednak ;d
ale do takiego puszczania na pół tło do picia i rozmów to chyba co druga płyta się nadaje.


to już jak przyjdziesz se z imprezy czy coś, samemu nigdy nie piję ;d a chałupa nie musi być wolna, żeby kumple mogli przyjść w moim przypadku za co dziękuję

No wiadomo, mi się nawet Shakira zaczyna podobać po wypiciu. Znaczy jej muzyka.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
xd

Xavi napisał:

no dobra, to chodzi ci o odpływanie i takie tam, muzyczne niebo, okej. To właściwie możesz wywalić tych kumpli i rozkoszować się samemu.


nie no picie samemu, zwłaszcza przy wolnej chałupie to fail jednak ;d


Teraz tak mówisz, a jak słuchaliśmy z Tobą rapującego Hogartha to wołałeś, że nie zasługujemy na miano istot ludzkich. Sad
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:

Teraz tak mówisz, a jak słuchaliśmy z Tobą rapującego Hogartha to wołałeś, że nie zasługujemy na miano istot ludzkich. Sad


Nie wiem, ja tam wciąż przetrawiam smutną historię życia Hogartha na blokowisku.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po dorwaniu i kilkakrotnym przesłuchaniu nowego albumu - trzyma poziom, choć szału nie ma. może jeszcze kilkakrotne przesłuchanie zmieni podejście, ale... Rain Dogs toto nie jest.
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vimes napisał:
po dorwaniu i kilkakrotnym przesłuchaniu nowego albumu - trzyma poziom, choć szału nie ma. może jeszcze kilkakrotne przesłuchanie zmieni podejście, ale... Rain Dogs toto nie jest.

Oczywiście, że nie. Byłbym mocno zniesmaczony, gdyby nagrał znowu Rain Dogs. Nagrał za to kolejną znakomitą płytę. Ja nie narzekam.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vimes



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skąd: królewskie krakowy

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o poziom. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie. Choć muszę przyznać, dziś przesłuchałem kolejne dwa razy i "Bad As Me" wchodzi mi coraz lepiej. Też nie narzekam.
_________________
"Cokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek, bez żadnego uzasadnienia" - Zappa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 3:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnimi czasy mój zdecydowany numer jeden jeśli chodzi o szeroko rozumianych songwriterów, w sumie uzależniłem się totalnie, na laście jeśli chodzi o ostatni tydzień - 120 odtworzeń, jeśli chodzi o 2 tygodnie to chyba do 300 będzie dochodzić. Wspaniały, wzruszający debiut, nie wiem czy nie moja ulubiona płyta póki co, jak trzeba być dojrzałym człowiekiem w tak młodym wieku, żeby nagrać coś tak szczerego, pełnego bólu i prawdziwego? Kocham Cave'a, Drake'a, Springsteena czy Sufjana, ale chyba właśnie Waits powoduje u mnie największe poczucie czegoś w rodzaju smutku muzycznego. Debiut jest chyba najbardziej klawiszowy, a że kocham ten instrument jeszcze tak pięknie wykorzystany to się zabujałem. (taka Martha, Lonely czy Little Trip to Heaven... definicja subtelności) Potem od razu po debiucie całkiem coś innego - tym razem jazzujące klimaty, jeszcze nie znam dość dobrze, lepiej zna faraday (który też kocha Toma już z pewnością), ale wiem, że będę lubił bardzo. Rain Dog to chyba już jedna z moich ulubionych płyt wszech czasów, poznałem też niedawno Bad as Me (czyli najnowszą) i kolejne wspaniałe rzeczy jak słodkie Pay Me czy dla przeciwieństwa Hell Broke Juce z mocnym riffem gitarowym, no miksowanie stylów jest tu zdecydowanie największe, a słabości tu nie uświadczymy, no może poza średnim końcowym utworem co mi się kojarzy z pewnym kawałkiem śpiewanym na ogniskach... Razz

A najlepsze w tym jest to, że znam w całości tylko 4 płyty, a do poznania jest z x3 tyle alnbo więcej. No to mam co słuchać przez następne pół roku, zapadłem na Waitsonizm, a jak tak dalej się to potoczy to Tom na stałe wejdzie do mojego TOP artystów/zespołów. Ba, już mu niewiele brakuje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 4:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
Kocham Cave'a

dobra, dobra. uważaj bo uwierzę ;p

i chciałem napisać, że sorry ale z tym słuchaniem go do wódki z kumplem to bujda jakaś. Wypróbowałem to ostatnio i nie zauważyłem by Rain Dogs z bardzo dobrej płyty, której fajnie się słucha od A do Z zmieniło się w pełne orgazmu uniesienie. Zwłaszcza, że często wtedy leci jako tło. Więc nie zmieniłem zdania - bardzo fajny album, którego się fenomenalnie słucha, ale na pewno żaden mój top ever.
Słyszałem też Bone Machine i było praktycznie tak samo jak Dogsami tylko nie aż tak fajnie. Choć to tam jest chyba moje ulubione Dirt In The Ground
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 4:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za pomysł, że nie uwielbiam Cave'a w ogóle? ;d W sumie No More Shall > Rain Dogs, a pisze to oddany fan Waitsa od... 2 tygodni ;d

Cytat:
i chciałem napisać, że sorry ale z tym słuchaniem go do wódki z kumplem to bujda jakaś. Wypróbowałem to ostatnio i nie zauważyłem by Rain Dogs z bardzo dobrej płyty, której fajnie się słucha od A do Z zmieniło się w pełne orgazmu uniesienie


a mi wcale o takie coś nie chodzi, że nagle będziecie osiągać orgazmy, mi chodzi o to jak to pasuje do rozmów ciężkich, o trudnych sprawach, sercowych, niesprawiedliwych i takie tam. W sumie ta muzyka dołuje jeszcze bardziej ale odczuwa się coś w rodzaju przywiązania i wspólnego dążenia do ułożenia sobie spraw. Tu nie chodzi o zachwycanie się jakąś solówką, głosem czy dźwiękiem. Chodzi o taki rodzaj melancholii, specyficzny klimat, miejscami duszny, ale jednak odprężający. To nie jest coś na zasadzie: 'Posłuchaj tej końcówki, coś pięknego'. Tutaj sobie po prostu leci i ma nie przeszkadzać w rozmowie, ale wytwarza idealną atmsoferę do dzielenia się. Eh, cięzko to opisać, ale może coś z tego wyszło Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże, jakbym wiedział, że NAR od picia wódki oczekuje orgazmu, to bym go do domu nie wpuszczał.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od Ciebie kater oczekuję tylko orgazmów ;f

Cytat:
Co to za pomysł, że nie uwielbiam Cave'a w ogóle?

nie napisałem, że w ogóle tylko że to "kocham Cave'a, srejwa, drake'a itp" zapchaniało mi mocno narlepszą muzyką ever. AŻ SIĘ ŁEZKA W OKU KRĘCI.

i ja doskonale wiem o co ci chodziło, jakie klimaty miałeś na myśli. te same które są na Tacie Kazika czy.. Henry's Dream chociażby. Tylko że ja od "jednej z płyt wszech czasów" oczekuję więcej ;p
Napiszę po raz setny, słuchało się zajebiście, ale to zupełnie inna półka niż choćby WYWH czy Ok Computer i... to są dwa tak totalnie różne światy, że aż śmiesznie wygląda stawianie ich obok siebie.

a że No More > Rain Dogs to proste i jasne. choć kręgi atrusowe się oczywiście nie zgodzą. snoby jedne.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sensie nie wiem czy od Rain Doga w tych klimatach jakakolwiek płyta jest lepsza i nie zamierzam ją porównywać do Kid A chociażby ;p W swoim fachu to wielkie dzieło, w swoim gatunku. W tym momencie nie umiem ją zestawić w jakimś topie konkretnym, ale jakbym gadał z kimś, a ten by powiedział: 'wymień mi najlepsze rzeczy EVAH', no to ja na to: 'więc po kolei: SFAM, z metalu jeszcze Blackwater Park, z innego bieguna rock progresywny czyli np. Dark Side, Marbles itd. (patrz jak próbuję do Ciebie dotrzeć z tym ostatnim ;p), z popu to np. Queen is Dead, przechodzimy do hip-hopu to Liquid Sword itd...', a potem doszedłbym w końcu do pijackiego songwritingu i powiedział 'Rain Dog'. W sensie wymieniłbym tego całą masę szukając po poszczególnych gatunkach i to też bym wymienił. Choć jakbym robił takie szczere TOP 100 to może kole 50 by się znalazło. No na takiej zasadzie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:

a że No More > Rain Dogs to proste i jasne. choć kręgi atrusowe się oczywiście nie zgodzą. snoby jedne.

Nie zgodzą. Gdybyś porównywał najlepszą płytę Cave'a z najlepszą płytą Waitsa, to miałbym spory problem. A że z nieznanych mi powodów tego nie robisz, mogę tylko wtrącić, że Rain Dogs zjada No More na śniadanie.

Ale co do Dirt in the Ground zgoda, ogarnij tę wersję:
http://www.youtube.com/watch?v=6Ll_OqSfhd0
A najlepiej całą płytę. I bootlegi z tej trasy. Niestety bez Ribota, ale Tom jest w doskonałej formie.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No More > Rain Dogs > Let Love In. TAKA PRAWDA.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Bad As Me" słucham od paru dni, choć czekało od dawna, po przybyciu w prezencie listem papierowym (!). I dobrze współbrzmi z nagłym szarym chłodem lata melancholijnym, a numer Kiss Me - ciary od pierwszego przesłuchania.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek