FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Budka Suflera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z obecnej perspektywy po zapoznaniu się z prawie całą dyskografią Budki uważam, że najlepszym albumem jak dla mnie jest "Przechodniem byłem między wami...". Dostojna rockowa muzyka, bardzo poetyczna i zadumana, a przy tym świetnie brzmi. Szczerze wolę od debiutu.
Ostatnio dorwałem "Ona przyszła prosto z chmur", album na początku wydał mi się dość dziwaczny, ale teraz każdy mi utwór zajeżdża geniuszem. A już od dawna kochałem utwór tytułowy, teraz uważam, że inne mogą mu dorównać. Okładka moja ulubiona. I szczerze zdetronizowała "Za ostatni grosz", który zaklinałem się, że najbardziej lubię. Te początkowe albumy w sumie są najlepsze, nie mam nic im do zarzucenia.
A z lat osiemdziesiątych najlepszym albumem jest "Ratujmy co się da!!". Najbardziej różnorodny. A brzmienie zupełnie mi nie przeszkadza, bo utwory same w sobie są bardzo fajne.
Generalnie pokochałem ten zespół za ich dużo wspaniałych dokonań i mogę im wybaczyć ostatni okres.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Rafa



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Pod Wawą

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budkę uważam za najlepszy zespół w Polsce ( tzn. może nie patrząc na ostatnią dekadę ). Najlepszy ich okres, moim zdaniem, to jednak lata 90-te Twisted Evil, a na potwierdzenie zajefajny materiał koncertowy http://www.youtube.com/watch?v=--5LmfKC_PI&feature=channel_video_title Ja może też patrzę trochę z sentymentem na "tamtą" Budkę, bo byłem wtedy małym dzieckiem, i pamiętam jak dziś, kiedy Budka obchodziła jubileusz 25 lecia, tata zamówił vhs z koncertem, kaciłem tą kasetę tak często, że teraz oglądam to bez koloru czasem ( tak się taśma zużyła ). A lata 90-te może również dlatego, że wtedy ten rockowy pazur nadawali Budce dwaj genialni gitarzyści Marek Raduli i Mietek "mechanik" Jurecki. Jeśli chodzi o albumy to za najlepsze uważam "Noc", "Nic nie boli tak jak życie", "Akustycznie", "Live at Carnegie Hall", no i dla przyzwoitości "Ratujmy co się da". Cool Na koniec wyrażę jeszcze ubolewanie, że panowie rozstali się w tak nieprzyjemnej atmosferze i prawdopodobnie nigdy już nie będą ze sobą współpracować ( mam na myśli oczywiście duet M&M ), jednak współtworzyli kawałek historii tego zespołu i np. nie zaproszenie ich na 35 lecie uważam za głupie fochy Cuga, Lipki i Zeliszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też lubię Budkę z lat 90-tych, a moje ulubione albumy z tego okresu to "Nic nie boli, tak jak życie" i "Akustycznie".
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny koncert,w 94 to mieli formę koncertową niewątpliwie,zresztą kiedy nie mieli chyba nigdy bo zawsze ich występy live świetnie wypadały a Cugowski za każdym razem zaskakuje jak można tak śpiewac na żywo.

p.s http://www.youtube.com/watch?v=fhjM84BkxlE Cugowski śpiewający z Perfectem i zapowiedź Markowskiego oto "atomowe gardło" i nie przesadził ani o jotę Wink
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafa



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Pod Wawą

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To z Perfectem też niedawno znalazłem, kapitalne , no aż żal że na jakichś Tvp Kultura czy Polonia nie dają takich archiwalnych nagrań, koncertów, no naprawdę Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro w survivorze jest Cień Wielkiej Góry to warto wspomnieć o tej płycie,jak ta płyta była nagrywana, wszystkie partie zespołu zostały nagrane na setkę, na przykład Szalonego Konia ogrywali sobie kilka tygodni wcześniej żeby go z marszu całego zagrać.Wszystko na 8-śladzie co wykluczało duble bo jeszcze potem dogrywano dodatkowe instrumenty (organy, hammond, piano,moog) i wokal.

Żeby w ogóle nagrali tą płytę to musieli wcześniej złożyć całą partyturę nutową całej płyty.Wyobrażacie sobie teraz że zespół może dopiero skorzystac ze studia jak złoży partyturę nutową i zostanie to zatwierdzone przez jakies tam władze?? Laughing Laughing
Może dlatego w polsce w latach 60/70 ludzie którzy zajmowali się na powaznie muzyką mieli umiejętnosci, wiedzę i talent,byle kto nie nagrywał.

Najgorzej było zapisem perkusji bo tak rockowo się w polsce praktycznie nie grało ale tu ponoć udało się wywalczyć luz i warto zwrócić uwagę że Zeliszewski w momencie nagrań jest gówniarzem, zero doświadczenia a jego ekspresja, żywioł, przejścia i cała gra to John Bonham by się nie powstydził.Jak to możliwe że młokos w głębokim prl-u tak wymiata ano odpowiedź prosta niesamowity talent Wink

Niemen i moog to osobny akapit tak naprawdę Niemen zagrał tylko wstępy do piosenek a całą resztę Stefankiewicz bo Niemen nie był na tyle sprawnym technicznie instrumentalistą żeby grać szybkie solówki,Marek Stefankiewicz (czyli taki nieoficjalny współpracujący) zagrał więcej niż Niemen ale w opsie płyty jest Niemen-moog, Stefankiewicz-piano i tyle choć całe to moogowanie w środku Szalonego Konia gra Stefankiewicz ale już tak zostawiono bo Niemen to była jednak gwiazda już wtedy a dwa pożyczył im mooga (a była to wówczas jedyna osoba posiadająca ten instrument w polsce) i jeszcze sam go wniósł gdzieś tam któreś piętro tego studia Laughing .Znowu część partii organowych na tym albumie gra sam Romek Lipko tylko też tego nie ma w opisie płyty Wink.Takie to różne sprawki znowu nie tak powszechnie wiadome ta wielka płyta w sobie skrywa.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek