FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Janusz Radek

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AniaS



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 6:25 pm    Temat postu: Janusz Radek Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się dowiedzieć czy znacie tego artystę... według mnie należy do grona najciekawszych w tym kraju, no i głos siły i skali niebagatelnej. Niestety, część z Was może go kojarzyć z Rubikiem, co jest kompletną pomyłką... owszem spiewał w trzech oratoriach i tej strasznej kantacie na jubileusz Krakowa, ale to margines jego artystycznej działalności, ma cztery własne recitale, ma na koncie wiele występów na koncertach rocznicowych, jubileuszowych, benefisach...ale przede wszystkim rolę Judasza w chorzowskim Jesus Christ Superstar
Naprawdę ciekawy artysta, z duzym dystansem do siebie i tego co robi, z dużym poczuciem humoru, nie udający gwiazdora, a na ostatnim spotkaniu po koncercie na jakim byłam powiedział kilka bardzo pochlebnych, pełnych szacunku i uznania zdań o Freddiem, czym ostatecznie chwycił mnie za serce
_________________
Just savour every mouthfull and treasure every moment...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię, kojarzy mi się z Rubikiem Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AniaS



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrr, no i właśnie tu problem... nie dziwię Ci się i nie robię z trego zarzutu, ale wierz mi, to dla Radka bardzo krzywdzące, zrobił dużo jeszcze grubo przed pierwszym oratorium i ciągle robi. Sugeruję mimo wszystko dac mu szansę i przesłuchac coś co zrobił sam Smile
_________________
Just savour every mouthfull and treasure every moment...


Ostatnio zmieniony przez AniaS dnia Pią Wrz 21, 2007 11:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie kojarzę...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma kapitalny głos, na dodatek o barwie, którą bardzo lubię. Ale jego repertuaru niestety nie znam zbyt dobrze.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na koncercie promującym płytę "Serwus Madonnna" w klubie Żaczek w Krakowie. Znamienne jest to ,że na sali oprócz mnie było może ze trzech facetów ,więc czułem się trochę dziwnie, ale koncert fenomenalny. Piękny głos , wysoki ,czysty , wspaniałe interpretacje i charyzma i poczucie humoru. Mojemu zachwytowi nie było końca.
Jeśli chodzi o nagrania studyjne to bardzo lubię jego debiutancką płytę , głownie za wbijający w fotel głos Radka i humor skrzący się z każdej piosenki. Mój ulubiony kawałek , cover Tiger Lillies :
http://www.teksty.org/j/januszradek/tandetnyshow.php
Bon apetit !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kruszynka



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: z Królestwa Niebieskiego

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię. Jego muzyka kojarzy mi się po części z jarmarczno-odpustową atmosferą wiejskiego pikniku, a po części z zebraniem dla osiedlowych snobów. No i te powiązania z Rubikiem... Może to niesprawiedliwe, ale raczej nieuchronne, że przez ich kolaboracje nie lubię Radka.
Właśnie! Wścieka mnie dodatkowo, że nie wiem - jak koleś ma na imię, a jak na nazwisko? Laughing Arrow Wink

Jestem "na nie" Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam jedynie efekty jego kolaboracji z Rubikiem. I przyznaję, że ich współpraca dała całkiem niezły efekt. Tekst "Psalmu dla Ciebie" jest wprawdzie banalny, jednak jest on doskonale zaaranżowany i zaśpiewany, no i ma on dla mnie bardzo osobiste znaczenie.

Czy ktoś się orientuje, czy Radek wydał choćby jeden solowy album?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie jeden , a trzy. Polecam ! Gość robi takie cuda z głosem, że się w głowie nie mieści. Wyobrażcie sobie płytę gdzie wokalista śpiewa jak Violletta Villas , Krzysztof Krawczyk i Kora Jackowska. Tego się nie da powiedzieć to trzeba posłuchać na płycie "Królowa Nocy". Druga płyta to "Serwus Madonnna" z interpretacjami najpiękniejszych polskich evergreenów, pełna wdzięku i subtelnośći. Trzeciej płyty pt. "Dom za miastem" nie znam. Radek to głównie genialny interpretator cudzych nagrań. Potrafi wydobyć z nich nowe, ciekawe rzeczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
justynka_dymka



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: ze wsi <hahaha>

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruszynka napisał:
Nie lubię. Jego muzyka kojarzy mi się po części z jarmarczno-odpustową atmosferą wiejskiego pikniku, a po części z zebraniem dla osiedlowych snobów. No i te powiązania z Rubikiem... Może to niesprawiedliwe, ale raczej nieuchronne, że przez ich kolaboracje nie lubię Radka.
Właśnie! Wścieka mnie dodatkowo, że nie wiem - jak koleś ma na imię, a jak na nazwisko? Laughing Arrow Wink

Jestem "na nie" Twisted Evil


a kim ty wogule jesteś i czemu masz taki avatar jak szymek dymek Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
the show must go on!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AniaS



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tytułem wyjaśnienia... Janusz (imię) Radek (nazwisko) wydał dwie płyty "Królowa Nocy" z zapisem recitalu w reżyserii Łukasza Czuja, rewelacja, choc płyta w życiu nie przekaże piorunującego efektu występu live i "Serwus Madonna" głownie z piosenkami Piwnicy pod Baranami. "Dom za Miastem", podobnie jak ostatni recital "La Dolce NRD" nie ukazały się na płytach, mozna je tylko oglądać na żywo właściwie w całym kraju. Jesienią ma ukazać się kolejna płyta z zupełnie nowym materiałem. Zainteresowanych odsyłam: www.januszradek.pl lub www.barpodwampem.pl Smile
_________________
Just savour every mouthfull and treasure every moment...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecudny glos. znalam go z festiwalu w warszawskiej romie, tyle, ze to dosc dawno... pozniej, juz bardziej swiadomie, uslyszalam go na koncercie zebatego, jak wykonywal piosenki cohena przemianowane na nasz jezyk. wtedy tez zachwycil barwa, ta skala. tworczosci solowej jednak nie znam.
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Cuidado Llama!



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 127
Skąd: Z wykopalisk

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAN Janusz Radek, to jest wip, a wipom należy się szacunek, czy im się to podoba czy nie.

Przepraszam, skurwił się u Pana Piotra ale wychodzi na prostą, i niech lepiej bedzie samodzielnym autystą, bo jest (Panem) człowiekiem sporego talentu i charyzmy, a błędy każdy popełnia, sonie?

Ja (Pana) go lubię i szanuję więc ten epizod wymazuję z pamięci, jak bum cyk cyk.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jimmy_27



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 86
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:


Czy ktoś się orientuje, czy Radek wydał choćby jeden solowy album?


Właśnie wydaje trzeci. Premiera 26 października Smile.

Spike Edney jr napisał:
Trzeciej płyty pt. "Dom za miastem" nie znam. Radek to głównie genialny interpretator cudzych nagrań. Potrafi wydobyć z nich nowe, ciekawe rzeczy.


Trzecia płyta Janusza Radka nosi nazwę "Dziękuję za miłość" i jest jego autorską płytą.

Jest to jego autorski materiał, podobnie jak recital "Dom za miastem", którego jeszcze na płycie nie ma. Faktycznie Janusz Radek jest genialny w interpretacji takich artystów jak Czesław Niemen (tu jest najgenialniejszy), Ewa Demarczyk (jako mężczyzna śpiewający tak repertuar robi coś, na co naprawdę wielu by się nie odważyło), Leonard Cohen (robi z tych utworów prawdziwe perełki).


Ostatnio zmieniony przez Jimmy_27 dnia Czw Lis 01, 2007 12:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głos genialny, pomysł na wizerunek też. Repertuar coraz lepszy. Ogólne 11/10 Smile.
Powrót do góry
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 07, 2007 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radus Smile

Jeszcze zanim byl znany dzieki Rubikowi, mama dostala kiedys plyte od sklepow wysylkowych zespolu Zander Haus.

Byl to zespol jednej plyty, bez rozglosu ... Zalozony przez Pana Zander z Lombardu.
Grali niby hard rock, ale glos Radka w ogole w nim nie pasowal ... Do dzis podoba mi sie tylko piosenka "Brzydkie Dzieci" Razz

Podsumowanie ... facet nie ma zlego glosu, ale nie lubie cukierkowatych chlopcow, ktorzy nazywaja swoja plyte "Dziekuje za milosc". Niech wraca do Rubika.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AniaS



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm, ta ostatnia płyta.... cóż, no, nie udała mu się. W porównaniu z tym co robił wcześniej to zwyczajnie dno. Bardzo mnie rozczarował, choć to ciągle ten sam głos za którym przepadam. Żal serce ściska co można z takim głosem zrobić, jak zmarnować potencjał. A i średnia wieku na widowni spadła mu po wydaniu "Dziękuję za miłość" o jakieś 15 lat. Niemniej Królową Nocy i Jesus Christ Superstar w Chorzowie niezmiennie polecam co najmniej tak samo gorąco. I Serwus madonna też
_________________
Just savour every mouthfull and treasure every moment...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję bo ostatnio pisząc odcinek do ASAQ dokopałem się informacji, że ów kolega napisał i wykonał piosenkę do Pokemonów!
Niezły miał start. xD
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
AniaS



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy napisał, nie jestem pewna, ale rzeczywiscie wykonał Smile Podobnie jak do "Psot Dudusia Wesołka". Obie przezabawne. Grunt to wszechstronnym być Laughing
_________________
Just savour every mouthfull and treasure every moment...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepszym albumem Janusza Radka jest "Królowa nocy". Ma on też na koncie kilka niesamowitych materiałów, które niestety jeszcze nie zostały wydane ("Dom za miastem" czy chociażby świeżutki "Dziwny jest ten Świat - opowieść Niemenem"). Jak chodzi o "Dziwny jest ten Świat..." należy dodać, ze Janusz Radek jest najlepszym w Polsce interpretatorem twórczości Niemena.

mumin_king napisał:

Niezły miał start. xD


To nie był jego start.

Janusz Radek wystąpił w konkursie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych w roku 1990. Zaśpiewał dwie własne kompozycje do wierszy Bolesława Leśmiana "Noc" i "Romans".
No i co najważniejsze otrzymał I nagrodę - Lirę Orfeusza.

To był jego prawdziwy start. Miało to miejsce przed tymi wszystkimi "Pokemonami" i innymi "Psotami Dudusia Wesołka".


Ostatnio zmieniony przez A_kind_of_magic dnia Pon Kwi 20, 2009 7:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaszmira



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 112
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam Janusza Radka może nie tyle w jego utworach co w roli Judasza (Jesus Christ Superstar) co za głos !!
http://blacklady666.wrzuta.pl/audio/38eeUvuutz7/jesus_christ_superstar
Na żywo to jest coś Very Happy
_________________
'And whatever will be will be..'

------------------------
http://sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek