FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
PJ Harvey

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 2:06 pm    Temat postu: PJ Harvey Odpowiedz z cytatem



Nie znalazłem tematu. Dopiero ogarniam, wog'le się nie znam i liczę, że goat i Lily się tu wypowiedzą. Cool Ale innym też wolno.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 punkty dla Ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boska istota... miałam parę miesięcy temu fazę na słuchanie jej na YT. Obok Tori coś wartego słuchania wśród żyjących kobiet. (znaczy jeszcze ktoś się tam znalazł jeszcze z babskiego grona).

Kilka jej duetów jest wartych gorącej uwagi.
Ogólnie co polecacie do kupienia z jej albumów?
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Bring You My Love polecam szczególnie

wpiszę się tu za dzień lub dwa, bo PJ to obecnie moja ścisła czołówka ulubieńców muzycznych
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiem na zasadzie porównań:

lubicie RADIOHEAD? "is this desire?" powinno przejść - dookreślenie: doły na maksa plus kilka skocznych motywów (no... z dwa może)

lubicie BJORK "Vespertine"? "white chalk" - dookreślenie: tez smutki, ale i pewien rodzaj intymnego nastroju, album jest tez stonowany w doborze środków, więc jego zaleta jest to, ze trwa 33 minuty

lubicie NIRVANA "In Utero"? "rid of me" - dookreślenie: wiecej testosteronu na kobieciej płycie ciężko znaleźć. doskoooonała. czuc brzmienie producenckiej ręki STEVA ALBINIEGO (ten od in utero własnie)

lubicie NICKA CAVE'A? "to bring you my love" - dookreślenie: ja słabo znam CAVE'A Very Happy ale cos tam znam, super aranże i super kompozycje, majestatyczność.

a jak chcecie od razu poznac się z obiegową opinią, która zwykle wam powie, ze najlepsze jest "stories from the city..." to zobaczycie co to znaczy wg uzytkownika goat podsumowanie, że "PJ (!) jest kolejnym stopniem wtajemniczenia na muzycznej drodze dla tych, co lubia se włączyć RADIOHEAD" (tu zresztą York chyba w 3 numerach na wokalu goscinnie, głównie chórki)

i jeszcze jedno smutne stwierdzenie: właściwie to jest ona jedna z nielicznych juz teraz ostój dla mnie, jesli idzie o muzykę współczesną. zdecydowanie nie popełniła ani jednego kiksa! a juz tyle lat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goat napisał:
(tu zresztą York chyba w 3 numerach na wokalu goscinnie, głównie chórki)


Który to ten trzeci (poza "This Mess We're In" i "Beautiful Feeling")?
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ach... ludzie... internet przed nosem... ja akurat nie pamiętam...

ONE LINE Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goat napisał:
ach... ludzie... internet przed nosem...

toż się pytam w internecie Wink
thx
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchał ktoś nowej płyty? Dla mnie na razie najlepsza rzecz jaka wyszła w 2011 roku, ba, nawet RYM tak sądzi Twisted Evil bije radiowyjców w każdym calu, no może oprócz ilości elektroniki.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
słuchał ktoś nowej płyty? Dla mnie na razie najlepsza rzecz jaka wyszła w 2011 roku, ba, nawet RYM tak sądzi Twisted Evil bije radiowyjców w każdym calu, no może oprócz ilości elektroniki.


Jeszcze nie,ale słyszałem same entuzjastyczne opinie,więc trzeba to będzie jak najszybciej nadrobić Wink.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawie rok temu kater napisał:
Dopiero ogarniam, wog'le się nie znam i liczę, że goat i Lily się tu wypowiedzą.


No właśnie, miałam się tu wypowiedzieć.

PJ długo mnie omijała – stwierdzałam, że owszem, przyjemne to granie, ale żeby się aż tak nim emocjonować? Aż w końcu sama się rozemocjonowałam, choć byłam raczej fanką głosów męskich. Nagle objawił mi się także głos PJ, te jej niskie tony, to czasem jest męskie prawie; słychać w nim bestię, ryk, udźwiękowienie bólu, które – wchodząc w inny wymiar – już nieludzkie się staje.

Zaznaczę też od razu, że to O CZYM śpiewa PJ jest dla mnie nierozłącznie związane z tym JAK ona to śpiewa. Ona opowiada intrygujące historie, a ja chcę ja znać i w tym kontekście interpretować jej ekspresję wokalną. Czyli: muzyka + słowo. Ale też: obraz. Uważam ją za niezwykle fotogeniczną osobę i fascynująco zmienną imidżowo z płyty na płytę. I tak: najbardziej ostry, demoniczny wręcz imidż miała w czasach "To Bring You My Love", co współgrało ze stylem muzycznym i mrokiem tekstowym, i całą soczystością mojej – wciąż jednak – ulubionej jej płyty. I to o niej napiszę dziś.

Ale jeszcze co do spraw imidżowych: dwa zdjęcia.

Polly wychowała się w rodzinie kamieniarza i rzeźbiarki na farmie owiec. I często je w dzieciństwie pasała, dużo czasu spędzając na wolnym powietrzu. (Poza tym - chłopczycą była. Tomboy... jak sama o sobie mówi.)



Ładne zdjęcia wspólne z Cavem można znaleźć (jego płyta "The Boatman's Call" częściowo jest o zakończonym związku z PJ właśnie). Np. takie:



i już wiadomo, dlaczego w tekście Nicka do West Country Girl z jego płyty późniejszej pojawia się wers... her fingernails, all pink and chipped....

To Bring You My Love: o demonach i miłości. Płyta zachwyca konstrukcją, wewnętrzną logiką, bogactwem konceptualnych nawiązań. I zmysłowością. Ale to nie jest ta zmysłowość pierwszo-skojarzeniowa. To są szczególne odczucia – ostre, intensywne, czasem nieprzyjemne.

Powalający początek. Ciężar i chropowatość. A w którymś momencie wszystko groźne się staje: to nadchodzi bestia przepełniona miłością, to nie jest zabawa. Dochodzi tekst o porzuceniu nieba, przeklinaniu Boga i zalegnięciu z diabłem... wszystko, by nieść miłość:

Forsaken heaven
Cursed God above
Lay with the devil
Bring you my love

W tym momencie współpraca z Nickiem Cavem, na różnych frontach, nie dziwi mnie wcale, wydaje się być wręcz naturalna – podobna tematyka, podobna obrazowość. Utwór nr 2: Meet Ze Monsta, bez ogródek mówi PJ:

What a monsta
What a night
What a lover
What a fight


I jeszcze fragment:

Big black monsoon
Take me with you
[...]
Hell ain't half full
Take me with you


to jeden z bardziej niepokojących, neurotycznych momentów, wręcz satanistyczny, powiedziałabym. I tu znów skojarzenie z Cavem... tym razem z diabolicznością Lovermana.

Następnie Working for the Man, który bywa interpretowany jako historia opowiadana z perspektywy seryjnego zabójcy, który "oczyszcza" miasto z grzechu. Jest tu nocna jazda samochodem [stłumione dźwięki, klimat duszący i chory], praca dla człowieka, dla ludzkości. I znów ...z miłości. To przecież sam Bóg siedzi za kierownicą, podmiot liryczny jest jego "ręką".

God of piston, God of steel
God is here behind the wheel


Choć oczywiście jest też ta miłość ludzka: C'mon Billy (bardzo lubię), Send his Love to Me (to lubię mniej) i Dancer (to wokalnie zachwyca niebywale! bezwstydne jęki, momentami szydercze lekko). Jednym z moich ulubionych momentów jest Teclo, zduszony płacz. Potem wąż... prawdziwy jęk: Long Snake Moan. I tu pojawia się modlitwa, wskrześ mnie Panie, nazwij Łazarzem:

Raise me
Up lord
Call me
Lazarus
Hey lord
Help me
Make me
Marvel


Podoba mi się urwana poetyka tekstu, który wije się jak wąż. Kulminacja, zgrzyty, spazmy, bo to obrzędy voodoo przecież. To – wraz z motywem węża – mocno zanurzone jest w tradycji bluesowej, którą PJ się fascynuje i z której czerpie garściami.

Na tej płycie jest też znany utwór Down by the Water, nie należy to do mojej czołówki. Tekst jest dramatyczny – opowiada o dzieciobójstwie. Oh, help me, Jesus, come through the storm/ I had to lose her, to do her harm. PJ zainteresowanie makabrycznością sprawia, że to kojarzy się z kolei z "Murder Ballads" Cave'a. Końcówka tekstu to cytat z utworu "Salty Dog" bluesmana Leadbelly'ego :

Little fish big fish swimming in the water
Come back here, man, gimme my daughter

_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Tak à propos wspólnych zdjęć z Nickiem. Mam wrażenie, że to zdjęcie byłoby najlepszą okładką dla The Boatman's Call.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek