FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Tatry (ale inne góry ewentualnie też ;) )
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Tatry...
Kocham, wędruję, podziwiam...
43%
 43%  [ 19 ]
Na południu są, no nie? Może kiedyż...
27%
 27%  [ 12 ]
Za wysoko...
15%
 15%  [ 7 ]
DLA EKSPERTÓW: Słowacja / wspinaczka... to jest to!
13%
 13%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 44

Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę jadę na jeden dzień do Snowdonii!!! Hura!!! Tam się zaczęła moja przygoda z górami, czuję się jakbym wracał do domu!!! Będą zdjęcia ;|) Tam jest po prostu cudnie!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie przypomniałem parę dni temu, że sam miałem jeszcze w te wakacje we wrześniu w Tatry pojechać(ale to nie dla samych gór tylko dla Zakopanego Razz), ale sobie odpuściłem. Co prawda akurat będę miał już wtedy wolne bo będę po egzaminie wstępnym na studia magisterskie, ale obawiam się że mogę się czuć już zbyt zmęczony na taki wyjazd. Razz Wolę odpocząć sobie w domowym zaciszu, ewentualnie na jazdach w ramach prawka. Razz
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju254 napisał:
Ja sobie przypomniałem parę dni temu, że sam miałem jeszcze w te wakacje we wrześniu w Tatry pojechać(ale to nie dla samych gór tylko dla Zakopanego Razz),


akurat Zakopane to chyba najbardziej znienawidzone przeze mnie miejsce w górach Wink
Ale (chyba już to pisałem) basen mają fajny.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pfft- fajny basen to jest i we Wrocławiu...
I jak się jedzie do Zakopanego to bynajmniej nie w Tatry- tylko do Zakopanego. Tatry się zaczynają w momencie wejścia do TPN-u Wink Zakopane to Podhale Razz
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś szlaki ktoś przeżył, przeszedł w Sudetach? Gdzieś naprawdę warto pójść. I nie proszę o Śnieżkę bo to jest zbyt banalne. Więc. Ktoś coś wie i coś poleca? Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź się cofnij o kilka postów, to zobaczysz, co napisałem o Karkonoszach (w końcu to jedno z pasm Sudetów). Tam jest nie tylko o Śnieżce. Wink
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
Weź się cofnij o kilka postów, to zobaczysz, co napisałem o Karkonoszach (w końcu to jedno z pasm Sudetów). Tam jest nie tylko o Śnieżce. Wink


Racja Wink

Dzięki wielkie Wink
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby co- polecam też Góry Stołowe, też należą do Sudetów. Można iść na Szczeliniec, ale tam jest deptak na górę wiodący praktycznie (aczkolwiek fajnie to wygląda) Wink Można jednak tam połazić i w inne miejsca... choć po czeskiej stronie jest dużo bardziej spektakularnie.

IMO Sudety są naprawdę kapitalne w zimie... Moi rodzice wychowali się (więc i dziadkowie mieszkają) pod samym Wałbrzychem, więc Góry Wałbrzyskie czy Kotlinę Kłodzką trochę obłaziłem... ale do Tatr ma się to jednak... no, zależy czego kto szuka Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o Sudetach myślałem w kontekście teraz zimy czy też późnej jesieni. Połazić, ale żeby się nie zabijać o jakieś strome podejścia. Wyjechać na 1 czy 2 dni z Wrocławia i się przejść. Zachwycić. Tatry za daleko ;p A że sam byłem kilka lat temu to mi się spodobało i stwierdziłem, że można by wrócić w te okolice. Więc coś konkretnego poza tym Szczelincem ;p
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Jakby co- polecam też Góry Stołowe, też należą do Sudetów. Można iść na Szczeliniec, ale tam jest deptak na górę wiodący praktycznie (aczkolwiek fajnie to wygląda) Wink Można jednak tam połazić i w inne miejsca... choć po czeskiej stronie jest dużo bardziej spektakularnie.


To ja bym jeszcze polecił zwiedzić rezerwat "Błędne skały". O ile dobrze pamiętam to jedno(to co pogrubiłem w poście Fenderka) i drugie to takie miejsca, gdzie się łazi wąskimi korytarzykami pomiędzy wielkimi, wysokimi i w przeróżny sposób uwalonymi głazami. Bardzo fajne uczucie, więc polecam. Smile No chyba, że ktoś ma klaustrofobię. Laughing
Jeśli coś naknociłem z jednym lub drugim to mnie poprawcie proszę, bo możliwe, że pamięć mnie już zawodzi. Ostatni raz byłem w tych miejscach już dobre 12 lat temu.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w sierpniu w Zakopcu na kilka dni i polskie Tatry nadal mi się podobają. Za to coraz mniej podobają mi się coraz bardziej (jak to w ogóle możliwe?) zatłoczone Krupówki, no i ceny ogólnie z kosmosu wzięte. No ale tak to już jest w turystycznych molochach.
W przyszłym roku chyba jednak sobie daruję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innuendo91



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Gdańsk/Sopot/Gdynia

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zima & narty - jak najbardziej, kocham Smile

Lato - nudzę się.

/piszę ogólnie o górach/
_________________
"My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak w lecie próbujesz jeździć na nartach to ja się nie dziwię się Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

innuendo91 napisał:
Zima & narty - jak najbardziej, kocham Smile

Lato - nudzę się.

/piszę ogólnie o górach/


ee tam, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż otwarcie piwka (ah te kochane 'psstttttttt') na szczycie góry którą zdobywamy pół dnia Wink no może nowy rekord w Ski Jumpie Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
no jak w lecie próbujesz jeździć na nartach to ja się nie dziwię się Wink

LMAO

Nie, nie ma nic lepszego niż usiąść na szczycie Koziego po 6 godzinach włażenia przez Kozią Przełęćz, drabinki i nne atrakcje na Kozich Czubach... te adrenalina... eh...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wyprawę na Bystrą Ławkę (2300). Mało męcząca, choć długa, zajmująca cały dzień wycieczka ze Strbskiego Plesa. Dwa razy łańcuchy, ale trudności marne. Mimo wszystko polecam zacząć podejście Doliną Młynicy (właśnie takie jest zalecenie TANAP). Przeżycia typowe dla wysokogórskiej wędrówki w Tatry (morenki, mozolne podejścia od czasu do czasu, jeziorka). Niestety brak możliwości odpoczynku na samej przełęczy, no i brak schronisk po drodze...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tam w okolicach Doliny Furkotnej?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
To tam w okolicach Doliny Furkotnej?

Tak jest, ale problemem jest przechodzenie właśnie od Furkotnej do Młynickiej, tworzą się zatory na łańcuchach. Przełęcz jest bardzo wąska, nie można na niej wypocząć, zejście na stronę Furkotnej jest "łatwiejsze" niż podeście, mniej sztucznych ułatwień, stąd właśnie ten kierunek wydaje się racjonalny. Z Doliny Furkotnej można przejść (30 min) do górnej stacji wyciągu z Chaty pod Soliskom do Strbskiego Plesa i zjechać wyciągiem. Cały szlak generalnie ani specjalnie trudny ani łatwy, po prostu... tatrzański. Trzeba uważać, ostatni wyciąg z Chaty pod Soliskom to poza sezonem 15.15...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jesteśmy przy temacie górskim to polecam drugą najwyższą górę w Polsce czyli Babią Górę Smile Najwyższy szczyt ma 1725 no niby szału z wysokością nie ma (w porównaniu z Tatrami) ale są cudne widoki no i wspaniałe wschody słońca Smile przy okazji można odwiedzić największa wieś w Polsce czyli Zawoje o której się mawia że piękniejsza niż Zakopane jest a przy tym o wiele spokojniejsza
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paolo napisał:
piękniejsza niż Zakopane

He, he- to nie powinno być trudne Wink Natomiast rozumiem, że jest wyjątkowo ładna- skorzystam, kiedyś będę musiał podjechać Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paolo napisał:
Jak jesteśmy przy temacie górskim to polecam drugą najwyższą górę w Polsce czyli Babią Górę Smile Najwyższy szczyt ma 1725 no niby szału z wysokością nie ma (w porównaniu z Tatrami) ale są cudne widoki no i wspaniałe wschody słońca Smile przy okazji można odwiedzić największa wieś w Polsce czyli Zawoje o której się mawia że piękniejsza niż Zakopane jest a przy tym o wiele spokojniejsza

Wielkiego szału może i nie ma, ale wejście z Markowych żółtym szlakiem, może być emocjonujące (konieczność sforsowania progu skalnego przy pomocy łańcuchów i klamer). Do zejścia z kolei lepszy jest główny szlak beskidzki przez Bronę.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I owszem żółty szlak zwany jest Akademicką Percią jest dosyć ciekawy i jeden z najtrudniejszych w Beskidach i zgodzę się że do zejścia jest najlepszy szlak prowadzący na Bronę a jeżeli ktoś nie ma ochoty wspinać się wspomnianym żółtym szlakiem to ciekawą alternatywą jest szlak czerwony prowadzący od przełęczy Krowiarki grzbietem Babiej Góry przez przełęcz Brona do schroniska na Markowych Szczawinach.

Tak, tak Zawoja jest o wiele ładniejsza niż Zakopiec Wink warto nadmienić że od początku Zawoi do końca Zawoi (licząc km drogi wojewódzkiej) jest ok 15km Very Happy Przyjeżdżaj fenderku na pewno nie pożałujesz Smile
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paolo napisał:
I owszem żółty szlak zwany jest Akademicką Percią

A to to- a to słyszałem. Cóż, kolejny powód żeby tam zawitać Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek