FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Top Tens - dyskusje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lecri



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
IMO z FoF nie ma szans konkurowac nie tylko żaden inny utwór Genesis (a już na pewno nie Ripples, który bardzo lubię, ale to jak porównanie Death on two Legs z Sail Away Sweet Sister), ale mało który kawałek w ogóle, kogokolwiek...

Chyba nawet mogłabym się pod tym podpisać. Trochę czasu potrzebowałam, by w pełni docenić Firth Of Fifth (choć zawsze mi się podobało), ale teraz cenię cholernie wysoko, ten fortepianowy wstęp, flet, gitara - miazga.
Gdyby teraz przyszłoby mi układać swoje Top 10 utworów wszech czasów, to FOF znalazłoby się tam z pewnością i pewnie dość wysoko Cool


Fenderek napisał:
Wyjątkowo tez ostatnio cenię "Looking for Someone".

Miło Wink Ja to już bardzo polubiłam od pierwszego przesłuchania, ale chyba na tej płycie wolę The Knife, chociaż tu musiałabym się jeszcze zastanowić.

zinger menu napisał:
zajebista opcja! będę uważał, żeby nie wrzucić "Ripples"

Ja jeszcze nie zdążyłam poznać tych płyt już bez Petera Gabriela, ale jeszcze ze Stevem Hackettem, a ponoć też są świetne. Będzie trzeba nadrobić zaległości Wink


Bizon napisał:
mmm moze top 10 genesis z gabrielem? moze za pare tygodni

Dajesz! Nawet tak myślałam, by czasem nieśmiało nie poprosić o taki top (skoro całe Genesis mnie ominęło Sad), ale widzę, że już nie muszę Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fortepianowy wstęp, ukazujący czysty geniusz kompozycyjny (widział ktoś kiedyś partyturę? Tak połamanych wartości rytmicznych nie widziałem na całych płytach Dream Theater Wink), to akurat tylko przedsmak, bo to, co się dzieje, gdy ten motyw powraca w aranżu na cały zespół to już totalny odlot.

Ej, ale na jakich zasadach top Genesis Gabriela? Era Gabriela czy tylko kawałki z nim na wokalu? Bo nie wiedziałbym, jak potraktować takie More Fool Me, a przy Carpet Crawlers to już w ogóle mam zagwozdkę Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecri napisał:
Fenderek napisał:
IMO z FoF nie ma szans konkurowac nie tylko żaden inny utwór Genesis (a już na pewno nie Ripples, który bardzo lubię, ale to jak porównanie Death on two Legs z Sail Away Sweet Sister), ale mało który kawałek w ogóle, kogokolwiek...

Chyba nawet mogłabym się pod tym podpisać. Trochę czasu potrzebowałam, by w pełni docenić Firth Of Fifth (choć zawsze mi się podobało), ale teraz cenię cholernie wysoko, ten fortepianowy wstęp, flet, gitara - miazga.
Gdyby teraz przyszłoby mi układać swoje Top 10 utworów wszech czasów, to FOF znalazłoby się tam z pewnością i pewnie dość wysoko Cool


a mi FOF właśnie wydawało się najbardziej przebojowe z tych ich wszelkich dzieł. Takie epickie Supper's Ready na ten przykład ni chu chu mnie nie łapie.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Supper's Ready jest genialne, dla mnie ponad Firth of Fifth.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest przegadane. Dobre, ale przegadane.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polubienie Supper's Ready zajęło mi trochę czasu - ale jak zaskoczyło, tak trzyma. W ewentualnym topie gabrielowskiego Genesis - murowane miejsce... drugie, bo jednak to "Can you tell me where my country lies..." Wink
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lecri



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Fortepianowy wstęp, ukazujący czysty geniusz kompozycyjny (widział ktoś kiedyś partyturę? Tak połamanych wartości rytmicznych nie widziałem na całych płytach Dream Theater ), to akurat tylko przedsmak, bo to, co się dzieje, gdy ten motyw powraca w aranżu na cały zespół to już totalny odlot.

Oczywiście, że ten motyw grany przez cały zespół, to jak określasz - "totalny odlot", ale mnie to nie przeszkadza jeszcze bardziej lubić tego czysto fortepianowego wstępu. Może tak mam przez moją słabość do tego instrumentu Wink
Uwielbiam Firth Of Fifth w całości, dla mnie kompozycja idealna, ale wtedy wymieniłam swoje ulubione fragmenty.


A do Supper's Ready to ja się w ogóle nie mogę przekonać (może poza jakimiś fragmentami, ale już nie pamiętam jakimi, dawno tego nie słuchałam). I z pewnością nie chodzi tu o długość tej suity, tylko pewnie o to przegadanie, o którym wspomniał Fenderek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Ej, ale na jakich zasadach top Genesis Gabriela? Era Gabriela czy tylko kawałki z nim na wokalu? Bo nie wiedziałbym, jak potraktować takie More Fool Me, a przy Carpet Crawlers to już w ogóle mam zagwozdkę Smile

No, chyba nie ma sensu specjalnie wydzielać z albumów nagranych przez Genesis w czasach kiedy głównym wokalistą był Gabriel tych piosenek, w których akurat on nie był głównym wokalistą. Laughing Te albumy tworzą spójną całość i chodzi chyba bardziej o styl niż o sam wokal Gabriela. Wprawdzie na kolejnych 2 albumach ten styl aż tak bardzo nie zmienił się, a Collins naśladował wokal Gabriela, ale trzeba jakąś granicę przyjąć i lepszą jest chyba cezurą odejście Gabriela niż odejście Hacketta, zwłaszcza, że ten ostatni usuwał się z Genesis stopniowo (albo raczej był usuwany, ale to jest w tej chwili nieważne) i podczas nagrywania "Wind & Wuthering" był już niezbyt aktywny.
Inna sprawa, że na "More Fool Me" w życiu bym nie zagłosował. Wink
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lecri



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Gnietkiem, szczególnie że np. na Selling England By The Pound jest taki instrumentalny utworek, w którym Gabriel co prawda nie zaśpiewał, ale zagrał tam na fleciku i chyba jeszcze na tamburynie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
hmmm moze top 10 genesis z gabrielem?

Dopisuję się do listy osób, które bardzo by się na to ucieszyły i z pewnością zagłosowały Smile Aha, i też uważam, że lepiej po prostu przyjąć za kryterium "erę Gabriela".
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecri napisał:
Zgadzam się z Gnietkiem, szczególnie że np. na Selling England By The Pound jest taki instrumentalny utworek, w którym Gabriel co prawda nie zaśpiewał, ale zagrał tam na fleciku i chyba jeszcze na tamburynie.

Znaczyż mówisz o przecudnym After the Ordeal? Smile No ten kawałek to dla mnie na bank top 10, mimo, że w zasadzie instrumentalna miniaturka.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lecri



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Znaczyż mówisz o przecudnym After the Ordeal? No ten kawałek to dla mnie na bank top 10, mimo, że w zasadzie instrumentalna miniaturka.

Oczywiście, że tak Smile I zdaje się, że to jedyny instrumentalny utwór na tym albumie, więc nic innego nie mogłam mieć na myśli Wink

Ja też to uwielbiam, ale do mojego Top 10, by się chyba nie zmieściło, za dużo dobroci Genesis nagrało w okresie gabrielowskim Wink
A to, że to tylko miniaturka nie powinno mieć nic do tego, czy trafi to topu czy też nie. Sama bym z chęcią dała swojego topu Queen moje ukochane Lily Of The Valley, a to jeszcze mniejsza miniaturka (już abstrahując od tego, że to część suity, którą można potraktować jako jeden utwór). Ale pewnie tez by się ta przeurocza balladka nie zmieściła, bo jednak Flick Of The Wrist to podstawa, jeśli chodzi o tą suitę i album Sheer Heart Attack Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek