FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Bigelf

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

bigelf:
taaaak, posiadają zajebistość!
50%
 50%  [ 4 ]
no, całkiem całkiem, miło sie słucha
0%
 0%  [ 0 ]
może być, ale mało oryginalne
12%
 12%  [ 1 ]
to nie muzyka na te czasy
0%
 0%  [ 0 ]
mam już pink floyd, t-rex, queen, king crimson, black sabbath, uriah heep, deep purple... pochuj mi jeszcze bigelf? bes sęsó
12%
 12%  [ 1 ]
słucham pet shop boys...
25%
 25%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 4:46 pm    Temat postu: Bigelf Odpowiedz z cytatem

no dopsz. do niedawna uwazalem, ze jednak są zbyt malo znani, zeby miec tu swoj wlasny temat, ale juz dwa razy pojawili sie w queenwizji zbierając calkeim przyzwoite ilosci punktow, pojawiają sie tez u paru osob w najlepszych plytach wiec czemu nie.

ktos jeszcze zna i lubi ... oprocz mnie, fenderka i krzyskap? Smile

i pytanie, ktore zadalem juz fenderkowi w temacie z pytaniami: jak sie zapatrujecie na takie wlasnie granie nowe, ale bardzo mocno osadzone w latach 60tych i 70tych, wrecz calymi garsciami czerpiące z motywów i patentow znanych z muzyki klasyków rocka? czy to tylko zwykle kopiowanie, czy moze jednak dobrze, ze takie zespoly jak bigelf przyblizaja takie gatunki jak klasyczny hard rock czy progressive rock nowym pokoleniom?

jako male wprowadzenie do zespolu, raz jeszcze link ode mnie do moich wypocin na musihilation Wink

http://www.musihilation.blogspot.com/

i kilka wybranych linków do posluchania chociaz jak znam ludzi tu, to poza tymi, ktorzy juz znają, i tak nikt inny nie poslucha:

http://www.youtube.com/watch?v=6RnOn_YmdIU - disappear
http://www.youtube.com/watch?v=15unVOXJv8M - madhatter
http://www.youtube.com/watch?v=y9dTidNVcQI - counting sheep
http://www.youtube.com/watch?v=Dzqj5Rk3deM - evils of rock n' roll

i dla tych, ktorzy w queenwizji nie biorą udzialu (są w ogole tacy ?hehe)

http://www.youtube.com/watch?v=UgUhPTlsY7E - the game
http://www.youtube.com/watch?v=BoKRTBMgwRg - gravest show on earth
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam Hex i bardzo je lubię. Opócz tego część najnowszej. Moje zdecydowanie ulubione utwory to Burning Bridges, Disappear i Evils of rock n' roll.
A i Gravest Show.
Fajny zespół. Gra bardzo przebojowo. W sumie coraz bardziej dostrzegany chyba bo ostatnio byli na trasie DT tereaz chyba Porki ich zaprosili.
NO jasne, że nic nowego trochę Floydów, Deep Purple, Sabbathów, Crimsonów może i Queen.. ogólnie najbardziej klasyczne zespoły zmieszane w jedno Wink
Bardzo fajna kapel, muszę poznać ich najnowsze wydawnictwo w całości.

Portnoy zdaje się jest fanem.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 6:02 pm    Temat postu: Re: Bigelf Odpowiedz z cytatem

Bigelfa bardzo lubię, wiadomo. Wink Zetknąłem się z nimi właśnie przed koncertem DT w Bydzi - sprawdzałem support, żeby nie stać drętwo te półtora godziny. No i jak na UneXpect stałem drętwo, tak na Bigelfie - nie. Szkoda tylko, że dookoła mnie nikt chyba nie znał..
Kawałek fajnego rocka. W sumie to nie wiem co bardziej lubię, Cheat The Gallows czy Hex, ale obie płyty są dobre i na porównywalnym poziomie. No i na żywo - goście są świetni. Damon Fox - wiadomo, cylinder, dwa hammondy, fajne wrażenie, heh.

Bizon napisał:
i pytanie, ktore zadalem juz fenderkowi w temacie z pytaniami: jak sie zapatrujecie na takie wlasnie granie nowe, ale bardzo mocno osadzone w latach 60tych i 70tych, wrecz calymi garsciami czerpiące z motywów i patentow znanych z muzyki klasyków rocka? czy to tylko zwykle kopiowanie, czy moze jednak dobrze, ze takie zespoly jak bigelf przyblizaja takie gatunki jak klasyczny hard rock czy progressive rock nowym pokoleniom?


Jak najbardziej za, pod warunkiem, że to nie debiut Kingdom Come. Wink Czyli musi być jeszcze ta świeżość, zaś odwoływanie się do klasyki tylko pod względem aranżacji, brzmienia. A teraz jest gros zespołów grających "rodem" z lat 70. jak choćby fenderkowa Astra, czy Wobbler. Miejmy nadzieje, że to zapowiedź mody, która nastąpi (albo już nastąpiła).


Ostatnio zmieniony przez KrzysiekP dnia Czw Lis 25, 2010 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja bym dodał -bo to jedyny jaki znam i chce się pochwalić - jeszcze Magentę. Żywcem wzięta z lat 70. Mnóstwo Camel, trochę Genesis, Yes, Marillion...
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 6:15 pm    Temat postu: Re: Bigelf Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
i dla tych, ktorzy w queenwizji nie biorą udzialu (są w ogole tacy ?hehe)

Dzień dobry.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<corax>
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gosiakn



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 421
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo pozytywne odczucia co do zespołu, surowe ostre brzmienie, dużo gitary, przy tym jest to melodyjnie łatwo wpadające w ucho. Brzmi rzeczywiście jak zespół przeniesiony z przeszłości do czasów dzisiejszych – ogólnie to duży plus. W sumie to dzięki Bizon za zwrócenie uwagi większej na nich, z pewnością się bardziej zainteresuję Smile

Counting Sheep jest świetne, czuć tu moc,a jednocześnie nie jest to żadna bezsensowna napierdalanka. Motyw „wykrzyczany” przeplata się z „wyśpiewanym”, bardzo ciekawie.

Nie braknie też smyczków. I zdaje się, obecność smyczków to jednak robi swoje, dodaje czegoś w rodzaju „powagi brzmieniowej” i tworzy się bardzo fajny nastrój muzyczny, gdy pojawia się jakiś dodatek ala symfoniczny motyw. Super. Bogactwo brzmienia i niesztampowość. Jest czego słuchać. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katebusz



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: centrum

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do listy na taką modłę grających nam współczesnych dorzuciłabym jeszcze Hypnos 69, szczególnie ich ostatni album "Legacy" z zeszłego roku

próbka:
Requiem
The Great Work
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aia



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 200
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon, niezłe! Bardzo mi się podoba. Disappear wręcz obłędne!!! Ostatnio jakoś nurzam się w progowych klimatach, to przez tę zimę zdaje się tak mi podchodzą. Miło się słucha, fajnie odpływa...Coś czuję, że znowu wpadłam Laughing (nadszarpnięte fundusze w poważnych opałach...)

katebusz napisał:
do listy na taką modłę grających nam współczesnych dorzuciłabym jeszcze Hypnos 69, szczególnie ich ostatni album "Legacy" z zeszłego roku

próbka:
Requiem
The Great Work


Prawda Smile Genialna sprawa. Fajnie, że ktoś też na nich wpadł, miałam właśnie podzielić się tym "odkryciem". A tu proszę, niespodzianka. Zgarnęli moje serce pierwszym ytubowym przesłuchaniem, jak rzadko, bo ja stała w muzycznych uczuciach jestem i wcale nie taka bardzo skłonna do nagłych namiętności (choć może zbyt krytycznie siebie w tej materii oceniam Razz). Pierwsze co zrobiłam po wypłacie, to nabyłam album. Czekam na niego jak na szpilach Embarassed
_________________
Errare humanum est...

SERDUCHA SERDUCHOM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katebusz



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: centrum

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez kosiakowe podsumowanie 2010 dotarłam do debiutanckiego albumu Wolf People "Steeple" - kolejny kamyczek do ogródka "rżniemy z klasyków i się tego nie wstydzimy". Kurcze, czemu takich rzeczy nie puszcza się w mediach zamiast tej całej pseudorockowej papki dla pseudozbuntowanej młodzieży Crying or Very sad

Silbury Sands
Castle Keep
Tiny Circle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to do bigelfa to srednio mi pasuje, bo to jednak raczej granie w stylu indian summer, still life, fuzzy duck itd., co nie zmienia faktu, ze brzmi naprawde zajebiscie i rasowo klasycznie Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek