FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Iluzjoniści

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 1:49 am    Temat postu: Iluzjoniści Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wpadł mi w oko program na TV4, w którym iluzjonista nazwiskiem Criss Angel pokazuje różne sztuczki - z kartami, przechodzeniem przez szyby, chodzeniem po ścianach i lewitowaniem itp. Muszę przyznać, że facet ma naprawdę zarąbiste numery. Od razu przypomniał mi się też - niestety, nieemitowany już - program "52" na MTV, w którym polski iluzjonista prezentował swoje umiejętności na ulicach polskich miast. Rzeczy typu wbijanie nakrętki w pustą butelkę Coli naprawdę robią wrażenie Very Happy Chociaż widziałem też numer z samonapełnieniem pustej puszki po piwie, a potem obczaiłem tajniki sztuczki, więc magia prysła Wink Generalnie to te rzeczy robią naprawdę wielkie wrażenie dopóki się nie dowiemy, jak się to robi Razz

Interesują was rzeczy tego typu? Lubicie sobie popatrzeć na jakiego Copperfielda czy innego takiego? Jaki był najbardziej niesamowity numer, jaki w życiu widzieliście?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był kiedyś taki program "magia bez tajemnic" , ileś tam odcinków w których znany iluzjonista wyjaśniał w każdym kulisy łącznie kilkudziesięciu numerów więc teraz mam większe rozeznanie "jak się to robi",sławetne rozciąganie, lewitowanie, dzielenie na części,przechodzenie przez ścianę, znikanie rzeczy itd Wink
Na youtube bodajże są odcinki,swoją drogą dostalo mu się potem od środowiska iluzjonistów w usa za zdradzanie arkanów warsztatu.

Ale mimo że wiele numerów zna się przez to "od środka" to przyjemnie się ogląda to tak trochę jak z kinem, wiesz że aktorzy graja i to nie dzieje się naprawdę lecz mimo to akceptujesz ów fakt.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie ściemy ogólnie słabo mi podchodzą choć ma to trochę 'magii' w sensie relacja z publicznością i takie tam. Jednak po czasie jest męczące. Pamiętam w MTV ( Shocked ) sztuczki ludziom z ulicy pokazywał taki koleś, a nazywało się to '52', nie wiem jak on to robił tak na spontana.

Przede wszystkim jednak są w ostatnich latach powstają serio dobre filmy o tematyce iluzjonistów. 'Wspaniały Buck Howard' na faktach ponoć z dobrze bawiącym się na scenie Malkovichem, zabawne rzeczy się tam dzieją. Gościu najlepsze lata ma za sobą i traci formę przez co ludzie coraz częściej się z niego naśmiewają na występach i w prasie niż podziwiają 'wielkiego mistrza'.

Potem mamy 'Iluzjonistę' z Nortonem, również ciekawie ułożona fabuła, rozwalająca końcówka. No i 'Prestiż' z Bale'm i Jackmanem, niewiele zabrakło do arcydzieła. Jak to u Nolana - perfekcja fabularna, zagadkowość i absolutnie rozbrajający koniec - mistrzu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem tego dużo, bo mnie to najzwyczajniej nie jara, ale jeśli miałbym wybrać najlepszy numer jaki widziałem, to ten: http://www.youtube.com/watch?v=ethCJ4bfJkg&feature=channel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, dobry gościu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek