FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Mostly Autumn

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

I jak
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
50%
 50%  [ 2 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
nie znam
50%
 50%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 4

Autor Wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 12:03 am    Temat postu: Mostly Autumn Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego tematu ( przynajmniej wg wyszukiwarki, bo dziś nie miałem siły lecieć wszystkich stron i sprawdzać ) co mnie dość sporo dziwi. Bardzo ale to bardzo porządne kawałki. Ba. Jedna z przyjemniejszych kapel, która po prostu się podoba. Może nie ma tu jakiejś psychodelicznej lub progresywnej zajadłości, ale gdyby tylko takie kapele istniały... to by było zbyt piękne. W każdym bądź razie naprawdę kawał porządnego grania. Wokal kobiecy. I to jest chyba pierwszy zespół z wokalem kobiecym, który mnie nie odrzuca. I to z jakim wokalem kobiecym. Niedoszła żona Fisha jak się niedawno dowiedziałem. W każdym bądź razie jest coś na rzeczy, skoro udzielała się w Ayreon (słynna Love). No ale ja nie o tym. Mają kilka naprawdę sporych, żeby nie powiedzieć genialnych kompozycji. W Oceń poprzedni utwór bodajże Fenderek zapodał coś takiego.

http://w458.wrzuta.pl/audio/6juvsg1Nh7e/mostly_autumn_-_glass_shadows

A to jest tylko przykład.

Dla mnie osobiście (na ten moment znam Passengers i Glass Shadow) jest to źródło wielu świetnych kompozycji zwłaszcza jeśli popatrzy się pod kątem dynamiki, świetnych wokali i przede wszystkim nieziemskiej gitary, która czasem potrafi wybuchnąć niczym wulkan. Nie ta stylistyka co Gilmour czy Rothery, ale mogę ją spokojnie obok nich stawiać. Po prostu coś pięknego. A wy co znacie? Co lubicie? Jak się zapatrujecie na ten zespół?

I jeszcze za wikipedią

Cytat:
At the beginning of 2010 Heather Findlay announced her intention to leave the band to focus on solo work and her family. She will perform one last gig with the band at Leamington Spa Assembly on 2 April 2010 before leaving. She is being replaced by Olivia Sparnenn.


Nie wiem jak ta Olivia śpiewa, ani generalnie jej nie znam, ale strata Heather to naprawdę cios. Tyle
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee.... no ok. Do usunięcia w takim razie a posta napiszę w innym temacie.

A dopóki nie usunięty to się może ktoś zainteresuje w międzyczasie
http://www.youtube.com/watch?v=yVyxAwdj99w
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa a dwa dni temu w PW, "soorry ale nie mam teraz żadnych ciekawych linków" Confused Arrow Wink
Pamiętam, że to co dał Fenderek w oceniaczu mi się bardzo podobało (dałem 9?) no i ten link też zachęcił więc wiadomo, trza poznać bliżej.
O KUŹWA ja pierdzielę, właśnie się pojawiła gitara! OMG. Brak słów, zajebioza!
DAWAJ WIĘCEJ!
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właściwie co to się zrobiło za dwuosobowe kółko wzajemnej adoracji ludzi o głupich nickach?
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:
głupich nickach?

kater
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przynajmniej cokolwiek znaczy.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martw się, ja ich już od dawna nie ogarniam Razz
Co do samego zespołu - poznałem daaawno temu dwa utwory - Riders of Rohan i Return of the King i szczególnie ten pierwszy polubiłem. Heather - przecudny głos, bardzo dużo fajnych gitar, no lubię taką muzykę czasem. Glass Shadows akurat pisałem - wrażenia na mnie zbyt dobrego nie zrobiło, jednak nie takie Mostly Autumn lubię, sam zaś na przykład uwielbiam ten kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=YJvhp0-ngBw
Co te laski tu robią z tymi fletami, to jest coś pięknego (jak dziwnie by to zdanie nie brzmiało wyrwane z kontekstu Razz).
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Fenderek. To Twoja wina, że poznałem Mostly Autumn. Może by tak się pan raczył wypowiedzieć. Bo mnie szlag trafi. Pierwszy mój temat zupełnie beznadziejny Confused
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nikt tu nie pisze to ja napisze coś

Mostly Autumn bardzo lubię, grupa łączy muzykę celtycką z art-rockiem, ma dobry poziom samej muzyki czyli kompozycji jak i dobrą instrumentacje, nieraz używają w aranżach skrzypiec, dud, bodhranu czy różnej maści fletów i fujarek co nadaje ich muzyce charakterystyczny posmak. Jako ciekawostkę dodam że wszyscy to multiinstrumentaliści, każdy członek grupy gra na kilku instrumentach zarówo obecnie jak i w przeszłości.
W zasadzie każdą płytę do „Storms over still water” włącznie mogę polecić z czystym sumieniem, ostatnie dwie płyty niestety słabsze, zaczeli smęcić,nudzić i zatracili gdzieś swoją werwę i energię(mówią że Bryan Josh już nie chodzi na górskie wycieczki jak komponuje Wink ) i jeszcze Heather Findlay odeszła, także na wychodzącą na dniach nową płytę aż tak nie czekam ale może się podniosą....
A ulubiona płyta? ta która usłyszałem jako pierwszą,słuchałem (jeszcze wtedy) radia i Artrur Chachlowski (dziennikarz MH) zapowiedział w małym leksykonie wielkich zespolów a teraz w całosci nowa płyta mostly autumn a była to płyta....

„Music inspired by The Lord of the Rings” – album będący jakby muzyczną ilustracją wiadomego filmu, toteż wypełnia go dość baśniowa muzyka, raz celtycko –folkowe pasaże a z drugiej strony nierzadko wejścia gitar mają wręcz metalową werwę, piękna to płyta i piękna muzyka. Smile
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jednak bardziej niż film zainspirowała ich książka Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie Wink
Jak sobie poczytasz kulisy powstania albumu, to on powstał po tym jak Bryan Josh obejrzał film i urzeczony rozmachem,jego atmosferą i klimatem ,bardzo szybko napisał materiał który miał oddać ducha obrazu.

Nawet w książeczce do płyty o tym piszą że to "inspired by" odnosi się do filmu bo z niego się zrodziła płyta a nie z książki.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi ta muzyka niestety do filmu pasuje jak... No nie pasuje Laughing Zwłaszcza, że Howard Shore odwalił doń przezajebisty soundtrack i nie znam innych dźwięków, które by mi przychodziły na myśl, gdy myślę o tym filmie.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie miał byc soundtrack do filmu ani muzyka go ilustrująca- to zostało zainspirowane filmem, czy tym że wychodzi i jaki ma rozmach. Książkę, biorąc pod uwagę w jakich klimatach się obraca Josh pewnie też znali i wyszło im generalnie ich własne zilustrowanie tego wszystkiego... ale generalnie impulsem do nagrania płyty był faktycznie film.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książke znali i to pewnie dobrze biorąc pod uwagę że na debiutanckiej płycie jest utwór "Out of the inn" który się zaczyna minutowym wyjątkiem ze słuchowiska "Lord of the rings" Wink

Tak na marginesie ten utwór bez tego fragmentu w lepszej dynamiczniejszej formie jest jako remake na "Music inspired..."
Ale nie wiem czemu w sieci (Youtube,torrenty,nawet czas utworu podany przez wiki itp, to do płyty LOTR przypisano utwór z debiutu),a to właśnie ta wersja późniejsza jest dużo lepsza zagrana z niemal metalową swadą Cool
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja w żadnym miejscu nie zanegowałem faktu, że inspirowali się filmem, skoro tak mi powiedzieliście Wink Wyraziłem jedynie swoją opinię, że mi ta muzyka przystaje raczej do książki.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto odradza się z popiolów?, Feniks rzeknie ktoś ale nie tylko bo Mostly Autumn także Wink
Miałem przyjemność (tak to zdecydowanie właściwe słowo) przesłuchać nową płytę Mostly Autumn „Go Well Diamond Heart” w wersji 2CD i mogę powiedzieć iż wrócili do gry, jak dla mnie jedna z kandydatek do czołówki w topie 2010, zaiste bardzo dobra płyta.W zasadzie spora część kawałków z płyty bonusowej jest lepsza niż na podstawowej w tym jeden piękny hołd dla Ricka Wrighta Smile .Znowu się bardziej gitarowo zrobiło,tej gitary jest chyba zresztą więcej niż kiedykolwiek. Choć początek albumu i koniec na zasadzie repryzy są spokojne.
Bałem się o wokale ale Olivia wypada dobrze (zresztą lubiłem jej śpiew na płytach Breathing Space) potwierdza tylko fakt że jest właściwą osobą na właściwym miejscu i godnie zastępuje Heather.
_________________
Light the fire, feast
Chase the ghost, give in
Take the road less traveled by
Leave the city of fools
Turn every poet loose

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek