FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Pantera

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Podoba ci się?
uwielbiam
12%
 12%  [ 1 ]
lubię
25%
 25%  [ 2 ]
takie sobie
0%
 0%  [ 0 ]
nie lubię
25%
 25%  [ 2 ]
nie znam
37%
 37%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 5:32 pm    Temat postu: Pantera Odpowiedz z cytatem

Jak wam się ten zespół podoba? Moim zdaniem jeden z najważniejszych zespołów w historii. Jeden z najważniejszych w latach 90-tych kiedy Dimebag i spółka wymiatali jak mało kto począwszy od legendarnego już występu w Moskwie w 1991 roku razem z AC/DC i Metallicą. Choć wiadomo że zaczynali w latach 80-tych jako glam-metalowe pudle z Teksasu. W rzeczywistości jednak to 1990 rok i wydanie Cowboys From Hell zapoczątkowało nowy etap w działalności zespołu.

To właśnie ten krążek należy do grupy moich ulubionych albumów wszech czasów. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że jest lepszy od Vulgar Display of Power być może dlatego że są w nim jeszcze echa poprzedniej dekady. Wokal nie jest tu jeszcze taki brutalny przez co można doświadczyć w pełni niesamowitego talentu jaki posiada Phil Anselmo. To właśnie tutaj znajduje się mój ulubiony kawałek metalowy - Cemetery Gates. Nie chce mi się wypowiadać z osobna o każdym albumie. Jak mi się zechce to napiszę a może ktoś inny podrzuci swój typ... Razz
Chciałbym jeszcze wspomnieć o jednym muzyku o którym powinno się pamiętać. Jest to oczywiście Dimebag Darrell. Jeden z najwspanialszych muzyków jacy chodzili po ziemskim padole. Niepowtarzalna technika, brzmienie, poruszanie się na scenie... I co najważniejsze... do samego końca czyli do tragicznej śmierci w 2004 roku nadal poszukiwał i ewoluował... Można to zauważyć porównując np utwór Cowboys From Hell z Revolution Is My Name z ostatniego studyjnego albumu grupy z 2000 roku. Były oczywiście inne projekty takie jak Damageplan czy Rebel Meets Rebel (połączenie Country z Metalem choć gdzieniegdzie zajeżdżało flamenco).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebisty zespół! Bałem się, że na tym forum zapomniany, Werty przywrócił mi wiarę w ludzi Wink Choć znam pobieżnie to jednak nie da się ukryć, zespół niezwykle ważny w historii - byli dla metalu tym, czym Gunsi dla rocka imo. Całymi garściami rżnęli z nich nu-metalowcy (choćby utwór I'm Broken - Korn jak się patrzy Wink). Dimebag był świetnym gitarzystą z bardzo rozpoznawalnym stylem pisał świetne riffy (5 minutes alone, walk), obok Schuldinera i Roadhsa mój główny argument, czemu opłakiwanie Cobaina jest głupie Razz

A - owszem, Cemetery Gates to prześwietny utwór, mój ulubiony tej kapeli.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dla ciekawostki... http://www.youtube.com/watch?v=PzbZca7rLF8
Dimebag wymiatający w wieku 17 lat. Zajebisty pokaz potencjału i talentu. Inspiracje Van Halenem i Randym Rhoadsem widoczne na kilometr. Wink No i te sztuczne flażolety, tapping, zagrywki w stylu Malmsteena... Dzisiaj tak wymiatać potrafi nie wielu... Zakk Wylde chyba do końca pozostał wierny takiej drodze wojownika sceny... Warto poszperać bo wiele fajnych materiałów o Dimebagu jest na youtubie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj mija szósta rocznica tragicznej śmierci Dimebaga Darrella, gitarzysty Pantery.
Dimebag został zastrzelony na koncercie swojego zespołu Damageplan, 8. grudnia 2004 roku w stanie Ohio. Miał 38 lat.

http://www.youtube.com/watch?v=6-7Uip7SQag

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 95
Skąd: Rzeszów / Krzemienica

PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam wielu piosenek Pantery, ale te co słyszałam są świetne. Byli jednym z pierwszych zespołów metalowych, które mnie zainteresowały.
O Dimebagu zpomnieć nie potrafię... jeden z najlepszych gitarzystów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Fear Factory - kiedys lubilem, dzisiaj za cholere nie wiem czemu. Przymulone, przyciezkawe brzmienie, taki pol-thrash. Jakies ciezkostrawne to dla mnie jest. Paradoksalnie dzis najprzyjemniej slucha mi sie albumu "Power Metal". Potem stali sie meczacy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, Pantera to takie surowe, siermiężne brzmienie. Może wynika to z faktu, że Dime grał na tranzystorowych (?!) wzmacniaczach. Mnie też zawsze w sumie mierził ten ich "sound" (zwłaszcza perkusja Vinnie'ego), ale nadrabiali kompozycjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od CFH Pantera dysponowała UNIKALNYM brzmieniem. Dime używał wzmacniaczy Randalla (najprawdopodobniej syntezatorowe szczególnie, że przede wszystkim z tego słyną) do końca istnienia zespołu (przy Damageplan używał Kranka który oprócz ostrości miał to ciepło którego wcześniej Dime'owi brakowało). To co kiedyś Phil Anselmo podkreślił - sukces pantery przede wszystkim polegał na przenikliwym brzmieniu gitary nie tyle z powodu sprzętu, co palców Darrella. A co do perkusji Vinnie Paula to przesłuchaj sobie Far Beyond Driven pod kątem gitary (najmocniej, najostrzej przesterowana w historii zespołu) i perkusji - tak właśnie powinna brzmieć centrala i werbel w metalu - jak dla mnie ideał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAK powinna brzmieć centrala w metalu: http://www.youtube.com/watch?v=Oo4feG0V_vo Wink

Bębny Vinnie'ego są strasznie suche w brzmieniu, sterylne. Stopa gryzie górą, a werblowi brakuje ciepłego pierdolnięcia Wink Taka moja opinia. Ja generalnie lubię mięso w brzmieniu, czyli przede wszystkim dolne rejestry plus właśnie to specyficzne ciepło, a perka Pantery wyzuta jest właśnie z tych elementów. Co w sumie muzyce służy jak najbardziej. Można tego brzmienia nie lubić, ale na pewno jest charakterystyczne i zrealizowane inaczej straciłoby na tym specyficznym klimacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:
Bębny Vinnie'ego są strasznie suche w brzmieniu, sterylne. Stopa gryzie górą, a werblowi brakuje ciepłego pierdolnięcia Wink
Gdyby były ciepłe to by brzmiały jak setki innych zespołów.
I dlatego nie przepadam za Sepulturą w ogólnym rozrachunku.
To też zależy jaki okres masz na myśli ale widocznie ja jestem zwolennikiem chirurgicznego, wyselekcjonowanego brzmienia.
http://www.youtube.com/watch?v=obRzPhkxKpQ
od mniej więcej 3:35 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No rozpoznawalności tym bębnom odmówić nie sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat jeśli Pantera się czymś naprawdę wyróżnia, to właśnie brzmieniem. Jest świetne, gitary agresywnie, a perkusję naprawdę lubię. Nie, nie chciałbym, żeby wszyscy tak grali i nie jest to dla mnie ideał w metalu, ale brzmi to naprawdę fajnie i inaczej. Mnie trafia właśnie przede wszystkim brzmienie Pantery. I Cemetery Gates Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek