FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Modern Talking
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

MT
Lemurowy "synt pop"?
18%
 18%  [ 4 ]
Nie lubię
18%
 18%  [ 4 ]
Nie znam
0%
 0%  [ 0 ]
OK
40%
 40%  [ 9 ]
Toż to mistrzostwo świata!
9%
 9%  [ 2 ]
Taki temat już był / jak zwykle problem z wyszukiwarką
13%
 13%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 22

Autor Wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche tej niesmiertelności pozostaje... w radio ich nie słychać za bardzo, ale generalnie wiecej niz trochę Sad

ja uważam to za kicz i wg mnie nie moze byc inaczej.

ten zespół jest popularny, czy komus sie to podoba, czy nie, wystarczy spr aukcje. w polsce w ogóle gust jest marny, takze jeśli idzie o zespoły rockowe i widac to takze na tym forum. bardzo wyraźnie...

jest to jakis pomysł na piosenke pop, nie tylko muzycznie, ale przede wszystkim wokalnie. wpisujac sie w poetyke BEE GEES skierowali to na szersze wody. kultura disco była jednak najmocniejsza w latach 70-tych, wiec bardzo, bardzo dawno.

przyrównywanie tego zespołu do PET SHOP BOYS to jakas pomyłka. nie jestem fanem zadnych z tych zespołów, ale tego drugiego choć mam jednego singla. to jest kompletnie inny poziom percepcji, ale oczywiście też disco (nie chce wchodzic w niuanse rytmiczne i zwyczajnie brakuje mi tu aparatu pojeciowego, by zrobic to na tyle dobrze, jak bym chciał), wiec rozumiem, ze jakies odwołania mozna znaleźć.

niektóre z wczesnych ich kawałków były dośc długie i pomyślałem kiedyś na fali zainteresowania (moze to zbyt duze słowo, nieważne) muzyką dance przełomu lat 80/90, że jakies te długie wersje coś mają tam w środku, że moze jakis wkręt tam wrzucili i jest na czym zawiesic ucho, ale niestety. to był koszmar.

poza tym cała ta konwencja wydaje mi się oparta na JEDNYM nagraniu klasyka synthpopu - OMD

http://www.youtube.com/watch?v=mD8TApX3btM

którzy chwile wczesniej bedąc bardzo dobra kapelą (tez duet) popełnili coś takiego troche dla zgrywy, bardziej dla kasy, a troche kij wie po co, bo jeszcze nie był to ich najgorszy moment, jak się potem miało okazać. Sad

reasumujac wypowiedź "o złym guście" wolę juz taki tani sentymentalizm od rzeczonego MT i nawet nie chodzi tu tylko o to, ze tamci byli pierwsi. to jest kwestia jakiegoś wyrobienia, jakiegos gustu, który jest wypadkową naszej inteligencji, doswiadczeń i wpływu otoczenia, a potem troche się odbija w tym jakie wypowiedzi konstruujemy, jak definiujemy rozrywkę i czy bedzie nam dane doswiadczać w udanych kontaktach z dziełem sztuki, czy jesteśmy skazani na kulturalny niebyt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry ale sztandarowy kawałek pet shop boys always on my mind zajeżdża równie dobrze kiczem jakkolwiek.Wokal Thomasa Andersa to dla mnie pierwsza piątka wokali ever jakie znam a znam dużo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry Złoty lew, ale twoje pojęcie o PSB jest żadne. Always on my mind to cover Presleya i kiczowatość tego numeru nie podlega dyskusji. Nie jest to w żadnym wypadku sztandarowy numer PSB.
Porównywanie klasyków popu współpracujących między innymi z Tiną, Madonną, Bowiem czy Robbie Williamsem zdobywcy specjalnej Britt Award za niezwykły wkład w rozwój muzyki z miałkim dyskotekowym niemieckim gównem to ogromne nieporozumienie.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goat napisał:
w polsce w ogóle gust jest marny, takze jeśli idzie o zespoły rockowe i widac to takze na tym forum. bardzo wyraźnie...


Wymień - swoim zdaniem - najlepsze zespoły rockowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jestem ciekaw, które to zespoły lubiane na tym forum są takie "marne".
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to z kim współpracowali o niczym nie świadczy , w gre mogły wchodzić jakieś układy związane z pięniędzmi itp.Justin Bieber współpracuje ze wszystkimi największymi gwiazdami muzyki ameryce i nie tylko.
Właśnie przesłuchałem wszystkie przeboje Pet Shop Boys i zespół naprawde porządny przekozak ,każdy kawałek znałem ,ze słyszenia mimo ,że nie kojarzyłem zespołu.Jeżeli chodzi pojedynek wokalów Thomas Anders miażdży wokaliste PSB u podstawy a reszta jest dyskusyjna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Skawiński to dużo lepszy gitarzysta od Kurta Cobaina i co z tego?

Nie chodziło w większości przypadków o personalne układy, a wzajemny szacunek. PSB wytyczali nowe kierunki w muzyce (szkoda, że to już czas przeszły) Nie śpiewali też takich głupot jak Wiśniowa panienka czy jesteś moim serduszkiem. Poleca wgłębienie się w teksty. Dużo tam spraw społecznych, obyczajowych i politycznych.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
a ja jestem ciekaw, które to zespoły lubiane na tym forum są takie "marne".


użyj swej inteligencji i domyśl się. kolejny prowokant i ten, któremu trzeba paluszkiem wszystko wskazac i nazwać. sporo jeszcze bym musiał poczytać, zeby wiedzieć wiecej na temat poszczególnych osób, ale generalnie obraz jaki się wyłania z zabawy podsumowań płyt chyba mówi o guście odbiorcy QUEEN, bo o czym innym? mnie nie interesuje pęd owczy, klepanie sie po plecach i zachwycanie się czymkolwiek co jest tam zwykle w scisłej czołówce - mozliwe, ze przez to do jakiego przedziału wiekowego należysz upoważnia Cie to w Twoim umyśle do tego, by pogonic kota odmieńcowi, spoko, rozumiem, młodość ma swoje prawa. zaznaczam, ze piszę to po dłuższej obserwacji Ciebie, wiec nie jest to "urok chwili", wypowiadam się w szerszym kontekście. jeśli poważnie zajmujesz się muzyką to wg mnie powinienes przywiazywać uwagę do tego w jakim temacie się wypowiadasz, bo ja się zastanawiam, czy to jest obrona walorów estetycznych zespołu MODERN TALKING, czy próba szukania dymu, czy jeszcze co innego. Twój sposób argumentacji tego, co jest godne polecenia zwyczajnie do mnie nie trafia, to nie jest nic osobistego, nie ma powodów, bys się przejmował, bo ja Tobie jeszcze nic nie zarzucam. jedyny punkt styczny naszych światów to NICK CAVE, wiec moze na tym poprzestańmy.

podziwiam szczerość wywodów ZlotyLew i jest to godne pochwały - co nie zmienia faktu, ze podmiot tych rozważań jest nudny jak flaki z olejem. w sprawie odniesien do PSB jestem dokładnie po tej samej stronie co LepP, a nawet zdaje się, ze nie ująłbym tego równie dobrze, jak On to zrobił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalnie czuję się rozwalony Laughing
ale to mnie najbardziej zniszczyło

goat napisał:
upoważnia Cie to w Twoim umyśle do tego, by pogonic kota odmieńcowi,


o co chodzi ci człowieku? Że lubisz powiedzmy Pet Shop boys i jesteś odmieńcem (bo rozumiem ze względu na gust, a nie poglądy?) a ja ze względu mojego młodego wieku (genialny argument btw!) muszę cię wykpić? Gówno mnie obchodzi czy słuchasz sobie Dream Theater, Modern Talking czy AC/DC. Ja się jedynie spytałem co takiego jest marnego w naszych gustach. Bo skoro obraziłeś większość tego forum, skoro powiedziałeś A to powiedz i B. Bo nadal się nie dowiedziałem. Nie, nie prowokant, jeżeli szukaniem dymu nazywasz chęć dowiedzenia się czemu ktoś mnie (między innymi) obraża to... no okej, trochę średnio.
Pytam się tylko co jest takiego w tym forum marnego.
I jakie to rzeczy uwłaczające fanom Queen wygrywając w Najlepszych Płytach?
Którzy to? Fani Led Zeppelin? Marillion? Pink Floyd? Metallici, Guns N Roses, Dead Can Dance, Iron Maiden?

ale to przeciez nic osobistego oczywiście. W ogóle to buziaczki.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jet Airliner - zajebisty kawałek pierwsze top5 ich twórczości z tego znam jeżeli ktoś zna jeszcze.Ta muzyka ma magie ,dusze ,jak dla mnie Pet Shop Boys to jest liga niżej.Nie mam zamiaru okłamywać sam siebie ,swoich uczuć ,bo Modern Talking mnie porusza bardzo mocno na wszelkich płaszczyznach odczucia ,natomiast Pet Shop Boys jest po prostu bardzo dobre i nic więcej ,chociaż też porusza ale mniej.
Kurwa dałem teraz dużo głosu na słuchawkach ,Thomas Anders ma głos niesamotiwy ,jeden z najlepszych kiedykolwiek zarejestrowanych ,jak on wspaniale moduluje ,frazuje.Rewelka.
Jeżeli ktoś zna jakieś kawałki na poziomie Jet Arlinera oprócz kawałków na płycie Back for good ,bo mam tylko ją.
W tym roku wydano dwupłytowe greatest hits na 25 lat istnienia zespołu kupie sobie ją.

Mój ulubiony utwór MT to Atlantis is calling ,następnie dopiero dzisiaj poznany Jet Airliner potem Cheri Cheri Lady .To moja pierwsza trójka.
Te utwory ich mają coś dziwnego ,jakieś takie dziwne połączenie harmonie syntha i gitary ,co wiąże z późniejszą muzyką.Takie intro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chce mi się tego komentować NAR, po raz kolejny utwierdziłes mnie w przekonaniu, że czytasz bez zrozumienia. no przykro mi, co moge wiecej powiedzieć... co jest z Tobą? rozumiesz tylko część i nie moge się oprzec wrażeniu, że tylko tę, którą CHCESZ rozumieć. piszę poprawną polszczyzną. no i widzę, ze wykładasz też rzeczy, których "nie miałem w ustach". co to jest?

I jakie to rzeczy uwłaczające fanom Queen wygrywając w Najlepszych Płytach?

uniosłes się, ja zachowuję opanowanie, kazdy to widzi, to jest Twój styl...

ja wyraziłem we wszystkich postach zawartych w tym temacie ubolewanie nad gustem przeciętnego POLAKA, a wężej, wyraźnie zauważam róznice między tym co mi gra w duszy, a tym, co słuchasz Ty i kilku innych uzytkowników tego forum, ale mnie to aż tak nie przeszkadza, spokojnie. masz w dupie co słucham, ale domagasz się jakichs wyliczanek.

ogólnie jak zwracasz się do mnie to napisz wyrażnie co Cię interesuje, bo nie wiem do końca, czy dobrze się domyślam - wyciagasz jedno zdanie z mojej wypowiedzi, wręcz jego wyrywek, rzucasz hasło i do widzenia. ja czasem tez nie mam czasu na pisanie, wole wtedy nie pisać nic, albo nawet więcej przemyslec to co chce zawrzeć w odpowiedzi na dana wiadomość.

każdy kto siedzi w jakimkolwiek gettcie muzycznym jest w moich oczach średnio zaawansowanym adeptem rocka, czy muzyki w ogóle. nawet sympatyk tak obiektywnie waznego zespołu jak LED ZEPPELIN. chcesz więcej, pisz na skrzynkę, dam Ci numer gg to Ci wytłuszczę niektóre kwestie. szczególnie jak będę w robocie i będę się nudzić, bo teraz np nie jestem...

napiszę moze jeszcze na koniec, bo potem będę załował, ze coś pozostawiłem w sferze domysłów i kolejny wyskoczy - każdy z wymienionych przez Ciebie zespołów poza MODERN TALKING uważam za przedstawiciela "dobrej strony mocy", ze pozwolę sobie na takie górnolotne sformułowanie, ale wiekszośc z nich miała bardzo nieciekawe momenty, a niektórzy jak widze sa całkiem bezkrytyczni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZlotyLew



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 54

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MT to bezapelacyjnie top 3 lat 80tych disco popu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co mnie wyraźnie interesuje? Proszę bardzo
Cytat:
a ja jestem ciekaw, które to zespoły lubiane na tym forum są takie "marne".


Napisz czarno na białym, bez kręcenia w stylu "ja wam nie powiem, ale wy już dobrze wiecie". Po prostu, które zespoły i dlaczego właśnie one są uważane za marne.

gdybyś tak zrobił w pierwszym poście bez gadania o tym, że mnie obserwujesz, o moim wieku, o moim systemie argumentacji i innych sprawach nie dotyczących tego co mnie tak naprawdę zainteresowało to w ogóle by nie było tej całej dyskusji.

po prostu, które to zespoły na tym forum tak źle świadczą o naszym guście?

ode mnie to tyle.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz tu spis treści, na literce A sa to zespoły ATB i APHAVILLE. jak dla mnie starczy, ale... czytaj dalej! Wink

moja uwaga miała charakter ogólny, ale domagasz się na siłe porównań i wymieiania-wyliczania, co w moim osądzie jest wynikiem zakompleksienia bądź pieniactwa. słuchasz dobrej muzyki? chyba uwaga o gustach nie powinna Cię dotknąć- tym bardziej że ciągle zachowuję kulturę wypowiedzi.

ja jestem zdania, ze komuna jest winna za poziom naszych gustów, tego, ze byliśmy zamknieci długo na zachód i doszło do mocnego zawężenia poziomu percepcji za pomocą prosperity tylko jednej sensownej anteny radiowej wspierającej sztukę muzyki rockowej i chyba wszyscy wiemy o czym tu mowa. był tam zespół dziennikarzy, którym to wszystko co teraz mamy zawdzięczamy z wszystkimi plusami i minusami takiej sytuacji. kazda stacja ma jakis profil i mimo tego, ze niektórzy ci dziennikarze byli naprawdę dobrzy "na swoim poletku" siła rzeczy nie byli w stanie ogarnąć wszystkiego co istotne, bo kazdy z osobna ma zwyczajnie swoje preferencje. częstsza wymiana kadr mogła jakos pomóc walce z taka sytuacją, ale nie zabija się kur znoszących złote jajka.

a czy zastanawiałes się kiedyś dlaczego Angole mieli swoje THE BEATLES, STONSÓW, LED ZEPS, a my nie? my się nawet o ta wspaniałość nie otarliśmy? chyba że wymienimy tu CZERWONE GITARY. ale te podobieństwa chyba sa usytuowane na innej płaszczyźnie niz ja bym sobie tego życzył. idąc dalej, czemu Niemcy sa bardziej wyrobieni muzycznie od nas? ...przecie przegrali wojnę... Cool i w końcu, choć wiem, że nie wszyscy musza się ze mną zgodzić, nawet Czesi? co mnie w jakims sensie dotyka, ale niestety ja tak akurat uważam. w połowie lat 90-tych odwołano głosne koncerty (a musisz wiedzieć, że nie działo się koncertowo tyle co teraz) BOWIEGO i KISS, gdzie ci drudzy potrafili sprzedać ich występ dwukrotnie.

wierz mi, ze skoro nie robię czegos w wypowiedzi, to znaczy, że nie mam na to zwyczajnie ochoty i raczej nie będzie tu skutkowało postępowanie "powiedziałes A powiedz B".

uwaga na temat obserwacji Ciebie miała związek z tym, by Ci zasygnalizować, że Cię kojarzę- w końcu nie jestem tu tak długo na tym forum i nie udzielam się procentowo tyle co Ty, rozumiesz. więc obserwuje Cię na zasadzie takiej jak Ty mnie, jesli czytasz po prostu te posty podpisane goat.
pozdrawiam i... jak sam to ująłeś buziaczki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile się tu napisało o tym ATB czy Alphaville, a ile o Stonesach czy Dream Theater? W których dyskusjach częściej zabierali głos staly bywalcy na tym forum?

Ech... Moje zdanie o MT jest stronę wcześniej. A wy tu pieprzycie kocopoły, że aż szkoda Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek