FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Soundgarden

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 5:36 pm    Temat postu: Soundgarden Odpowiedz z cytatem

SOUNDGARDEN


Oto fota zespołu gdzieś chyba z okresu 1994-96. Od lewej: Thayil, Shepherd, Cornell, Cameron


Przecieram oczy ze zdumienia, gdyż okazało się, że nie ma na forum tematu o SOUNDGARDEN! Fakt ten zakrawa na skandal tym bardziej, że właśnie w sąsiednim temacie rozgrywa się "top" tego zespołu. Naprawdę - granda, bo kapela jest TAKA.

Skład:
  • Chris Cornell - wokal, gitara
  • Kim Thayil - gitara
  • Ben Shepherd - bas (od 1989)
  • Matt Cameron - perkusja (od 1986)
  • Hiro Yamamoto - bas (1984-89)
  • Jason Everman - bas (1989)
  • Scott Sundquist - perkusja (1984-86)

Dyskografia:
  • Screaming Life (1987)
  • Fopp (1988)
  • Ultramega OK (1988)
  • Louder Than Love (1989)
  • Badmotorfinger (1991)
  • Superunknown (1994)
  • Down on the Upside (1996)


I na dzień dobry... Kawałek trochę IMO niedoceniany w natłoku hiciorów, który seryjnie kopie dupy: kliknij mnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no... granda normalnie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym forum prócz kilku jednostek, mało kto fascynuje się grungem. Dla tego nie znalazłeś tego zespołu.

Bardzo ciekawe zjawisko. Istnienie zespołu zawsze było zależne od Cornella a jednocześnie wszyscy muzycy wyraźnie zaznaczyli swoją indywidualność. Wydobyto ich z muzycznego podziemia by potem sami przebojem wkroczyli w mainstream bez rozmienienia na drobne. Niewątpliwie Badmotorfinger i Superunknown to albumy wyjątkowe i wciąż nie wiem, który jest lepszy. Na zawsze jednak moim ulubionym kawałkiem pozostanie Nothing To Say z debiutanckiej epki Screaming Life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowanie wolę "Superunknown" - bardzo spójny album, ciężko doszukać się klasycznych wypełniaczy (o ile nie potraktuje się tak dwóch orientalizujących wybryków Shepherda). Z kolei - używając terminologii winylowej - "Badmotorfinger" ma kapitalną pierwszą stronę, na drugiej są już dużo mniej zajmujące kompozycje. Ogólnie jednak zespół kapitalny - świetne riffy, podejście do aranżacji, zabawy rytmem i metrum, no i te bębny Matta Camerona... Mniam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poznałem niedawno te dwie podobno najlepsze płyty i nie mam przy Soundgarden jakichś orgazmów, ale muzyka w sam raz do puszczenia sobie w tle jak się coś robi. I naprawdę ciężko powiedzieć, która jest lepsza. Może jednak Superunknown, ale minimalnie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to polaczenie black sabbath i led zeppelin w stylistyce lat 90tych. i chyba dobrze, ze sie rozpadli w 97 roku, bo dzieki temu nie wypalili sie na oczach publiki i teraz jest szansa, ze po powrocie faktycznie bedzie to jakos wyglądalo. moze lubie ich mniej niz alice , pj , mlb czy totd (chociaz to w zasadzie projekt poboczny cornella + cameron) ale jednak to jest klasyka lat 90tych. no ale niestety, na tym forum, jak widac po frekwencji w topie, wiekszosc ma ich w dupie heh
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie, z perspektywy słuchacza, najważniejszym motywem do zejścia jest zamiar nagrania nowej płyty. Bo co z tego, jak usłyszę, że zreaktywowane Soundgarden dało koncert tu i tam, następnie ponownie się rozwiązało (tym razem "na dobre") bez zostawienia jakiejkolwiek pamiątki po sobie w postaci nowego materiału studyjnego. Takie AIC, na przykład. nagrało nową płytę (całkiem przyzwoitą). Miło by było też usłyszeć coś nowego z obozu Cornella i spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no na razie sie nie spieszą z tym. stwierdzili, ze nauczenie sie od nowa starych kawalkow i granie ich jest wystarczającym wyzwaniem dla nich w tym momencie, ale poniewaz nie potrafią grac ze sobą na probach i nie jammowac na nowych pomyslac, to jest mozliwe, ze za jakis czas cos tam zacznie sie dziac w tej materii. ale na razie nie planują raczej.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
katebusz



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: centrum

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim wątek spadnie na ostatnią stronę, napiszę od siebie małe co nieco –w końcu było do przez lata mój ulubiony zespół.

Werty napisał:
Na tym forum prócz kilku jednostek, mało kto fascynuje się grungem.


Fascynuje, nie fascynuje, ale są też tacy, którzy mieli szczęście najlepsze szkolne (licealne) czasy spędzać w epoce kraciastych koszul i przez sentyment do tego okresu z rozczuleniem wspominają brzmienie ‘90s. Takich czasów, że w radiu ZET w niedzielne popołudnie mógł usłyszeć godzinny dedykowany Soundgarden program, okraszony ich kawałkami dalece mniej radiowymi od „Black Hole Sun” (mam chyba jeszcze gdzieś tę audycję nagraną, niezła pamiątka Very Happy )

Kubolski napisał:
Ogólnie jednak zespół kapitalny - świetne riffy, podejście do aranżacji, zabawy rytmem i metrum, no i te bębny Matta Camerona... Mniam.

Jest jeszcze jedna rzecz wyróżniająca zespół - wokal Cornella, taki hm… orgazmistyczny? od którego aż trzeszczały szyby, ba trzeszczą nadal ( tu mamy wykonanie Superunknown AD 2010 – czas się normalnie zatrzymał… I cieszy niezmiernie forma głosowa Krzyśka, bo bez tego ewentualne przyszłe nowe nagrania mogliby sobie wsadzić Razz )

Kiedy w ’97 ogłosili światu, że się rozstają, była to dla mnie nieomal tragedia, ale po latach, gdy ukazywały się kolejne fantastyczne piosenkowe dzieci Cornella (solowe i i Audioslave), doceniłam fakt, że lepiej skończyć będąc na szczycie niż zdziadzieć do reszty. Inna rzecz, że grunge wtedy był już nieżywy, więc i tak nie byłoby łatwo o słuchacza. Powrót raczej cieszy, choć na razie umiarkowanie, bo póki co wynikło z tego jedynie kolejne „The best of”.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katebusz



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: centrum

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.soundgardenworld.com/news/2011-02-15/our-goal-2011-lets-make-record

no misie, nie gadać tyle, tylko robić Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak sie wam widzi solowy projekt Chrisa Cornella Scream ? Ja dopiero wczoraj się na to natknąłem i troche mnie zatkało Very Happy
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coz, widocznie chlopak musial sie 'wyszalec' po 20 latach mocnego grania Razz zacząlem sie o niego powaznie bac, no ale ostatni rok mnie uspokoil Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
no coz, widocznie chlopak musial sie 'wyszalec' po 20 latach mocnego grania Razz zacząlem sie o niego powaznie bac, no ale ostatni rok mnie uspokoil Razz
Myślałem że ktoś go na trwałe wykastrował jak Chylińską Very Happy
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wychodzi "nowy" album koncertowy, "Live On I-5". Materiał pochodzi z trasy koncertowej z 1996 roku - 17 numerów, grubo ponad godzina nagrań, a w repertuarze w zasadzie same hity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekhm, jakieś opinie dotyczące nowej płyty? Muszę przyznać, że utwór z filmu "Avengers" wzmożył moje oczekiwania, które następnie "King Animal" lekko zgasił. Chociaż momentami na płycie odzywają się echa dawnej wielkości (riff otwierający "Non-State Actor" wbija w ziemię), to brakuje mi w tym wszystkim pewnej przebojowości, którą zespół już chyba bezpowrotnie utracił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zimek



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 256
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie takie utwory jak "Beyond The Wheel" czy "Inessant Mace" z debiutu czy też "Gun" i "Power Trip" są na tyle mocne, że nie wyobrażam sobie, aby móc w ogóle porównywać nich do tego, co Cornell robił później. To jest inny głos - inna moc, inna głębia. Są rzeczy, które już się nie powtórzą. Nowe Soundgarden można nazwać dobrym, ale nigdy nie będzie tak DOBRE jak kiedyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja. Ale też nie ma mowy o odgrzewanych kotletach, pisałem już o tym w wątku "Grunge".
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Larry Lurex



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 86

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanko, może ktoś się orientuje: Matt Cameron aktualne bębni jednocześnie dla Soungarden i Pearl Jam, czy też opuścił Pearl Jam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest w obu
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek