FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
The Animals

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy lubisz "The Animals"?
Lubię
66%
 66%  [ 2 ]
Nie lubię
0%
 0%  [ 0 ]
Są mi obojętni
0%
 0%  [ 0 ]
A kim oni są?
0%
 0%  [ 0 ]
A czy to nie jest czasem jedna z płyt Pink Floyd?
33%
 33%  [ 1 ]
Zbanować Fenderka!
0%
 0%  [ 0 ]
To forum jest jednak chujowe na maxa...
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 4:34 pm    Temat postu: The Animals Odpowiedz z cytatem

The Animals - brytyjski zespół rockowy z lat 60-tych grający blues-rocka, ale słychać tam też wpływy rock'n'rolla, jazzu i rocka psychodelicznego. Znani są głównie z kawałka "The House Of The Rising Sun" z 1964 roku.

W spisie treści nie znalazłem o nich tematu, no więc postanowiłem go sam założyć. Co sądzicie o tym zespole? Ja dopiero tydzień temu zacząłem go bliżej poznawać i muszę powiedzieć, że zostałem nim oczarowany! Smile Jak dla mnie jest on niestety strasznie niedoceniany, a myślę, że spokojnie można by go zestawić obok Rolling Stonesów czy Beatlesów. Dzięki nim, Stonesom no i Beatlesom zacząłem czuć ducha lat 60-tych i obecnie jest to chyba ulubiona dekada.
Głos Erica Burdona(jeden z najba IMO najbardziej charakterystycznych wokali(a jeśli chodzi o wygląd to też uważam, że gościu jest łatwo rozpoznawalny Wink)) oraz klawisze Alana Price'a to esencja nie tylko zespołu ale chyba i całej dekady. Price to w ogóle chyba zrzucił u mnie z drugiego miejsca Jona Lorda i niebezpiecznie się zbliża do Manzarka.

W 1967 roku zespół występował pod nazwą "Eric Burdon & The Animals", ale z jakiego powodu to na razie niestetynie wiem.

No więc co sądzicie o zespole? Tylko proszę nie mówcie mi, że albo tego nie znacie, albo, że nie znacie nic poza "House Of The Rising Sun". Laughing
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię. Generalnie to poznałem jak szukałem zespołów w doorsowych klimatach. no i znalazłem dom wschodzącego słońca, te klawisze, świetny śpiew Burdona. Takie Take It Easy czy It's my life pokazują cały geniusz lat 60.
Jestem na tak.
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół dwóch hitów - jeden z nich zna każde dziecko w cywilizowanym świecie, a drugi to "Don't Let Me Be Misunderstood" (to bodajże przeróbka). Poza tym dla radia, z tego co kojarzę, raczej nie istnieją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubolski napisał:
"Don't Let Me Be Misunderstood" (to bodajże przeróbka).


No zespoły z lat 60-tych to w swoich repertuarach zauważyłem, że mają mnóstwo przeróbek i coverów bluesowych kawałków z lat 50-tych. Ciekawe skąd ta moda na coverowanie się wzięła.
Ja już nawet byłem gotów do Queenwizji wrzucić jeden kawałek "The Animals", a tu tymczasem dowiedziałem się, że to cover. Sad
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju napisał:
No zespoły z lat 60-tych to w swoich repertuarach zauważyłem, że mają mnóstwo przeróbek i coverów bluesowych kawałków z lat 50-tych. Ciekawe skąd ta moda na coverowanie się wzięła.

Myślę, że muzycy w tamtych czasach chcieli z czegoś starego zrobić coś nowego, chcieli stworzyć nową jakość. Jak np. Zeppelini, których debiutancki album jest w dużej mierze oparty na kompozycjach innych wykonawców, przearanżowanych przez Jimmy'ego Page'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek