FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
pierwszy album na lp/mc/cd
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No o tym właśnie mowa, Bizonie Wink

Sam miałem jakies kasety Taktu z uciętymi albo w ogóle wywalonymi utworami. Przez lata nie wiedziałem co to jest Bijou i I'm Scared bo Innuendo i Back to the Light miałem w takich a nie innych wersjach. Z kolei Was It All Worth It chyba przez 10 lat znałem w wersji w połowie wyciszonej, czyli bez genialnego zakończenia. Kiedy po latach kupiłem album na CD doznałem szoku, bo wydawało mi się że Queen wszystko znam. Okazało się inaczej...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efekt tego, ze nie chcialo mi sie czytac poprzednich postow Razz

no taktowskie kasety rzadko kiedy mialy kolejnosc utworow prawidlową. tam bylo wszystko poprzestawiane zazwyczaj heh do tego faktycznie brakowalo roznych rzeczy. wiem, ze znajomy nie mial rocket queen na swoim AFD XD ja z kolei nie mialem 'attitude' na spaghetti incident. kasety queen, te kilka ktore mialem taktowskich, akurat mialem ze wszystkimi utworami, ale na takim innuendo to malo co bylo we wlasciwej kolejnosci. pierwszy i ostatnie 2 kawalki owszem. reszta w caly swiat XD

na przyklad na moim kasetowym piracie 'tyr' BS, tony iommi jest podpisany jako tony ionuni XD na ktoryms piracie wczesnych sabbs jest z kolei ossie osborne...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny fajny temacik Smile

KASETA: dostawałam jakieś bajki, potem Domowe Przedszkole czy Podróże Pana Kleksa... a potem kaseta Bad Michaela lub True Blue Madonny. Stawiam na Madonnę, bo starszy album pewnie ok.88-89 w sklepie osiedlowym zabawkowy-papierniczy takie półoficjalne wydanie musiałabym wyciągnąć by sprawdzić kto tłoczył. Oryginalna kaseta ANATO Queen już po wejściu prawa, które zlikwidowało legalne Takty itp. za jakieś kolosalną kwotę typu 120 tys. na lokalnym bazarku Na Dołku. Od razu uświniłam książeczkę palcem po majonezie Laughing

VHS: GH I Queen kupiony w Digitalu w Al.Jerozolismkich ok.90zł chyba później sprzedane innej fance (pozdro dla Ani Sz.) po tym jak kupiłam box GH I i II też w Digitalu. Około 1996-97

CD: kupiony na Stadionie Xlecia dwupłytowy zestaw Platinium Collection Beatlsów w jakiś mróz oczywiście pirat, ale do dziś dnia działa i śmiga... a potem oficjalnie już Queen News of the..., bo najładniejsza okładka, w księgarni na Natolinie za 68zł czy coś w ten deseń na początku roku 97 kiedy dostałam odtwarzacz CD.

DVD: z boxu Fredka (kupiony w Music Planet na pl. Zbawiciela) czyli początek 2001 rok, ale obejrzane ze dwa lata później jak kupiłam DVDrom do kompa przy okazji Tributa FM

DVDaudio - ANATo Queen 2002 lub 2003 bo nie pamiętam czy w roku premiery kupiłam

LP: tych w spadku nie liczę Wink przez wiele lat nie kupowałam, bo dumałam po kija skoro nie posłucham. I chyba pierwszy kupiony to singiel Tonpressu za 3zł Queen Another one w osiedlowym komisie... czasy chyba liceum lub nawet późniejsze.... a płyta chyba LP The best Queen Tonpressu kupione za 42zł w Hey Joe (przepłacone na maksa, ale to przed erą allegro był). potem długo nic... i na studiach już pewnie po zlocie czyli po 2002 kupiłam Jazz też w Hey Joe wydanie włoskie z plakatem... za 60zł... i się posypało już dalej zwłaszcza po 2006 bo wcześniej to tylko okazjonalnie coś kupiłam na bazarku jak ktoś coś sprzedawał z domu...

Singiel CD: coś co kupiłam w komisie Digitalu lub sklepie na Marszałkowskiej (jak on się nazywał?)strzelam You dont fool me lub A winters.... coś ok.97/98

jak widzę wielu zaczynało od Queen Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
nie tylko były całe albumy - nie wiem czy pamiętasz, ale często w wydawnictwach np. Taktu były bonusy, których nijak szukać na oficjalnych wydawnictwach. pamiętam jak w 1992 roku kupiłem taktowskie wydanie "Jazz" - były tam dodane trzy remiksy. tak było zresztą z wieloma rzeczami. najlepsze było jednak to, że dość często (celował w tym aramis) okładka nie zgadzała się z zawartością... ale na to przymknijmy oko. i tak świat był zdecydowanie piękniejszy niż teraz Cool


no nie mogę powiedzieć, by mi sie te piraty kojarzyły z bonusami... Wink ale pamietam, ze single były czasem. szczególnie chyba wykonawców totalnie na fali, czy też jednego przeboju. wtedy zwykle robiono tak: strona A singiel, strona B cokolwiek bądź Smile (zwykle scenariusz dla tych pierwszych) lub strona A singiel wykonawcy X, strona B singiel wykonawcy Y (scenariusz dla drugich)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem nawet single wydawali. Miałem KLF z Taktu, 6 wersji, porządna rzecz.
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem Living On My Own w czterech wersjach wraz z dodatkami znanymi z "The Freddie Mercury Album" Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem 'wasted years' maidenów. a wlasciwie brat mial, a ja po nim przejąłem. ze stroną b w postaci 'reach out' queenwizyjnego Wink stąd reach out byl 1-2 kawalkiem maiden, jaki poznalem heh niestety, kaseta zginela/zostala mi podpierdolona razem z kilkoma innymi podczas powrotu z obozu szkolnego w gorach w 99 roku.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zastanawiam, skąd ojciec sgrywał starą, wysłużoną kasetę, na której poleciało kilka fajnych numerów Scorpionsów - chałupnicza składanka, od której zacząłem ich słuchac na maksa Wink Bo When the Smoke Is Going Down kończy się po drugim refrenie i dopiero po zdobyciu mptrójki, dowiedziałem się, że tam solo jest Razz
No i skąd on tam wziął takie numery jak Lady Starlight czy In Your Park, to nie mam pojęcia do tej pory...
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
Czasem nawet single wydawali. Miałem KLF z Taktu, 6 wersji, porządna rzecz.


ja mam JUSTIFIED AND ANCIENT taktu... Very Happy no ale nie słucham, bo mam kompakt, nie będę udawał... ale kupiłem już dawno po piratach i chciałem tylko poznać, bo z netu nie pobieram.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goat



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: sławno

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



chodziło mi w pierwszym poście o takie chocby wklejanie obrazków, nie koniecznie zdjęć- lepiej sie przegląda i odnajduje znane czasem tylko z widzenia okładki, ze tak to ujmę...

ten kompakt nabyłem w państwie duńskim w 1995 roku, a zasadniczo miałem sponsora do tego zakupu, moją kuzynkę u której tam byłem. nie było grać na czym jeszcze dłuuugo. potem dostałem singla od znajomego grupy PRIMAL SCREAM, co mozna uznac troche za jakąś przepowiednie, bo mocno zainteresowałem się grupą w stosunku do zdarzenia (1997) ponad pięć lat póxniej. a samodzielny zakup to chyba gdzies około roku 2000, znakomity "Grace" JEFF'A BUCKLEY'A,który juz wtedy był tańszy od innych artystów...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszą płytą było ADATR. Wcześniej płyty CD kupował tata, tym razem zrobiłam to ja sama dla siebie - bo nikt oprócz mnie w domu nie korzysta z gramofonu (który też specjalnie do słuchania Q sobie kupiłam). To było ok. 3 lata temu, w czerwcu. Chyba najlepszy rockowy album, jaki mam, bo z rozkładaną okładką, w środku są teksty piosenek. Sama płyta oczywiście działa bardzo dobrze, mimo że była używana (to był mój pierwszy zakup winyla, więc w sumie mogłam trafić gorzej). Pamiętam też drugą (tak myślę), która jednocześnie była pierwszym (i na razie jedynym) singlem. A to przez pomyłkę. Mr. Green Była to płyta Innuendo i, jak się okazało, wcale nie LP. Zakupu nie żałuję, bo dzięki temu mogłam odsłuchać Bijou w takiej lepszej, dłuższej wersji. Chociaż i tak za krótkie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza kaseta kupiona za "swoje" pieniądze Mr. Bad Guy (TAKT). Gdzieś około 1992.
http://img.archiwumallegro.pl/?1064738927

Nie widzę lepszego obrazka w necie. W sumie mogę zrobic fotke swojej, tylko po co.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to mam na winylu, akurat najdroższa płyta, jaką kupiłam. Ale ma fajną wkładkę, duże zdjęcia Freddiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qvaxi



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 27
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupować zacząłem dopiero niedawno. Pierwszą płytą było "Appetite For Destruction" Gunsów i muszę przyznać że jest świetna Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dreamer



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 71
Skąd: Wrocław.

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim pierwszym albumem było Bad Jacksona - na kasecie magnetofonowej. Mając kilka lat już uwielbiałam jego utwory, a stałym punktem dnia było obejrzenie Moonwalkera - którego do dziś mam na vhs i często do niego wracam. Smile A jeśli chodzi o album, to wydałam na niego jedne z pierwszych oszczędności, do dziś pamiętam, jak magnetofon wkręcał mi taśmę i zawsze się bałam, że się urwie.
Mam natomiast sporą kolekcję płyt winylowych z czasów młodości moich rodziców, ale niestety gramofon stoi na strychu, zepsuty, a płyty robią dobre wrażenie na półce Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza kaseta - nie pamiętam za dużo ich nie kupiłem, ale chyba Louis Armstrong - Greatest Hits
Pierwszy winyl - Mam dość duży zbiór od rodziców, ale z tego co patrzyłem to jedyną fajną rzeczą jest tam Enigmatic Niemena. Chyba kupię gramofon...
Winyla nigdy sam nie kupiłem.
Pierwsza płyta - Tu nie wiem, są dwie możliwośći albo ANATO albo Q2 wiadomego zespołu... Ale raczej Queen II.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza kaseta: Dżem - Detox
pierwszy winyl: Michael Jackson - Bad
pierwsze cd: Michael Jackson - Off the Wall razem z Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy Hey (wydaje się, że płyta wyszła w 2010 roku więc stosunkowo nie dawno zakupiłem pierwsze CD, lecz to tylko dlatego, że wolę winyle) Wink
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Navigator



Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza kaseta to nie...pamiętam, gdyż był to początek lat '90 gdzie królowały "piraty" dopiero gdzieś w okolicy '92 roku zakupiłem kasetę Iron Maiden "Piece of mind" sygnowaną przez EMI, pierwszym cd był także Iron Maiden lecz tym razem "Somewhere in time", DVD to z kolei...Iron Maiden - Rock in Rio.
Wiele płyt nagrywałem w latach 90-93 na kasety w sklepach muzycznych, gdzie można było "oficjalnie" nagrywać płyty na kasety za drobną opłatą. W owych sklepach były oficjalnie do wglądu listy z płytami, które można było sobie przegrać na kasetę - takich nagranych kaset miałem ok. 150 sztuk.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek