FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Fryderyk Chopin

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:50 am    Temat postu: Fryderyk Chopin Odpowiedz z cytatem

Dla wielu jeden z najwybtniejszych Polakow. Dla jeszcze wiekszej liczby jeden z najlepszych kompozytorow w dziejach muzyki.
Przez nas Polakow z pewnoscia doceniony ale wlascwie nie znany. Malo kto wie, iz pisal nie tylko mazurki,polonezy czy nokturny ale tez etiudy,ballady,scherza,sonaty,koncerty a nawet piesni! O ile jednak to wydaje sie calkiem normalne to juz np. fakt, iz ponad 90 % (badania Uniwersytetu Wrocławskiego) Polaków nie wie do jakiej muzycznej epoki zakwalifikowac jego tworczosc wola o pomste do Nieba. Sprawdzian jakiemu poddano polskich nauczycieli w szkolach oglonoksztalcacych wykazal,iz wiekszosc z nich nie jest w stanie rozpoznac Poloneza A-dur.Op.40 nr.1,ktory jest przeciez znanym chyba wszystkim sygnalem Programu 1 Polskiego Radia! Niewielu tez mieszkancow Warszawy wie, iz dziecnistwo i mlodosc Chopin spedzil wlasnie w tym miescie.

Dla mnie byl muzykiem niezwykle wrazliwym,subtelnym,wrecz poetyckim i bardzo wyrazistym. Jego muzka jest dzieki temu niezwykle rozpoznawalna. Byl tez szalenie "narodowy". Na tle pozstalych wielkich zostawil po sobie stosunkowo maly dorobek ale moze dlatego niemal kazdy muzyczny slad jego towrczosci jest taki dopieszczony, uzywajac wspolczesnych kanonow mozna by rzecz profesjonalny. "Specjalizowal" sie w utworach smutnych. Dla mnie jednak wlasnie ten smutek wyrazal najpiekniej ze wszystkich muzykow.

Zapraszam wszystkich do dyskusji bedecej naszym swoistym akcentem obchodow Roku Chopinowskiego Smile
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż ciężko coś powiedzieć.
O ile muzyka klasyczna do mnie narazie nie trafia to właśnie Chopin to chyba jedyny jej przestawiciel, którego czasem mogę posłuchać. Inna sprawa, że znam mało.
Napiszę to co piszą wszyscy: muzyka niezwykle, piękna, subtelna, czasem smutna i często bardzo... polska. Jakieś Op. 28 to zawsze i wszędzie. Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widze temat zwiazany z naszym wielkim rodakiem nie cieszy sie Wasza popularnoscia...Z pewnoscia jest to w jakiejs czesci spwodowane faktem, iz muzyka powazna wyraznie przegrywa popualrnoscia z muzyka rozrywkowa. Nie znaczy to jednak oczywscie, iz Chopin nie moze byc "popularny". O inspiracjach muzyka Chopina przez wspolczesnych artystow, napisalem artykul dla ostatniej "Twojej Muzy". Jego rozszerzona wersja znajduje sie tu: http://kulturalnie-muzyka-klasyczna.netbird.pl/a/43555
Mam nadzieje,iz jego lektura zacheci Was do dyskusji na temat zycia i muzyki Chopina.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo fajnie się czytało.

q_michal napisał:
w powyższym tekście zostały wymienione przykłady czerpania z twórczości Chopina, których realizacje miały związek z Polską i w mniejszym stopniu z Francją. Inspiracje jego muzyką w krajach innych niż te dwa mu najbliższe to już temat na zupełnie inny artykuł.


szkoda właśnie, że takiego artykułu nie postanowiłeś napisać, bo ta tematyka wydaje mi się o niebo ciekawsza. Szkoda, że nie było więcej (tylko może nie wiem mniej znanych czy coś) takich nawiązań jak z DP.
Albo, że nie rozwinąłeś tematyki progresu i ogólnie art rocka bo tu miałbyś pole do popisu Very Happy

tak czy inaczej bardzo fajnie ci to wyszło. Smile
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadze,ze przyjdzie i czas na druga, "miedzynarodowa" czesc tego tematu Smile
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję, że i wtedy dasz link Smile

edit: kiedy mniej więcej można by się spodziewać publikacji?
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciezko powiedziec. Teraz mam do napisania kilka kolejnych artykułow, takze tych zwiazanych z Chopinem. Nie sadze wiec by bylo to szybko tymbardziej,ze mimo wszystko nie mozna przesadzac z tematyka chopinowska...
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z Szopenem jest tak, że co prawda większość Polaków nie ma zielonego pojęcia o muzyce jaką tworzył, a jednak wiele z jego utworów (lub motywów z utworów) zna bardzo dobrze, wielokroć nie mając pojęcia że to właśnie Szopen... zresztą, jak nie znać - Jego muzyka towarzyszy nam od zarania do śmierci (dosłownie).

i może marsz żałobny przywołajmy dla uwagi:

http://www.youtube.com/watch?v=nhpCN7RKUoY

każdy z nas tego kiedyś zza grobu przesłucha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to Chopin jest bardziej popularny w Japonii niż u nas Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, sam się przyznam, że dosyc długo byłem nieświadomy autorstwa Marszu Żałobnego Wink Jednakowoż to co znam nie stawia w moim osobistym guście Chopina bardzo wysoko... Jako Polak jestem z niego dumny, jako słuchacz pewne momenty jego twórczości uwielbiam, jednak w muzyce klasycznej było kilka postaci, które przemawiały do mnie bardziej. Co zresztą było widac w topie muzyki klasycznej Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinienes zapodać w linkach najbardziej znane utwory.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako,iz jestem zwolennikiem kupowania muzyki to zamiast tego polecam plyte "Essential Chopin"wydana niedawno przez EMI. Znajdzciecie tam jego największe "hity" Smile
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak juz temat wyplynal. urodziny szopena minely, ale rocznica smierci jeszcze przed nami (pazdziernik), to moze z okazji roku szopenowskiego w pazdzierniku top 10 fredzia? Wink jakbym zapomnial czasem, to niech mi ktos przypomni Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, ze chodze do szkoly muzycznej, dziwnym byloby, gdybym sie nie wypowiedziala. Wiec tak: Dla mnie Chopin to jeden z najwiekszych artystow w dziejach muzyki klasycznej i to zreszta nie ulega watpliwosci. Jego dziela sa ogolnie znane na calym swiecie i -jak ktos juz wczesniej wspomnial- wiele osob po prostu nie wie, ze on je stworzyl. O ich obecnosci w (nie tylko polskich) filmach, kreskowkach, podczas uroczystosci, o inspiracji, jaka stanowia dla wielu muzykow takze rockowych, nie musze chyba wspominac. Smutnym jednak faktem jest, iz wiele osob sie do niego zniechecilo, wlasnie przez rok Chopinowski, a przeciez mialo byc zupelnie inaczej...Wielu doroslych po prostu nie pomyslalo. Praca o Chopin'ie z kazdego przedmiotu, caly szereg przedstawien i w koncu komentarz uczniow;,,I znowu ten Chopin...". Gdyby bylo tego mniej, moze niektorych nawet by zaciekawilo. A tak zrobil sie przesyt. No, coz, zla organizacja. Wiadomo przeciez, ze zaden malolat nie bedzie przez pare h grzecznie siedzial i sluchal klasyki, nie wiem, jak oni to sobie wyobrazali. Przyznam szczerze, ze i mnie to juz nawet nudzilo, klasyki mam 10h dziennie, wystarczy.
Na wszystkim ucierpiala oczywiscie niedoceniona muzyka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety trudno sie nie zgodzic ze slowami mojej przedmowczyni. Nasz narod ma tendencje do przesady jak nie w jedna to w druga strone. Przy okazji Roku Chopinowskiego mialo miejsce mnostwo projektow, bardzo czesto kosztownych ale o slabym poziomie artystycznym. "Chopin na hip-hopowo" a nawet wiele odslon sprawdzonych w przeslosci projektow a'la "na ludowo", "na jazzowo" czy "wokalnie" wolalo o pomoste do Nieba.
Oczywiscie kilka projektow bylo bardzo ciekawych, niestety wiekoszosc z nich nie odbywala sie, niewiedziec czemu w apogeum obchodow Roku Chopinowskiego (22 luty-1 marca).
W ostatni weeknd w Warszawie mial miejsce znany na calym swiecie Festiwal La Folle Journee. U nas odbyl sie on pod haslem "Szalone Dni Muzyki Chopina". Innym intersujacym projektem jest interdyscyplinarny i eksportowy projekt "Chopin klasycznie, jazzowo, rockowo". Sam bylem w niego dosc mocno zaangazowanu z tytyulu chocby patronatu medialnego "Twojej Muzy" nad ta Impreza. Jak dla mnie, co chyba nie moze byc specjalnym zaskoczeniem najlepiej wypadla czesc rockowa Smile
Bedzie mozna ja obejrzyc juz 27 czerwca podczas warszawskich Wiankow. Polecam. A na zachete przedstawiam rozmowe, ktora bezposrednie po koncercie z 30 kwietnia z Sali Kongresowej przeprowadzielm z przedstawicielem "rockmenow" Markiem Radulim.
Ponizej takze relacja z samego koncertu.

http://kulturalnie-muzyka.netbird.pl/a/45185

http://kulturalnie-muzyka.netbird.pl/a/45184
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kur--, starzeję się... Słucham występu Ingolfa Wundera na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=EOH-Px9sshM

Pomóżcie mi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gral pieknie,ale zwyciezczyni Konkursu takze wykazala sie swietna interpretacja.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek