FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Twoja Muza

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 4:51 pm    Temat postu: Twoja Muza Odpowiedz z cytatem

Korzystajac z tego,iz jestem na urlopie postanowilem napisac co nieco o mojej..pracy Smile
"Twoja Muza" - bo tak sie nazywa magazyn, w którego redakcji mam przyjemnosci pracowac jest jednym z czterech magazynow (pozostale trzy dotyczaca tematyki zdrowotnej) wydawanych przez wydawnictwo "Twoje Zdrowie". Jest dwumiesiecznikiem ukzaujacym sie w 10 tysiecznym nakladzie. Mozna je nabyc m.in. w Empikach. Aktualna cena to 9.80 zł.
"Twoja Muza" jest pismem absolutnie wyjatkowym na polskim rynku. Jest jedynym w Polsce kolorowym magazynem poswieconym muzyce powaznej (glownie). W kazdym numerze naszego pisma mozna znalezc relacje z najciekawszych wydarzen odbywajacych sie w operach i filharmoniach w calym kraju (i na swiecie), poczytac recenzje premier operowych i relacje z najwazniejszych koncertow symfonicznych, zasiegnac wiedzy na temat zaplonowanych badz zorganizowanych najwiekszych festwali (Sacrum Profanum,Wratislavia Cantans,Festiwal Wielkonocny,Misteria Paschalia i wiele,wiele innych),poczytac o karierze najwybitnieszjych muzykow polskich i swiatowych, zapoznac sie z sylwetkami mlodych i bardzo zdolnych tworcow,dowiedziec sie jaki instrument kupic, jaka plyte i ksiazke warto nabyc, gdzie i kiedy odbedzie sie intersujacy konkurs,festiwal badz przeglad, w jaki sposob umiejetnie podchodzic do zawodu muzyka a takze przeczytac o wielkiej sile muzyki nie tylko jako sztuki ale takze milosci,edukacji,zmyslowosci,psychologii itd. Do kazdego numeru dolaczona jest plyta Cd/DVD gratis.
W radzie progarmowej magazynu znajduja sie m.in. tak wybitne osobowsci jak Jerzy Maksymiuk,Włodzimierz Nahorny,Jerzy Satanowski czy Antoni Wit. Redaktorem naczelnym i szefem calego wydawncitwa jest Pan Adam Wojciechowski. Autorami artykułów sa m.in. tak uznani dziennikarze i muzykolodzy jak Bohadn Pociej, Witold Paprocki, Janusz Mencel czy (okazjonalnie) Wacław Panek.
W lekturze magazynu mozna znalezc takze tematyka dotyczaca baletu,literatury,malarstawa,tanca i kazdej innej dziedziny sztuki. W kazdym numerze sa takze artykulu dotyczace szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Od momentu mojego przyjscia do redakcji ten element pisma coraz bardziej sie rozwiaja, dzieki m.in. moim artykulom dotyczacycm chocby J.M.Jarra czy muscialu "We will rock you".
Zakres moich obowiazkow w redakcji jest szeroki. Jestem specjlista ds. marketingu i reklamy oraz czlonkiem zespolu redakcyjnego. Innymi slowy odpowiadam za m.in.: sprzedaz powierzchni reklamowych, pozyskiwanie artykulow sponsorowanych, prace z projektami graficznymi reklam, koordynacje spraw zwiazanych z imprezami nad, ktorymi mamy patronat medialny (np.Gaude Mater,Sacrum Profanum i wiele innych mniejszej rangi), koordynacje spraw zwiazanych z testami instrumentow, reportazy z salonow i sklepow muzycznych, wywiadow, kontakt z autorami,filaharmoniami,operami,szkolami muzycznymi,wytworniami fonograifcznymi,ksiegarniami i innmi placowkami i instutucjami kulturalnymi - generalnie wszelkie sprawy zwiazane z marketingiem,reklama i promocja; obsluge strony internetowej,prowadzenie stalych mini cykli redakycjnych (np.dzialy "Nie przegap" i "Konkursy") oraz co daje mi chyba najwieksza przyejmnosc pisanie tesktow oraz artykulow( i wszelkie inne obowiazki dziennikarsko-redakcyjne) - za ktore jestem rozliczany oddzielnie na zasadzie honorariow.
W tej pracy oczyiwscie jest wiele elementow, ktore mi nie odpowiadaja ale nie bede tu o nich pisal. Generalnie jestem zadowolony z tego co robie, lubie moja prace. Daje mi on mozliwosci samorealizacji zarowno jako dzienikarz jak i marketingowiec, podnoszenia swoich umiejtnosci, nabycia kwalifikacji i doswidaczen a takze poznania mnostwa ciekawych osobowsci oraz uczestniczenia w przeroznych interesujacyh wydarzeniach.

Temat ten zalozylem nie tylko po to aby zainteresowac Was lektura "Twojej Muzy" ale takze po to by byl on swego rodzaju Forum rozmow na temat muzyki klasycznej, o ktorej moim zdaniem piszemy i mowimy stanowczo za malo.
Zaprszam wiec do zapozanania sie z lektura "Twoje Muzy" a poki co na www.twojamuza.pl
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydzieliłem całą resztę rozmowy nad motywami Michała do FSW- z ANOTHER WORLD ani muzyką nie miało to nic wspólnego. Zostawiam pierwszy post, aby ewentualna rozmowa na temat czasopisma tudzież muzyki klasycznej w ogóle mogła się ewentualnie odbyć
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro ma być o muzyce klasycznej to niech wreszcie będzie Very Happy Jeśli moderator pozwoli, wkleję tutaj moje propozycje z wątku przeniesionego do FSW:

Maleństwo napisał:

Najpierw ustalmy co jest przedmiotem naszych rozważań:

Muzyka klasyczna (podaję za wikipedią) - muzyka tworzona w celach artystycznych, w przeciwieństwie do muzyki rozrywkowej i ludowej. Do muzyki klasycznej zalicza się gatunki przeznaczone tylko do słuchania (np. symfonia, fuga, koncert), nie zalicza się zaś muzyki do tańca (np. polonez, walc) i muzyki filmowej.

A teraz tematy:

1) Czy w ogóle słuchacie takiej muzyki i czy sądzicie, że w dzisiejszych czasach jest dla niej miejsce?

2) Czy uważacie, że rock progresywny zasługuje na miano muzyki klasycznej?

3) Co sądzicie o wykorzystywaniu fragmentów muzyki klasycznej w charakterze dzwonków w telefonach komórkowych - profanacja czy sposób na dotarcie do nowych odbiorców?


Zapraszam do dyskusji Very Happy
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta wikipedyczna definicja niespecjalnie mi odpowiada - bo co to do ciężkiej cholery znaczy, "w celach artystycznych"? To znaczy, że nie przynosi rozrywki i nie podoba się, tylko jest tworzona sama dla siebie? Ja skonstruowałbym to nieco inaczej, ale nie chce mi się na razie myśleć jak, bo jestem ostro skacowany Smile
Maleństwo napisał:
1) Czy w ogóle słuchacie takiej muzyki i czy sądzicie, że w dzisiejszych czasach jest dla niej miejsce?

Owszem, słucham - przy czym nie jest to jakaś zorganizowana pasja, a już broń Boże daleko mi do eksperta. Przyjemność czerpię głównie z słuchania kompilacji różnych artystów, w twórczość poszczególnych kompozytorów nie wgryzam się kompleksowo, choć być może nadrobię to w przyszłości. Znam głównie najsławniejsze i najbardziej otrzaskane numery.
Maleństwo napisał:
2) Czy uważacie, że rock progresywny zasługuje na miano muzyki klasycznej?

Debaty nad nomenklaturą to nie jest to, co lubię najbardziej - zwłaszcza, że nie jestem w stanie ukuć sobie w głowie konkretnej definicji muzyki klasycznej, aby spróbować potem wpasować w to wzorzec progresywnego rocka. Jest to muzyka tworzona w celach artystycznych, cokolwiek to znaczy, ale jednocześnie dostarcza rozrywki - ja w każdym razem nie cierpię katuszy, słuchając Genesis Laughing Generalnie skłaniam się ku odpowiedzi "nie", ale jest to raczej intuicyjne, aniżeli poparte jakimś logicznym wywodem.

Maleństwo napisał:
3) Co sądzicie o wykorzystywaniu fragmentów muzyki klasycznej w charakterze dzwonków w telefonach komórkowych - profanacja czy sposób na dotarcie do nowych odbiorców?

Ani jedno, ani drugie Laughing Wisi mi to - fajna melodia jest fajna melodia. Na pewno lepsze to niż muczenie krowy albo cuś Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako odejscie od tego, czego slucham na codzien raz na jakis czas, muzyka klasyczna sprawdza sie swietnie. nie jestem zadnym znawca, znam tylko najbardziej znane kompozycje i kompozytorow. na pewno pomocne tutaj bylo last.fm, dzieki ktoremu poznalem troche fajnych numerow sprzed lat kilkuset Wink ale i tak moim ulubionym utworem muzyki klasycznej sa 4 pory roku vivaldiego, jeden z moich ulubionych utworow muzycznych w ogole.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek poruszył ważną kwestię - ja też z definicji 'wikipediowej' zadowolony nie byłem, ale... prawdę mówiąc ciężko znaleźć jakąś inną Very Happy Bo co to tak naprawdę znaczy, że 'muzyka klasyczna powstaje dla celów artystycznych'? Chyba o każdym rodzaju czy gatunku można powiedzieć to samo - w końcu chyba wszyscy muzycy uważają siebie za artystów a stworzone przez siebie dzieła za sztukę. Jeśli pójdziemy za definicją z wiki i wyłączymy z naszego zbioru wszystkie kawałki ludowe i typowo rozrywkowo-taneczne, to i tak zostajemy z ogromną rzeszą gatunków i twórców, których ciężko zakwalifikować... Spróbujmy może ustalić co takiego sprawia, że Vivaldi jest uważany za kompozytora muzyki klasycznej a taki Freddie Mercury czy John Lennon nie... Wink Czy chodzi tylko o umiejscowienie w czasie? A co w takim razie powiedzieć o Gershwinie? Aha, dodam jeszcze, że pisząc o Freddiem-kompozytorze nie mam na myśli "Crazy Little Thing..." czy innego "Body Language", ale... chociażby, ot, "Barcelonę"... Muzyka klasyczna, czy nie?
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 2:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie chodzi o umiejscowienie w czasie - w przeciwnym wypadku nie istniałby taki termin jak "współczesna muzyka klasyczna". A istnieje i ma się dobrze.
Również trudno mi zaakceptować to niefortunne "cele artystyczne, a nie rozrywkowe". A to dlatego, gdyż zastanawiam się, czymże była muzyka w czasach Mozarta. Hmmm... rozrywką? Co to w ogóle znaczy, "muzyka rozrywkowa"? Dla mnie takie Shine On You Crazy Diamond i Pożegnanie ojczyzny łączy od strony twórczej, intencji cholernie wiele - zarówno Pink Floyd, jak i Ogiński chcieli wyrazić jakieś uczucia. Czy wyrażanie uczuć bądź ich odbieranie za pomocą muzyki jest rozrywką? Czy ówczesna muzyka taneczna (którą można było wtedy uznać za rozrywkową) nie jest dziś zaliczana do muzyki klasycznej?

A jeśli o mnie chodzi... Mógłbym napisać podobnie jak Bizon - jest świetna jako odskocznia od tej muzyki, której słucham na codzień. Generalnie bardzo lubię, ale przede wszystkim fortepianową - dla innych form jestem bardziej wybredny. Chopina czy Szymanowskiego mogę posłuchać zawsze. Natomiast pierwsza część Beethovenowskiej Sonaty na kształt fantazji (znanej dziś jako Sonata księżycowa) jest jedną z najpiękniejszych melodii, jaką słyszałem. Łatwa, ale jednocześnie niebanalna, piękna i tyle w niej uczucia...

Uwielbiam też Toccata i fuga d-moll Bacha (organy kościelne w najlepszym wydaniu) czy znaną każdemu Odę do radości Beetovena. I jeszcze trochę, ale tytułów niestety nie pamiętam.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maleństwo



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 1664
Skąd: Miasto Łódź

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz dużo racji, tylko... gdyby uznać, że każda muzyka daje odbiorcy przyjemność (czyli dostarcza mu rozrywkę), to... wszystkie gatunki muzyczne zasługiwałyby na miano muzyki rozrywkowej Very Happy Z kolei jeśli założymy, że u źródeł powstania ogólnie rozumianej muzyki leży chęć osiągnięcia określonych celów artystycznych, to w definicji z wiki zdołamy zmieścić praktycznie całą muzykę świata... A wniosek z tego taki, że nadal nie mamy jasnej i pełnej definicji muzyki klasycznej Wink Help, anybody?
_________________




www.kot-malenstwo.blogspot.com

Są dwie kategorie przebojów - na lato i na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brać pod uwagę wszystkie czynniki - i umiejscowienie w czasie, i chęć artystycznych poszukiwań, i wykonawców, i instumentarium.

A tak naprawdę to intuicyjnie Wink
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy w ogóle słuchacie takiej muzyki i czy sądzicie, że w dzisiejszych czasach jest dla niej miejsce?


Zawsze się uczę przy muzyce klasycznej, podobnie jak Szymek nie jestem żadnym znawcą, słucham z kompilacji, głównie z kolekcji, która była dodawana do Gazety Wyborczej. Lubię opery, np Rossiniego, Verdiego, czy Pucciniego, ale znowu - nie byłbym w stanie startować do "Jakiej to Melodii" z działu muzyka klasyczna.

Cytat:
Czy uważacie, że rock progresywny zasługuje na miano muzyki klasycznej?


Nie. To by była dopiero profanacja dla rocka progresywnego Smile

Cytat:
Co sądzicie o wykorzystywaniu fragmentów muzyki klasycznej w charakterze dzwonków w telefonach komórkowych - profanacja czy sposób na dotarcie do nowych odbiorców?


Czy mając za dzwonek "Blind Curve" Marillion profanuję rocka progresywnego? No way Smile Liczy się melodia. Nie wierzę też, by ktoś mając ustawiony w komórce np fragment Dziadka do Orzechów Czajkowskiego wkręcił się w twórczość tego pana, czy innych klasyków.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Definicja z wikipedia jest zupelnie nietrafna i nie mozna w opraciu o nia podejmowac sie analizy muzyki klasycznej. Przeciez pierwsze utwory,pasaze czy inne "male formy" wygrywane juz przez 5 letniego Mozarta tworzone bylo wylacznie dla rozrywki. To samo przeciez tyczy sie niemal wszystkich oper (nie tylko Mozarta ale w ogole),ktore przeciez powstawly glownie na zamowienie carow,dworow itp. Opery stanowily swietny przyklad muzyki na owe czasy wlasnie "komercyjnej" bowiem zaintersowanie jakim sie cieszyly siwdczylo o muzycznej klasie danego mista a z czasem i kraju (stad niemal kazde Pantswa w pewnym momenice zapragnelo miec wlasna opere naradowa). Dziela Beethovena,Mozarta,Pucciniego,Rossiniego i im podobnych dla wspolczesnycm im ludzi bylo dzielami rozrywkowymi. Na dobre wiec sprawe pojecie muzyki klasycznej zrodzilo sie wiec samoistnie jak cos odrozniajca muzyke wytworzana za pomoca samych jedynie instrumentow od tej tworznej przy pomocy wszelkich technicznych,elektrycznych i elektronicznych gazdzetow jakze charketerstycznych dla muzyki 20 wieku. Jestem pewien,iz za 200 lat uwazani za muzykow klasycnych bede Rolling Stones,Queen,Pink floyd czy Jean Michel Jarre,ktorych muzyka bedzie bardziej "klasyczna" i "muzyczna" od tej z przyszlosci.
Ostatnie 50lecie zna mnostwo przykladow laczenia muzyki klasycznej z rozrywkowa,ktoremu w efkcie tego poleczenia blizej bylo do pierwszej kategorii. To jest jednak na temat na zupelnie inna dyskusje.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nawiązaniu do dyskusji dotyczącej umownosci klasyfikacji na muzyke rozrywkowa i powazna oraz braku jednolitej definicji tych kategorii z tego wynikajacych chcialbym zaprezentowac moje spojrzenie na ta spawe, ktore mam nadzieje na nowo rozwinie to ciekawa dyskuje.

http://www.sendspace.com/file/jbhlln
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ponad 2,5 roku rozstałem się z "Twoją Muzą". Główną przyczyną był fakt, iż przymierzam się do rozkrecenia własnej działalności, poza tym miałem już dość współpracy z naczelnym Smile
Niestety swoją działalność zakończył inny tytuł,z którym współpracowałem - znany niektórym z Was portal netbird.pl.
Zaczynam współpracę z innym portalem - maestro.net.pl
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1) Czy w ogóle słuchacie takiej muzyki i czy sądzicie, że w dzisiejszych czasach jest dla niej miejsce?

Miejsca jest coraz mniej, jeśli w ogóle - mówię tu o młodych odbiorcach. Dzisiaj mamy już zupełnie inne czasy niż sto czy dwieście lat temu, taka forma muzyki kompletnie już do młodych ludzi nie przemawia. Zdarzają się oczywiście wyjątki, ale głównie są to uczniowie szkół muzycznych, którzy słuchają klasyki, bo poniekąd muszą.
Muzyka klasyczna swoją największą bazę sympatyków znajduje więc zapewne u ludzi w średnim i podeszłym wieku - koneserów dźwięków, którzy po prostu lubią ten rodzaj muzyki, tak różnej od muzyki popularnej. Myślę, że podobny kontrast pomiędzy muzyką klasyczną a popularną można zauważyć między np. operą i kinem. Pierwsze z nich to wyrafinowane hobby, a drugie to - czy wysoka, czy niska - ale jednak rozrywka.
Muzykę klasyczną może uratować TYLKO uczynienie jej mniej ortodoksyjną. Ratunkiem może być tutaj łączenie klasyki z muzyką jazzową (polecam jazzową płytę "Anhelli" Włodka Pawlika, na której słychać mocne wpływy klasyki). To wszakże nie będzie już "czysta" klasyka, ale nie oszukujmy się - trzeba iść naprzód, a łączenie styli zawsze ma w sobie potencjał. Do tego może pomóc, moim zdaniem, poszerzenie instrumentarium, za pomocą którego wykonuje się muzykę klasyczną. Zastosowanie np. instrumentów elektrycznych mogło by być ciekawym zabiegiem brzmieniowym.
Bez tego muzyka klasyczna będzie się miała coraz gorzej. Podobno coraz więcej firm wydających płyty z tego typu muzyką zwyczajnie splajtowało, więc coś jest na rzeczy.

Cytat:
2) Czy uważacie, że rock progresywny zasługuje na miano muzyki klasycznej?

W świetle tego, jak ogólnie rozumie się termin "muzyka klasyczna" - nie. Natomiast warto zaznaczyć, że dla niektórych twórców rocka progresywnego muzyka klasyczna stanowiła po części źródło inspiracji (vide Yes, w któym to klawiszowiec Rick Wakeman nigdy nie krył swojej fascynacji klasykami).

Cytat:
3) Co sądzicie o wykorzystywaniu fragmentów muzyki klasycznej w charakterze dzwonków w telefonach komórkowych - profanacja czy sposób na dotarcie do nowych odbiorców?

Ani jedno, ani drugie. Ustawiamy sobie dzwonki z fragmentami klasycznych utworów, a i tak nie wiemy co to jest i kto to napisał. Ale mamy w "telu", boć to "kozacka nuta" .

Ja muzyki klasycznej nie slucham i się nie przymierzam. Podoba mi się parę rzeczy i tyle, ale to jak każdemu. Każdy zna przynajmniej te kilka klasycznych melodii jak "Ave Maria" czy "Sonata księżycowa", więc to żaden wyczyn Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O muzyce klasycznej troche inaczej i jej "popularnych" możliwościach.

Poważny Przystanek - Historia muzyki klasycznej na Przystanku Woodstock, ze szczególnym uwzględnieniem edycji 2010 roku.
http://www.maestro.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=916&Itemid=86

Wywiad z Leszkiem Możdżerem
http://www.maestro.net.pl/document/wywiady/muzycy/Mozdzer.pdf

Wywiad z Jurkiem Owsiakiem
http://www.maestro.net.pl/document/wywiady/inne/Owsiak.pdf
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nathalie



Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 428
Skąd: Z krainy Ozz...

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maleństwo napisał:
1) Czy w ogóle słuchacie takiej muzyki i czy sądzicie, że w dzisiejszych czasach jest dla niej miejsce?


Słucham, bo chodzę do szkoły muzycznej. Tak sama z siebie, to raczej nie, chociaż zdarza się dla relaksu przesłuchać Fantazję As-Dur Chopina, bo akurat mam na mp3. Ze mną, to w ogóle jest dziwnie, bo moim ulubionym gatunkiem muzycznym, w którym zamierzam realizować się w przyszłości jest metal, a mimo to, tak, jak Randy Rhoads, klasykę darzę szacunkiem i wielkim uznaniem. Jak już pisałam- sama z siebie nie słucham, bo to nie moja bajka, ale wiem, że to istne arcydzieła, stworzone przez prawdziwych profesjonalistów. A wszystko, co profesjonalne, zawsze spotka się z moim uznaniem.

Maleństwo napisał:
2) Czy uważacie, że rock progresywny zasługuje na miano muzyki klasycznej?


Nie wiem, nie zastanawiam się nad tym. Ale na pewno na miano muzyki klasycznej zasługuje metal Randy'ego Rhoads'a.

Maleństwo napisał:
3) Co sądzicie o wykorzystywaniu fragmentów muzyki klasycznej w charakterze dzwonków w telefonach komórkowych - profanacja czy sposób na dotarcie do nowych odbiorców?


Na pewno nie sposób na dotarcie do nowych odbiorców, nie spotkałam jeszcze nikogo, kto po przesłuchaniu dzwonka na telefon zainteresował się klasyka. Nie warto na to liczyć. A profanacja...nieee. Jeśli się komuś podoba, to przecież nie jest nic złego. Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek