FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Electric Light Orchestra
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzicie o zespole???
bardzo dobry
32%
 32%  [ 8 ]
dobry
28%
 28%  [ 7 ]
taki sobie
16%
 16%  [ 4 ]
nie przepadam
8%
 8%  [ 2 ]
nienawidzę
0%
 0%  [ 0 ]
nie znam
16%
 16%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Ika



Dołączył: 13 Gru 2003
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwłaszcza, ze organizator zlotu w Chojnicach - Jurek Erdman - wybiera sie na zlot fanów Queen w przyszłym roku
_________________
Ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paulek



Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 274
Skąd: Racibórz / Gliwice

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko Rock'n'Roll Is King i go kocham Very Happy
Świetny kawałek do jive'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od niedawna zaczęłam grzebać w ich twórczości...
Grają a raczej grali świetną muzykę. Ogrom dźwięków nałożony na prostą ścieżkę melodyczną
Bardzo mi się podoba głos Jeffa(tylko przy wolniejszych kawałkach cosik nie wyrabia Wink )
Nie podoba mi się tylko fakt, że grupa była wysoce scentralizowana i tak naprawdę wokalista był najważniejszy
Albumu "Out Of The Blue" słucha się bardzo przyjemnie. Polecam wszystkm na początek przygody z ich muzyką

Reasumując: Super zespół, wspaniała muzyka
Powrót do góry
black_queen



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 354
Skąd: Nowy Sącz, prawie;)

PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jea!


Genialna kapela, świetne kompozycje. "Time" to totalnie orgazmiczna płyta, moge jej słuchać przez cały dzień, a i tak mi się nie znudzi. Historia człowieka zagubionego w otaczającej go rzeczywistości, jedna z najwspanialszych płyt ever. "Another heart breaks", wspaniałe. Tqa część chóralna "Mr. Blue Sky" tez powala, jak cała piosenka, "Wild west hero", tyle tego, zę nie chce mi sie wymieniaćWink I chociaż "Secret Messages" jest chyba trochę zbyt cukierkowe jak dla mnie, to i tak ELO forever;*
_________________
mam plan tak szczwany, że można mu doczepić ogon i powiedzieć, że to lis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponizej moj tekst dotyczacy zespolu i jednej z jego wspolczesnych wcielen - Electric Ligth Orchestra Former Members, który kilka miesięcy temu goscił w Polsce.

Zdjęcie autorstwa wielkiego fana i organizatora Zlotow Fanow E.L.O. w Polsce p. Jerzego Erdmana.

http://kultura.netbird.pl/widgets_area?app=873&app_id=95&app_type=article&article_id=10803&article_page=1&no_original_params=true&widget_id=899
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbyszek



Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 158
Skąd: Żuromin

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ELO poznałem bodajże w 1999 roku, pamiętam jak w RMF często leciało Telephone Line" i "Ticket to the moon" (tak, kiedyś to była całkiem normalna stacja). Podobały mi się te piosenki i tak poznałem ich "Greatest hits". Potem w sumie o nich zapomniałem aż kilka miesięcy temu znów łyknąłem bakcyla, tym razem konkretnie.
Mam już New world record, Out of the blue, Time, Secret Messages i Balance of Power i powiem Wam, że na dzień dzisiejszy to właśnie Time jest dla mnie najsłabszą płytą z wymienionych Smile
Ogólnie to bardzo fajna kapela, jest w niej coś z Queen, może te chórki, nie wiem... Rozumiem, że dla kogoś może być za słodko, ja sam również w niektórych miejscach słyszę, że ELO niebezpiecznie zbliża się do granicy kiczu, ale to jest właśnie urok tej kapeli - ten klimat. I mnie on jak najbardziej odpowiada.
Z biegem czasu na pewno poznam całą dyskografię, gdyż jest to jedna z nielicznych kapel, która trafia w serce Wink
_________________
http://www.facebook.com/BogeyMusic - polub mnie Smile
http://www.bogeymusic.net
http://www.mondaysession.pl - coverband. "Crazy little thing called love": http://www.youtube.com/watch?v=B-oDqVgO0xk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A New World Record to jest genialna płyta. Tyle powiem. Tego na ten moment w muzyce szukam w przerwach między słuchaniem Marillion. Dobry Rock'n'Roll i w dodatku z wokalem całkowicie mi odpowiadającym. Znam Time i chyba Xanadu jeszcze (dawno nie słuchałem więc muszę sobie przypomnieć) ale odnośnie ANWR to jest miłość od pierwszego usłyszenia. Zupełnie nieziemski poziom. Piękne melodie, extra wokal, i łączenie instrumentów klasycznych z tymi rockowymi. Po prostu extra.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek napisał:

Ogólnie to bardzo fajna kapela, jest w niej coś z Queen, może te chórki, nie wiem...


Hehe wydaje mi się ,ze to "coś" nazywa się Reinhold Mack Very Happy .
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesłuchałem kilka płyt oprócz wymienionych w poście powyżej. Electric Light Orchestra jeśli nie była tak teraz już jest w moim zestawieniu top 10 zespołów. Nie znam bo trudno określić, że znam skoro ledwie po kilka razy przesłuchałem kilka z płt (nie wszystkie). W każdym bądź razie symphonic rock jak to określa jakiś portal to jest to co kocham. A i nie jedna kompozycja jest podobna do Queen. Nie tyle co brzmiąca tak samo, co stylistycznie, wieloma zapożyczeniami czy też podobnym podejście do tworzenia muzyki. Bardzo mi się ELO podoba i generalnie naprawdę świetna muzyka.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko największe przeboje Electric Light Orchestra.Aczkolwiek to co znam , bardzo mi się podoba.Mr.Blue Sky , Ticket To The Moon , Secret Message , Dont Bring Me Down , Calling America to moje ulubione utwory ELO.
Powrót do góry
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla.

Ostatnio zmieniony przez punkadiddle dnia Wto Lis 08, 2011 11:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od ostatniego mojego postu wiele się zmieniło. Wychodzi ELO na mój kolejny uwielbiany zespół. Nie wiem czy już nie jest w pierwszej 4 (Q, PF, Mari). Też mieli niewyobrażalny zmysł do melodii. Nie znam twórczości ELO2, ale to co nagrywali w latach 70 i 80 jest prześwietne. A New World Record, Out of the Blue, Time. Jeszcze się nie spotkałem z płytą całkowicie beznadziejną choć nie do końca wchodzi mi Xanadu. Także jeszcze kilka miesięcy i ELO będzie na szczycie. A na ich koncert pojechałbym z nieukrywaną przyjemnością. 2 lata temu (czy coś koło tego) nic jeszcze o nich nie wiedziałem, ale teraz jakbym miał tylko możliwość. Nie wiem jeno czy coś jeszcze koncertują czy też już nie.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla.

Ostatnio zmieniony przez punkadiddle dnia Wto Lis 08, 2011 11:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punkadiddle napisał:
niektórym przeszkadza np. brak Jeffa Lynne'a.


Uważam, że dziwnym byłoby gdyby nie przeszkadzała brak obecność chyba najbardziej wpływowej osoby na działalność zespołu Razz


Ale i mimo jego braku z przyjemnością bym ich zobaczył.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ika



Dołączył: 13 Gru 2003
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pięć lat temu namówiłam Jurka z Chojnic na zorganizowanie zlotu fanów ELO, byłam na kilku zlotach, ostatnio nie mogłam, na tej stronie www.erdman.chojnice.pl są informacje, fani, zdjęcia i filmy ze zlotów, koncertów i różne różności na temat ELO
_________________
Ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paulo



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 10

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albumy Discovery, Xanadu a szczególnie Time są dobre w wykonaniu ELO. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla.

Ostatnio zmieniony przez punkadiddle dnia Sro Lis 09, 2011 2:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punkadiddle napisał:
wasdfg7 napisał:
Uważam, że dziwnym byłoby gdyby nie przeszkadzała brak obecność chyba najbardziej wpływowej osoby na działalność zespołu Razz


Jak dla mnie dobrze zagrali (raczej zaśpiewali, bo sam występ nie był szczytem możliwości, ale wątpię, żeby obecność Lynne'a coś tu zmieniła) ten koncert i bez niego. Ale komponowanie nowej muzyki bez niego to inna sprawa.


No tak. Ale o komponowaniu tu mowy nie ma. A koncert. Cóż.... wokal był i jest istotny w ELO, ale tak jak na Q+PR pojechałem i się cieszyłem, tak i tu z przyjemnością bym pojechał i oglądnął tę zubożoną wersję ELO Smile
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek