FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Oddawanie krwi!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy oddajesz krew aby pomóc tym którzy tego potrzebują?
Tak, oddaję na bieżąco
5%
 5%  [ 3 ]
Oddaję od czasu do czasu
9%
 9%  [ 5 ]
Jak tylko skończe 18lat zostanę Honorowym Dawcą Krwi
13%
 13%  [ 7 ]
Nigdy się tym nie interesowałem szczególnie - nie oddaję
22%
 22%  [ 12 ]
Boję się igieł!!!:)
30%
 30%  [ 16 ]
Chciałbym/ałabym ale nie mogę...
18%
 18%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Bebe bez duszy został.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
Nie mam jeszcze 18 lat i nie mogę oddawać krwi, ale nawet gdybym mógł to bym nie oddawał. Zaznaczyłem opcję trzecią od dołu (powinno być jeszcze - ,,nie oddaje, i nie mam zamiaru - a fe!") Oddawanie krwi to według mnie barbarzyństwo, w świetle dzisiejszej nauki znane są sposoby bezkrwawego operowania chorych lub podawania środków krwiozastępczych. Poza tym nigdy nie ma 100% pewności że krew nie zawiera wirusów i innego świństwa. Według mnie jest to przestarzała metoda. Transfuzję krwi wymyślono na I Wojnie Światowej, kiedy żołnierzowi urąbało rękę, to podawali mu krew żeby przeżył (i tak umierał). Teraz po 100 latach świat poszedł naprzód i są inne metody, np. jest taka maszyna że tworzy drugi zamknięty obieg i nie pozwala się wykrwawić. Jest dużo metod krwio-zastepczych i nie trzeba się z kimś już dzielić tą jakże cenną tkanką, tym bardziej że nie ma pewności że ktoś przeżyje.

No ale to tylko moje zdanie, 99 persent ludzi dalej wierzy w gusła według których to jedyny słuszny sposób ratowania życia. Krzyż na drogę Wink


hmm no wszystko pieknie. to teraz mi napisz w ilu duzych miastach w polsce jest sprzet do takich wyczynow, zeby krew nie byla potrzebna przy operacjach... a w ilu malych miasteczkach jest taki sprzet? ja wiem ,ze zawsze mozna poprosic, zeby chory bądź umierający z powodu ran zechciał łaskawie umierać w jakims wiekszym osrodku, gdzie byc moze faktycznie moznaby te operacje robic bez 'marnowania' krwi, tylko obawiam sie, ze rzeczony delikwent moze miec inny punkt widzenia na całą sprawe...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:

No ale to tylko moje zdanie, 99 persent ludzi dalej wierzy w gusła według których to jedyny słuszny sposób ratowania życia. Krzyż na drogę Wink

No, krzyż na drogę. Zwłaszcza jak wylądujesz (odpukać) po jakimś wypadku na jakims zadupiu a jedynym sposobem na uratowanie Tobie życia będzie to przesatrzałe, ohydne gusło a fe i w ogóle... wtedy faktycznie krzyż na drogę...

Rany boskie, serio, wakacje się zaczęły czy co... Rolling Eyes
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak zanim wyssają z człowieka pół litra krwi to i tak zrobią podstawowe badania. Jak nie będzie przeciwskazań to dopiero później podłączaja do aparatury Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinia napisał:
Nie mam jeszcze 18 lat i nie mogę oddawać krwi, ale nawet gdybym mógł to bym nie oddawał. Zaznaczyłem opcję trzecią od dołu (powinno być jeszcze - ,,nie oddaje, i nie mam zamiaru - a fe!") Oddawanie krwi to według mnie barbarzyństwo, w świetle dzisiejszej nauki znane są sposoby bezkrwawego operowania chorych lub podawania środków krwiozastępczych. Poza tym nigdy nie ma 100% pewności że krew nie zawiera wirusów i innego świństwa. Według mnie jest to przestarzała metoda. Transfuzję krwi wymyślono na I Wojnie Światowej, kiedy żołnierzowi urąbało rękę, to podawali mu krew żeby przeżył (i tak umierał). Teraz po 100 latach świat poszedł naprzód i są inne metody, np. jest taka maszyna że tworzy drugi zamknięty obieg i nie pozwala się wykrwawić. Jest dużo metod krwio-zastepczych i nie trzeba się z kimś już dzielić tą jakże cenną tkanką, tym bardziej że nie ma pewności że ktoś przeżyje.

No ale to tylko moje zdanie, 99 persent ludzi dalej wierzy w gusła według których to jedyny słuszny sposób ratowania życia. Krzyż na drogę Wink


Dzięki tym "gusłom" mój dziadek żyje od prawie 9 lat. Bo co jakiś czas ma transfuzje, a do tego dializy.
Nie żebym był złośliwy, ale życzę Ci sytuacji w której przekonasz się, że tzw. gusła uratują życie bliskiej Tobie osobie.
A nie, zapomniałem - ty jej szybciutko zrobisz obieg zamknięty Laughing
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:

A nie, zapomniałem - ty jej szybciutko zrobisz obieg zamknięty Laughing

No przecież na miejscu każdego jednego wypadku, czy to samochodowego czy jakiegokolwiek innego pojawia się osoba potrafiące to zrobić, z aparaturę do podawania środków krwiozastępczych do tego i w ogóle... Co Ty Bebe, nie wiedziałeś?
Sinia napisał:
nie trzeba się z kimś już dzielić tą jakże cenną tkanką, tym bardziej że nie ma pewności że ktoś przeżyje.

To moze od razu dać zdechnąć- po co tracić czas? W odróżnieniu od krwi on się nie regeneruje, też cenny jest... Rolling Eyes I też nie wiadomo czy przeżyje, więc... po co w ogóle szpitale...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na Woodstocku miałem okazję oddać krew po raz drugi, ale niestety miałem za niski poziom hemoglobiny, więc mi nie pobrali, aczkolwiek igłę w celu przetestowania moich żył to już mi skubańce wbiły! Twisted Evil
I muszę powiedzieć, że tym razem jednak nie miałem aż tak bezstresowo jak przed trzema laty, gdy stwierdziłem, że nie czułem bólu przy przekłuwaniu. Teraz już coś tam czułem, ale nie to było najgorsze. O wiele słabiej mi się robiło na myśl od samego faktu, że przez moje organy wewnętrzne coś się przebija, przecina(już zacząłem sobie wyobrażać jak mi ta igła rękę na wylot wręcz przebija... Confused <rzyga>), że mam w organiźmie jakieś obce ciało, obcy element... Confused Tak samo mi się niedobrze robi na widok wbitej komuś w szpitalu do skóry kroplówki...
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek