FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
KMFDM

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

KMFDM
Oczywiście =D
8%
 8%  [ 1 ]
Raczey tak =)
16%
 16%  [ 2 ]
Niezbyt =/
0%
 0%  [ 0 ]
Zdecydowanie nie =(
8%
 8%  [ 1 ]
FMKMD... DMKFM... yyy... że jak ? o_O
66%
 66%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 12

Autor Wiadomość
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 2:33 pm    Temat postu: KMFDM Odpowiedz z cytatem

Długo myślałem czy zakładać jakikolwiek temat na tym forum, ale po tym jak moja twierdząca odpowiedź na pytanie Bizona: "czy ty w ogóle słuchasz Queen" nie spotkała się z prześmiewczą reakcją postanowiłem to zrobić.
Od razu zrezygnowałem z zapoznawania ludności z typową elektroniką, której to na codzień słucham, gdyż jedyna odpowiedź autorstwa prawdopodobnie McBuraka brzmiałaby: "ooo, nie znam, ale sprawdzę co to takiego" Smile.
Nie odchodząc jednak od mojej ulubionej muzyki zbyt daleko wpadłem na pomysł, żeby przedstawić wam KMFDM. Zespół założony w Niemczech, który dość szybko wyemigrował do USA. Pionierzy electro-industrialu, grają od 1984 roku. Zdecydowanie najbardziej znany utwór to Juke-Joint-Jezebel (mix Giorgio Morodera znajduje się na ścieżce do filmu Mortal Kombat (scena walki między Sonią, a Kano - gdyby kogoś interesowało)). Praktycznie wszystko o zespole (dyskografia, biografia itp.) można znaleźć na oficlanej stronie: http://www.kmfdm.net
Równocześnie sprawdzam jak daleko sięgają wasze horyzonty muzyczne i czy przypadkiem nie zahaczają o moje Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo, nie znam, ale sprawdze co to takiego Wink

No, poszukalem na YouTube i calkiem fajne. Tylko wokal mnie strasznie irytuje, w tego typu muzyce lubie albo zupelnie przesterowany (Kraftwerk "We Are The Robots" x) ), albo naturalny, ale agresywny. Tutaj to jest raczej nudna melorecytacja.

Jak sie komus nie chce szukac na YouTube, to prosze:

http://www.youtube.com/watch?v=VageBmoo9tA

http://www.youtube.com/watch?v=A0OcfiExKGU
_________________
i can lead the nation with a microphone


Ostatnio zmieniony przez McBurak dnia Wto Gru 05, 2006 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kein Mehrheit Für Die Mitleid. Jak to bywa u mnie w przypadku takiej muzyki, jeśli znam to niedokładnie. Ale KMFDM słyszałem i jestem za, aczkolwiek z pamięci potrafię wymienić tylko wyżej wspomniane JJJ (see the revelation! Mr. Green). Tutaj ucięty o 1min 30sek klip w stosunku do wersji albumowej: http://www.youtube.com/watch?v=A0OcfiExKGU

Główna przyczyna, że w głosowaniu wymieniłem w 1995 "Nihil".

XilE napisał:
Zdecydowanie najbardziej znany utwór to Juke-Joint-Jezebel (mix Giorgio Morodera znajduje się na ścieżce do filmu Mortal Kombat (scena walki między Sonią, a Kano - gdyby kogoś interesowało)).

Morodera na pewno znają Twisted Evil Wracając: chodzi o pierwszą część?

To się ma jakoś do filmu?
http://www.youtube.com/watch?v=EsTTr0PV3lk
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatni link to bootleg oryginalnego clipu z elementami filmu. Możliwe, że "oficjalny", związany z kampanią reklamową filmu, ale podejrzewam raczey robotę "pasjonatów".

Cytat:
Tylko wokal mnie strasznie irytuje, w tego typu muzyce lubie albo zupelnie przesterowany (Kraftwerk "We Are The Robots" x) ), albo naturalny, ale agresywny. Tutaj to jest raczej nudna melorecytacja.


Cóż, taki już urok tej muzyki. Jest zwyczajnie zbyt "mroczna" żeby ją poprostu zaśpiewać. Jeżeli chodzi o klasyczny industrial to owszem, ale to jest już klasyfikowane jako pochodna muzyki rockowej, a nie elektronicznej, co oczywiście nie znaczy, że jej nie lubię Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, wlasnie. Nie lubie mrocznej muzyki pod zadna postacia Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pionierami electro-industrialu to ja bym nazwał Depeche Mode, bo to od płyt Construction Time Again i Some Great Reward zaczęła się tak naprawdę moda na takie granie...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Pionierami electro-industrialu to ja bym nazwał Depeche Mode, bo to od płyt Construction Time Again i Some Great Reward zaczęła się tak naprawdę moda na takie granie...


Hmm. Gdybyś nazwał Depeche Mode pionierami synth-popu raczey bym się zgodził. Po pierwsze - nie jestem zagorzałym fanem owego gatunku (choć bardzo lubię niektóre kawałki), a po drugie - prawdopodobnie tak jest, bo sam nie słyszałem o jakimś "wcześniejszym" zespole, który by się tym zajmował (a jeżeli już to napewno nie na taką skalę).
Niestety z tym co napisałeś zgodzić się nie mogę. Nieporozumienie wynika prawdpodobnie z tego, że dużo utworów DM na przestrzeni tych albumów zawiera w sobie elementy EBM, który to jest przez wielu ludzi podczepiany pod industrial. Electro-industrial natomiast od klasycznego industrialu odróżnić jest już dość łatwo. Próby tworzenia industrialu z cząstkami elektroniki prowadził zespół Chrome już w 1982, ale dopiero KMFDM stworzyli kanony i zdefiniowali gatunek. Myślę, że to powinno cię przekonać Wink.


Ostatnio zmieniony przez XilE dnia Pią Gru 15, 2006 5:15 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy, że czuję się przekonany, aczkolwiek nie do końca... Wink
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy jest ogólny temat o muzie elektroniczno-syntetycznej, więc piszę tutaj - w kąciku XilE Wink

Właściwie w ogóle nie słucham tego typu muzyki, ale ostatnio przemówił do mnie jeden zespół - i to właściwie wszystko, co mogę na ten temat powiedzieć.

"Astral Projection" - zainteresowałem się nimi, bo pochodzą z Izraela, a kręcą mnie twórcy muzyki z tych rejonów. Grają ponoć "Goa trance" (nie znaju się na tym), a sama muza jest jak dla mnie prześwietna i czerpie trochę z orientalnych gam i melodyki. Tak jak ogólnie gustuję w metalu, tak "Astral Projection" jest dla mnie jedynym wyjątkiem. Coś świetnego, zwłaszcza nocą i z słuchawkami na uszach - hipnotyczne i... fantastyczne! Smile Zdaję sobie sprawę, że jest pewnie kupa podobnych zespołów i artystów na takim poziomie, ale nie śpieszę się z ich poznawaniem, bo generalnie to nie moja szufladka.

Jednak "Astral Projection" siadło mi wybitnie.

EDIT: świetne po zielsku... Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
XilE



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 33

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łoł - mam swój własny kącik o_O. Nie miałem tego w planach, ale zawsze moge poprosić CORAX'a o zmienę nazwy tematu Wink.

O Astral Projection przedmówca powiedział juz chyba wszystko, a ja dodam tylko, że właściwie nie wychodząc z tematu (izraelski trance Wink) można od razu przejść do Infected Mushroom. Muzyka podobna jednak tam już wkrada się psy-trance. Tyle na początek mogę polecić. Po resztę zapraszam kolegę szymka na PW Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XilE napisał:
Tyle na początek mogę polecić. Po resztę zapraszam kolegę szymka na PW Wink.


O, to spróbuję tych Trujących Grzybków Twisted Evil , a potem ewentualnie zgłoszę się po więcej Exclamation Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Show Must Go On



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 69
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KMFDM = Mortal Kombat i Mortal Kombat: Аnnihilation Very Happy

Moim ulubionym utworem jeśli chodzi o KMFDM jest Megalomaniac , podoba mi sie zarówno sam utwór jak i teledysk. Również lubie Techno Syndrome (MortalKombat) i Juke-Joint-Jezebel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby jakiś daleki kuzyn RMFFM Wink Question
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać, że kolega rzucił się do napisania posta nawet nie przeczytawszy w ogóle tego tematu. A w pierwszym poście czarno na białym napisane jest co to jest. Razz
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho


Ostatnio zmieniony przez Mefju dnia Wto Sie 24, 2010 2:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



hehe dobre to było z tym rmfem...... Rolling Eyes
Powrót do góry
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju254 napisał:
Widać, że kolega rzucił się do napisania posta nawet nie przeczytawszy w ogóle tego tematu. A w pierwszym poście czarno na białym napisane jest co to jest. Razz

A właśnie, że przeczytałem, tylko pomyślałem, że fajnie by było takiego kwasa napisać Razz No bo pisać, że nie znam, to raczej już wtórne.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no sorry, nie obraź się, ale takie coś to już po prostu pod nabijanie postów podchodzi... <treść obrazka wrzuconego przez Fenderka oraz kwaka>
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek