FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Czy mozna stworzyć w muzyce coś nowego ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i tak kilka lat później wszystkich trzech na głowę pobił Uli Jon Roth Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak, Uli zamiatał na wiośle niesamowicie. W pierwszej trójce najbardziej niedocenionych gitarzystów w historii. Niesamowite riffy, rozbudowane solówki, ciągoty w strony orientalizmów (The Sails Of Charon co nie Ziutek? Wink ). Do tego kapitalny tekściarz i kompozytor.

Trochę nie na temat, no ale nie mogłem się powstrzymać przed nabiciem sobie posta Twisted Evil
_________________
"Our lives dictated by tradition, superstition, false religion
Through the eons, and on and on"

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LepP



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 699
Skąd: trójmiasto

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
pokażcie mi w latach 70. chociaż jedno solo gitarowe w tempie, które potrafią dziś uzyskać Friedman czy Petrucci. Ba, najzwyczajniejsi grajkowie, o których świat nie słyszał, potrafią uzyskać takie tempo.


Kurwa! Kurwa! Kurwa!
Muzyka to nie piłka nożna ani F1. To, że jakieś palanty zapierdalaja po gryfie z prędkością karabinunie świadczy wcale o tym, że dobrze grają na gitarze. Granie niekończącej się solówki to przejaw muzycznej bezradności, a nie doskonałości. Spalić wszystkie Ibanezy
_________________
LepP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien, czy przypadkiem nie jest to najbardziej niedoceniony gitarzysta w historii... W każdym razie na pewno jeden z dwóch - obok młodego Schenkera. To, co on robił z gitarą dy był w Scorpions... Właśnie A Sails of Charon, czy te dzikie jazgoty w Top of the Bill, Pictured Life... Geniusz w swoim fachu Wink
Btw. widzę w awatarze zresztą jego zdjęcie, chyba z Wacken? Smile
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LepP napisał:
Kurwa! Kurwa! Kurwa!
Muzyka to nie piłka nożna ani F1. To, że jakieś palanty zapierdalaja po gryfie z prędkością karabinunie świadczy wcale o tym, że dobrze grają na gitarze. Granie niekończącej się solówki to przejaw muzycznej bezradności, a nie doskonałości. Spalić wszystkie Ibanezy

Mhm, a więc o co chodzi? Napisałem gdzieś, że grajek z YouTube jest świetnym gitarzystą? Zwróciłem uwagę na pewien fakt, który jasno pokazuje, jak ewoluuje muzyka - bo dziś takie "zapierdalanie" jest na porządku dziennym nie tylko w domach, ale także na muzycznym rynku. I faktem jest, że na laiku robi to takie samo wrażenie jak sztuczki Ronaldinho, o których 30 lat temu można było pomarzyć.
Może trochę spokojniej...?
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciej



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 1329
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem "nowego" tak sensu stricto to się nie da,wszystko już w rocku było, surowe gitary i 100-osobowe orkiestry,każdy instrument na tej ziemi w rocku był uzyty włącznie z fletnią pana indian Azteków, gardłowym śpiewem mongolskim, katarynką i każdym innym dowolnym elementem
Można tylko ze znanych klocków stworzyć nową budowlę ,nową jakość i w takim sensie można tworzyć coś nowego ,chyba doszliśmy do ery (dobrze pojmowanego) postmodernizmu,także w muzyce

W zasadzie muzyka rockowa jest jak literatura też można powiedzieć że wszystko już napisano(bo jaką nową fabułę wymyślec można??),wszystko już nakręcono ale ciągle powstają świeże i ciekawe ksiązki i filmy,to samo jest z muzyką, mieszając pozornie juz użyte składniki można stworzyć nową jakość,swój styl, możliowści jest więcej niż wiele Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopóki ludzie nie wymyślą czegoś nowego to nic nowego wymyślony być nie może. Bo gdyby było to już nie byłoby nowe. Nie wiem czy to zdanie ma sens, ale kazdy intelidżent powinien załapać o co cho. Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek