FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Polska muzyka w polskim radiu !

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 1:09 pm    Temat postu: Polska muzyka w polskim radiu ! Odpowiedz z cytatem

http://muzyka.interia.pl/pop/news/awantura-o-polskie-piosenki,1503003,50

Bardzo ciekawy artykuł. I cieszę się czytając go, bo widzę, ze coś się zaczyna dziać, w kierunku aktywnego bycia polskiej muzyki w polskim radiu.
Mam nadzieję,że projekt Ministerstwa Kultury przejdzie i od 6:00-23:00 będzie można spokojnie usłyszeć dobrą polską nutę w radyju [tylko właśnie nie wiem dlaczego do takiego artykułu wybrano zdjęcie z Dodą i Skawińskim..... Confused ].
Bo jak na razie to głównie słychać polską muzykę tylko po północy..Sad
Marzy mi się polski rock w godzinach dziennych w Radiu Zet czy RMF FM Very Happy Very Happy ..ech...marzenia....
Uważam,że skoro coś się już ruszyło to trzeba sprawić by się ruszyło całkowicie. Choć to pewnie wcale proste nie będzie, biorąc pod uwagę radiowców.
Ale zasadniczo jestem ZA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przeciw. To znaczy nie jestem przeciw temu, zeby muzyka polska leciała w dzień- ani za tym że MUSI lecieć w dzień. Decydować powinni.... słuchacze. Co dobrze idzie- to powinno lecieć. Narzucanie tego czy tamtego jest IMO bez sensu. To prawie tak jak próbując wproiwadzać równouprawnienie twierdzić, ze w danym miejscu ma być po równo 50% mężczyzn i kobiet. Co to za równouprawnienie? Równouprawnienie to traktowanie obu stron TAK SAMO, tymi samymi kryteriami- i jeśli 100% facetów bądż kobiet będzie lepszych od osób płci przeciwnej- to powinno być tak a nie inaczej.

Czy polskiej muzyki nie ma w radio? IMO jest, sam słucham. Jesli nie ma w tej stacji- to jest w innej.

Ja w tym widze tylko kwestię tantiemów, nic więcej. O tym co jest grane, jak często i kiedy powinny IMO decydować tylko słuchacze.

To jest rynek komercyjny. On się rządzi swoimi prawami i sam reguluje. Jakoś w kinach nikt nie każe grać 30% polskich filmów a nie produkcji Hollywoodzkich. Jeśli słuchacze będą chcieli słuchac polskich piosenek często- te będą w radio. Jeśli zamiast tego co chcą słuchacze zostanie narzucone co i kiedy ma lecieć- radio umrze, słuchacze odejdą (słuchać np radia internetowego), radio straci pieniądze z wpływów reklamowych i... co wtedy? Nie będzie komu grać tych 30% w takim a nie innym czasie... Ba- artysci tak o tantiema walczący ich albo nie dostaną, albo dostaną niższe...

Chcecie żeby Was grano- nagrywajcie dobre piosenki. Te na pewno będą grane- jeśli nie w ZETce to w Trójce... Słuchacza do słuchania czegoś, czego nie chce nie zmusi NIKT...

...i powiem szczerze, jakby leciało w radio Kombii, RH+, Doda czy inny Feel- ja momentalnie przełączam na inną. Nie dlatego że polskie, ale dlatego że denne. To (jakość) powinno być jedynym wyznacznikiem. Ale w wolnym rynku jedynym wyznacznikiem może być tylko popularność.

Wiki napisał:

Marzy mi się polski rock w godzinach dziennych w Radiu Zet czy RMF FM Very Happy Very Happy ..ech...marzenia....

Tylko że zamiast polskiego rocka leciałby tam polski pop spod znaku Mandaryny, Piaska Piasecznego i tak dalej...

...więc może po prostu olać byle jakie stacje i przeskoczyć na te grającą fajną muzykę? Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest rzecz, którą powinien rozstrzygać rząd, czy jakikolwiek urząd. Tyle mam do powiedzenia.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Debilizm czystej postaci. Zakażmy jeszcze zagranicznych filmów w tv i będzie komplet. A liczenie na to, że wprowadzenie tej ustawy (odpukać) spowoduje poprawę jakości muzyki granej w komercyjnych radiach jest naiwne. Rihanne i Lady Gage zastąpi właśnie Kombii i Doda (btw, kogo mieli dać na tym zdjęciu? Kazika i Ciechowskiego? Laughing ) Jestem zdecydowanie na NIE, poza tym na szczescie szanse na wprowadzenie takich przepisow oceniam na bardzo małe.

A tak trochę wokół tematu - zauwazyliscie moze jakie fajne rzeczy grały Zetka i RMF zaraz po katastrofie w Smoleńsku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lookaug napisał:
A tak trochę wokół tematu - zauwazyliscie moze jakie fajne rzeczy grały Zetka i RMF zaraz po katastrofie w Smoleńsku?

no i wtedy dla mnie żałoba narodowa mogła trwać cały rok Cool

Polska muzyka zeszła na psy. Nie da się tego słuchać (albo ja się zrobiłam bardziej wybredna). Obawiam się że i tak by było grane jedno i to samo tak jak teraz jest grane tyle, że więcej byłoby polskich kawałków
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glupota. jeszcze rozumiem, zeby to bylo wprowadzone w stacjach panstwowych, czyli jedynka, dwojka i trojka. wtedy jakos w miare to rozumiem, to są stacje panstwowe wiec powinny promowac kulture polską tez. natomiast narzucanie czegokolwiek rozglosniom prywatnym to kompletna glupota. tak jakby, dajmy na to, giertych wtrącal sie kilka lat temu i kazal mojemu szefowi w szkole prywatnej wprowadzic mundurki.

promowanie polskiej muzyki w ten sposob jest tak samo denne jak parytety, ale o tym juz zdaje sie fenderek pisal. co z tego, ze wprowadzi sie obowiazek puszczania ilustam procent polskich rzeczy, skoro te procenty wypelnią gwiazdy pokroju gosi andrzejewicz czy feela, albo inne natalie lesz. bo wiadomo, ze zadnej innej muzyki w stacjach komercyjnych niepuszczą. co oni, glupi są i mają nadzieje, ze nagle rmf czy zetka zaczną puszczac mozdzera albo turnaua? bo nawet riverside sie nie kwalifikuje, bo nie po polsku heh. glupota...

no jeszcze rozumiem, jakby byl ustawowy obowiazek puszczania ewy farny raz na godzine. ale tak? echhh
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na co komu polska muzyka w radiu ?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

we Francji działa taka ustawa i ma się dobrze - wszyscy są zadowoleni. ta ustawa jest potrzebna. nie zgadzam się z Fenderkiem, że wystarczy nagrać dobrą piosenkę to Cie Zetka puści. mój drogi, w Polsce nagrywa się MASĘ DOBREJ MUZYKI! w Zetce zaś gra się tylko zagraniczne TOTALNE GÓWNO. dzieciakom po naście lat wpycha się do uszu dobrze wypromowane śmieci, podsycane łamańcami językowymi niedokształconych palantów prowadzących audycje. bo w komercyjnym radio już dawno nie chodzi o jakość muzyki a o setlisty składane przez wielkie firmy, które pchają w radio produkt, którym jest muzyka. wiecie, że firmy kupują miejsca na listach przebojów? nie wiecie? to posłuchajcie co o tym mówił Metz, kończąc pracę w RMF. wiecie, że kupuje się miejsca w 'prajmtajmie'? wiecie, że firmy fonograficzne wykupuję abonamenty na puszczenie danego singla ileś tam razy dziennie? wiecie, że utwory dodawane w listy przebojów są podkładane przez firmy fonograficzne? radio jest chore - toczy je gangrena totalnego muzycznego syfu - niech ktoś z Was posłucha Zetki czy innej tego typu stacji to będzie wiedział o co chodzi. ta ustawa wymusi włożenie w antenę muzyki nie kupowanej, nie sztucznie wypromowanej a wartościowej. trójka gra dużo dobrej polskiej muzyki - Kombajn do zbierania kur po wioskach, Pogodno czy Czesław grane są często i radośnie - i ludzie tego chcą. Zetka to wie, ale musi (i chce, bo zarabia) grać chłam, bo za to płacą im firmy fonograficzne. teraz ktoś ukróci te manianę i wprowadzi odrobinę sensu do radia, co przełoży się (mam nadzieję) na parę głów nastolatków, które być może odkryją dzięki temu inny świat muzyki.

Ostatnio zmieniony przez krs dnia Czw Lip 08, 2010 9:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ustawa coś zmieni? Zacna puszczać dobrą polską muzykę nagle? Będzie pewnie tylko więcej złej, polskiej muzyki co to wstyd wysłać an Eurowizję..... a wysyłają....
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niekoniecznie - w tym względzie można mieć nadzieję, że tak być nie musi. jest na tylko dużo nowej dobrej polskiej muzyki, że można grać w nieskończoność. można grać choćby to:

http://www.youtube.com/watch?v=TBtFr4GnU4E

lubię ten kawałek:)

a tak w ogóle z nowych polskich singli, co to się pojawiają w co lepszych audycjach radiowych to jest coś, co rozwala mnie na łopatki:

http://www.youtube.com/watch?v=3YtjooV-9OQ&feature=related

genialny radiowy kawałek...

a ten genialny singiel przepadł bez echa w zetkach i innych eskach:

http://www.youtube.com/watch?v=0CzL4bT5W1I&feature=related

świetne...

i jakby coś takiego grane było w dużym procencie byłoby źle?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
nie zgadzam się z Fenderkiem, że wystarczy nagrać dobrą piosenkę to Cie Zetka puści. mój drogi, w Polsce nagrywa się MASĘ DOBREJ MUZYKI! w Zetce zaś gra się tylko zagraniczne TOTALNE GÓWNO.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
W którym ja momencie powiedziałem, że Zetka Cię puści???
Zetka puszcza zagraniczne gówno. Karzą jej grać polskie rzeczy- to będzie grała polskie gówno. Którego w Polsce nagrywa się równie dużo.

To ciągle będzie gówno. Żadna ustawa tego nie zmieni.

krs napisał:

i jakby coś takiego grane było w dużym procencie byłoby źle?

Ale co Ty chcesz zmusić Zetkę, żeby grała dobrą muzykę? Wyobraź sobie, że w tym kraju są osoby które mają gdzieś to co Ty i ja uważamy za dobrą muzyke i wolą słuchać tego chłamu a nie innego i koniec. Jakkolwiek mi się to nie podoba- też mają do tego prawo.

Powiesz Zetce że ma grać polską muzykę- to Cię zakatuje Dodą, Mandaryną czy co tam teraz jest z tej półki. Czemu? Bo taką ma publiczność. Mówisz, że Trójka gra polskie rzeczy i publiczność tego chce. Tak- publiczność Trójki. Ja nie mówię czego chce publiczność Zetki- ale nikt ich z pistoletami przy głowach przy tej stacji nie tyrzyma. Gdyby grali tylko to, czego ludzie nie chcą słyszeć a to za co im zapłacono- to by ludzie przestali ich słuchać. Wybór jest.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"wolę polskie gówno w polu, niźli fiołki w Neapolu"Smile w kwestii muzyki uważam, iż polskie gówno jest zdecydowanie mniej gówniane od gówna zagranicznego, które słyszymy w Zetce Cool

mówiąc poważniej - po prostu mam nadzieję, że dzięki ustawie wykreuje się coś więcej niż tylko pchanie polskiego chłamu miast chłamu zagranicznego. problemem są firmy fonograficzne pchające do radia szlam - być może uwolnienie miejsca na antenie pozwoli dziennikarzom muzycznym na odrobinę oddechu. we Francji to się sprawdza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że się powtórzę - nie podoba mi się pomysł, by rząd decydował, co ma lecieć w radiu, w jakikolwiek sposób. Stacje radiowe w większości są prywatne i jakakolwiek ingerencja państwa w ich repertuar bardzo źle mi się kojarzy. Zresztą, nawet odnosząc rzecz do "publicznych" (czy raczej partyjnych) programów takich jak Trójka, kwestią nie jest to, czy ma lecieć muzyka polska czy zagraniczna - ale dobra. Jeśli będą siedzieć tam przytomni ludzie, nie bojący się prezentować dźwięków trudnych, niebanalnych, wymagających dla słuchacza - to w tym zestawie siłą rzeczy znajdą się utwory zarówno polskie jak i zza wszystkich naszych granic.

Na tej samej zasadzie jestem przeciwny parytetom, choć uważam, że kobiet w polityce, biznesie i generalnie życiu publicznym jest wciąż za mało i że często są one traktowane jako intruzi, na których patrzy się z góry i deprecjonuje. Ale drogą do rozwiązania tej kwestii nie powinno być sztuczne, odgórne narzucanie kwot i ram.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgadzam się. to , że media są prywatne nie zwalnia ich z pewnej odpowiedzialności. media są pod kontrolą instytucji nimi zarządzających. to, że radio czy tv są prywatne nie znaczy, że mogą sobie puszczać czego tylko zapragną - i bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogą
Należy jedynie wyznaczać pewne standardy etyki dziennikarskiej czy nadawczej, wykroczenie poza które spotykałoby się bądź to z sankcjami, bądź to społecznym czy też środowiskowym ostracyzmem.
Reszta powinna być swobodnym wyborem właścicieli/prezenterów. Dlaczego np niby ktoś nie miałby być możliwości otworzenia rozgłośni, która nadawałaby tylko i wyłącznie muzykę hiszpańskojęzyczną? Albo tylko i wyłącznie hity disco z Billboardu?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e tam czepiasz się Laughing ide spać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za powód, by więcej z Tobą na tym forum nie dyskutować
Twisted Evil
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezsensu. O ile mogę się zgodzić, że w Polsce też jest dobra muzyka o tyle nie wierzę, że nawet bo wejściu tego czegoś miałby być grany non stop nowy Hey pomieszany z Lao Che czy TSA czy co tam jeszcze. Taki jest target obecnie w radio komercyjnym, że puszczają co puszczają. Zresztą nawet trudno to nazwać puszczaniem, bo komputer sam wybiera co ma lecieć i ingerencje w listy są ograniczone do minimum. No chyba, że sponsorzy zapłacą za "promocję".
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Francji, w godzinach 8:00-20:00 aż 70% muzyki puszczanej w radiu ma być autorstwa francuskich artystów. TO jest dopiero prawo!

W tym sporze chodzi oczywiście o kasę, o nic innego. Ja i tak radia nie słucham (a audycje, które leżą w kręgu moich zainteresowań, zaczynają się najwcześniej koło północy - w państwowym radiu), więc prywatnie mi wisi, ile jest polskiej muzyki w radiu. A i tak według mnie nie jest jej mało, bo często się jednak tu i tam słyszy zarówno polskie hiciory, jak i nowości. Tak więc jestem za, a nawet przeciw.
A słuchacze mogą sobie decydować, że wolą np. Lady Gagę od Dody. Mnie to też zupełnie nie przeszkadza.

Swoją drogą, to fajna robota być radiowcem w radiu komercyjnym - przychodzisz sobie na początku miesiąca, aktualizujesz playlistę, wciskasz PLAY i hulaj dusza Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że gdy byłem mniejszy, bardzo lubiłem słuchac jednego radia - Radio WaWa. Oczywiście leciały tam dośc oczywiste hiciory i to te same w kółko - ale w bardzo fajnym zestawie. Komuś jednak parę lat temu do łba strzeliło, żeby w tym radiu puszczac wyłącznie polską muzykę... Nie powiem, miło się tego słucha, bo często pojawiają się i różne rzeczy Maanamu czy Budki czy Lady Pank... Ale dłużej jak parę piosenek tego radia nie posłucham, bo po prostu braknie mi zróżnicowania Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek