FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kazik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kazik
Uwielbiam!
17%
 17%  [ 13 ]
Lubię
50%
 50%  [ 37 ]
Nie lubię
24%
 24%  [ 18 ]
Nie znam :)
8%
 8%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 74

Autor Wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Cudownie. Dzisiaj natknęłam się na plakat informujący, że 3 maja we Wro jest koncert Kultu (ten, o ktorym jest mowa dwa posty wyżej, a o ktorym kompletnie zapomniałam -.-). Beznadzieja, lipa i kaszana, tym bardziej, że prócz Kultu będą występować takie zespoły jak Hey, czy.. Lao Che.
A ja będę grzać dupsko w Nienawiszczu.

Evil or Very Mad


Łosz.
Ja byłem na darmowym Kulcie w tamte wakacje :B Piękna sprawa.

A do Kultu mam stosunek obojętny/lubię.
Mają świetną płytę: Tata Kazika.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim cokolwiek, to się spytam: mogę w tym temacie pisac o Buldogu, czy założyc nowy...?
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz



Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 343
Skąd: Reda

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznać sie kto był na 25-leciu Kultu w Warszawie 5 lipca co to radiowa trójka transmitowała ? Je tego sosbiście nie zapomne i nie żałuje że przejechałem to pare klocków Smile
_________________
"Fat bottomed girls
You make the rockin' world go round!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala prosba - ma ktos moze w mp3 studyjna "Knajpe Mordercow"? Ostatnio uslyszalem ten utwor w wykonaniu kumpla i sie w nim zakochalem (w utworze, znaczy...). Jesli ktos ma, to moglby wrzucic na jakis megaupload albo mi poslac mailem na mcburak@o2.pl... Prosze.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj od 17 w TVP Kultura Dzień z Kultem.
Zaczyna się od wywiadu z Kazikiem, który będzie pokazywany w kilku częściach, przetykany dwoma koncertami grupy:
18.00 "Tata Kazika" '93
20.25 "Malta 2005"

A w międzyczasie, nie wiem z jakiej paki, o 19.10 film dokumentalny o Sydzie Barrecie Very Happy
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat poszedł górę, więc lakonicznie się wypowiem: nie moje bajka, nie lubię, nie rozumiem popularności i - nomen omen - kultu, jakim otacza się kazikowe projekty.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Temat poszedł górę, więc lakonicznie się wypowiem: nie moje bajka, nie lubię, nie rozumiem popularności i - nomen omen - kultu, jakim otacza się kazikowe projekty.

Ja myślę,że muzykę Kultu trzeba po prostu "czuć" .Osobiście gdzieś dopiero około 20 roku życia polubiłem w ogromnym stopniu twórczość Kazika i trzyma mnie to do dziś.
W dużej mierze stało się tak też za sprawą lektury książki "Kult Kazika" Leszka Gnoińskiego,która jest biografią zespołu zaakceptowana przez kazika i stworzoną przy jego współudziale.
A pierwszymi piosenkami,które mnie chwyciły były Polska i Do Ani.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje,ze Lemurze nagrales koncert z 93 roku...Dzis akurat nie mam dostepu do "TVP Kultury".
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
Mam nadzieje,ze Lemurze nagrales koncert z 93 roku..


Ekhm...nie? Wink
Swoją drogą, nie był to jakiś porywający występ...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagaciarz napisał:

Ja myślę,że muzykę Kultu trzeba po prostu "czuć" .Osobiście gdzieś dopiero około 20 roku życia polubiłem w ogromnym stopniu twórczość .


Ja jestem grubo po dwudziestych urodzinach ( Twisted Evil ), ale ta muzyka mnie nie chwyta i nie chwyci. W muzyce szukam czegoś innego niż zaangażowane teksty i tyle Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj z niemałym zaskoczeniem usłyszałem w koncercie z okazji Dnia Papieskiego na TVP Psalm 151 Kultu w (udanej)interpretacji Bończyka.
Bardzo miły i niespodziewany akcent,do tego wykorzystanie utworu ,który zawsze powoduje u mnie ciary.
Mam nadzieję że i w tym roku chłopaki Psalm zagrają(2 lata temu był),a 28go koncert w Łodzi i juz dni odliczam.

@Szymek-Zgoda,teksty przede wszytkim,ale Kult to też świetna(przynajmniej jak dla mnie)strona muzyczna.Jeśli ktoś lubi eklektyzm w muzyce(a słuchając Queen raczej trudno nie lubićSmile, dęciaki i organy Hammonda to i Kult powinien mu podpasować.
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie Kazika.Szczególnie te płyty które nagrywał jako KNZ.Jednak pozostałe jego wcielenia też lubie.Do moich ulubionych utworów zaliczam min. "Biały gibson", "Spalam sie","Andrzej Gołota" czy "Tata dilera".
Powrót do góry
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: moze ktos cos powiedziec o plycie Kazika, na ktorej spiewa on piosenki Toma Waitsa? Znalazlem na YouTube "Rozpacz Plynie Rzeka Poprzez Swiat", czyli genialne "Misery is the River of the World" i szczerze mowiac niezbyt mi sie spodobalo, z drugiej jednak strony Melodie Kurta Weill'a swego czasu wrecz porwaly. Warto czy nie?
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio dokonalem rzeczy bez precedensu i naklonilem mojego naczelnego do opublikowania, w pismie traktujacym przede wszystkim o muzyce powaznej recenzji takiej "niepowaznej" pozycji:) :

Twórczości Kazika Staszewskiego nie można oczywiście zaliczyć do klasyki ale napisanie o niej w kategorii tylko i wyłącznie muzyki rozrywkowej byłoby dużym uproszczeniem. Kazik jest artysta niebanalnym. To samo można napisać także o jego ostatnim projekcie, w którym przedstawia on swoje własne, jak zawsze bardzo interesujące interpretacja utworów Silnej Grupy pod Wezwaniem oraz solowych Tadeusza Chyły i Kazimierza Grześkowiaka liderów zespołu.
Silna Grupa pod Wezwaniem był popularną formacją zrodzoną pod koniec lat 60. Jej największa popularność przypadła już na pierwszą część kolejnej dekady a jej dobrym przykładem może być choćby występ grupy podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Niemczech w 1974 roku. Najogólniej pisząc ich twórczość miała znamiona kabaretowo - ludowej a teksty traktowały o polskiej wsi, ludowych rytuałach i obyczajach czy chłopskich przywarach. Jednak poza żartem i pastiszem możną było w niej znaleźć wiele mądrości, refleksji i celnych, aktualnych do dziś spostrzeżeń. Pozornie lekkie teksty przemycały treści wartościowe i poważne.
Taki satyryczno - intelektualny styl wydaję się więc idealny dla Kazika świetnie odnajdującego się w takiej konwencji. Artysta z pomocą multiinstrumentalisty Andrzeja Izdebskiego (będącego także producentem płyty) i kilku innych muzyków przedstawia własną aranżacje dawnych utworów. Robi to z charakterystyczną dla siebie lekkością. Co ciekawe utwory nie zostały jakoś specjalnie “przerobione” na rockową stylistykę (może poza najostrzejszym na płycie “Odmieńcem”) i choć inaczej to nadal brzmią przede wszystkim bardzo melodyjnie a Kazik charakterystyczną głosową manierą znakomicie podkreśla ich teksty. Nie imituje on zarówno chłopskiej gwary Grześkowiaka jak i wokalnego akcentu Chyły. Inna sprawa, iż stylistyka śpiewania Kazika jest wprost stworzona do knajpiano -gwarowych przyśpiewek (“Piwko“, “Chłop żywemu nie przepuści”) ale dobrze odnajduję się także w utworach zahaczających o tematykę “pozaziemską” (“Wiedźmy”, “Pochód świętych”) czy po prostu wiejską. Na odrębną wzmiankę zasługuje utworów “W południe”, który Kazik prezentował już wcześniej wraz z formacją KNŻ (Kazik na Żywo). W tym utworze, charakterystycznym dla twórczości Grześkowiaka w głosie lidera Kultu słychać jakby tęsknotę z czasami, o których on traktuję.
Kazik Staszewski uchodzi przede wszystkim za świetnego tekściarza. W swojej bogatej i wieloprojektowej karierze (poza macierzystym zespołem Kult i dokonaniami solowymi charakteryzują go także m.in. występy w zespołach Kazik na Żywo i różnych wcieleniach formacji El Dupa) ma on także za sobą udane i bardzo udane eksperymenty z śpiewaniem repertuaru innych artsytów (m.in. swego ojca Stanisława, Kurta Weilla czy Toma Wiatsa).
Słuchając recenzowanej płyty można odnieść wrażenie, że Staszewski znakomicie czuje się śpiewając utwory popularne ponad 30 lat temu a jego własna interpretacja dostarcza mu dużo radości. Jest to płyta bardzo energetyczna, świetnie żonglująca różnym muzycznymi stylami i wykorzystująca mało popularne instrumenty (np. akordeon). Przede wszystkim Kazik brzmi na niej naturalnie i przekonująco a przedstawione w zmienionych aranżacjach ponadczasowe utwory Silnej Grupy pod Wezwaniem brzmią naprawdę świeżo i efektownie.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ziutek



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 103

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KNŻ reaktywacja, 14 lutego Toruń, w starym składzie z Litzą, to będzie sieka i masakra, ileż ludzi na to czekało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fuckir



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 75
Skąd: wziac na piwo?

PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

220 Volt to mój faworyt! Chyba już nie stworzy takiej perełki he he...
_________________
Chcesz podobac sie kobietom, twardy dla nich badz jak beton, zapusc wasy, z tylu grzywe, kwiata kup poczestuj piwem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji OGROMNEGO sentymentu nie mogłem zaznaczyć innej opcji, niż "Uwielbiam!" Very Happy Niemalże wszystkie teksty znam całkowicie na pamięć (zawsze znajdą się wyjątki). Kiedyś słuchałem go nałogowo i to wszystkich jego wówczas formacji (Kult, Kazik, Kazik na żywo, El Dupa, Yugoton - trzy utwory z jego głównym udziałem). Kazik nagrał też album z Mazzolem "Rozmowy s catem", który mam. Dla tych, co tego nie słyszeli, byłby wielkim szokiem. Muzycznie to improwizacja na całego Very Happy
Wracając do formacji to najbardziej lubię Kult rzecz jasna. Oczywiście uwielbiam również solową twórczość Kazika. Moje ulubione albumy to "12 groszy" i "Melassa". Biorę też pod uwagę dwa cover albumy z utworami Kurta Weilla i Toma Waitsa. Podoba mi się też mocno El Dupa (głównie mam na myśli album "A pudle?") Sentyment i naprawdę powala. Z kolei najmniej z tej czwórki formacji podoba mi się Kazik na żywo. Oczywiście, że Kazik jest ostry i dobrze mu to wychodzi, ale dorobek tego zespołu podoba mi się najmniej. Najlepszy album to "Porozumienie ponad podziałami", prawdziwy czad. Pierwszy album "Na żywo, ale w studio" jest zbyt jajcarski, a "Las Maquinas de la Muerte" w zasadzie też jest świetnym albumem, aczkolwiek odpycha mnie nieco klimat i zależy głównie od nastroju, czy albumu słucha mi się miło Razz Koncertówka "Występ" jest całkiem niezła.
Praktycznie żadnym sentymentem nie darzę formacji Buldog, w której Kazik był na wokalu (już nie jest) i wydali jedną płytę w 2006 roku. To trochę taka dziwna rzecz, ale fajna.

Kazik to po prostu jest jeden z mistrzów. Ma w sobie to coś Wink
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy na forum było, ale Kazik miał wczoraj wypadek i oparł się w szpitalu. Kierował jego syn, który podobno jest winny wpadku.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
KubeK



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 20
Skąd: MAŁA WIEŚ

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWIELBIAM go !
jedyny co w naszym kraju mówi prawdę Exclamation .
_________________
BEATLES
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam bardziej lubię Kazika za styl i sentyment, jakim go obdarzam, niż za treść tekstów. Akurat niezbyt podoba mi się myśl, że tekstami mogą się jarać wnerwione polaczki Confused
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek