FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Live at the Brixton Academy na cenzurowanym

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Live at the Brixton Academy
6
17%
 17%  [ 4 ]
5
21%
 21%  [ 5 ]
4
30%
 30%  [ 7 ]
3
13%
 13%  [ 3 ]
2
4%
 4%  [ 1 ]
1
4%
 4%  [ 1 ]
nie znam
8%
 8%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor Wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Paź 12, 2005 9:28 pm    Temat postu: Live at the Brixton Academy na cenzurowanym Odpowiedz z cytatem

Założyłem ten temat, bo chciałem coś powiedzieć na temat tejże płyty, a nie ma (o dziwo) odpowiedniego topicu. A ostatnio słucham i słucham i nie potrafie przestać... dziwne?

Brian May - Live at the Brixton Academy

W całym dorobku Queen doczekaliśmy się zaledwie 4 albumów koncertowych (RotC nie liczę, jako że mam na myśli pure Queen). Cztery koncertówki na 15 zwykłych albumów studyjnych (bez kompilacji). To nam daje wynik 0,26 koncertówki/studyjną. Tymczasem Brian ma na koncie 2 typowe, solidne, studyjne albumy, z czego swoją koncertową płytę wydał już po ukazaniu się pierwszego z nich, na 4 lata przed Another world. Bardzo szybko, bo prawie połowa utworów pochodzi z repertuaru Queen. Najzwyklej w świecie są to piosenki autorstwa Briana, poza Love of my life, a także Bohemian rhapsody, którego rockowa część zostałą sprytnie wpleciona w Resurrection. Tak więc, tylko połowa piosenek to utwory z solowej kariery naszego gitarzysty.

Pomimo, że na płycie jest 15 track'ów, to mamy tu różnego rodzaju 'wplecienia' Smile

1. Back to the light - rozpoczęcie koncertu, intro z utworu 'The dark', które po chwili zmienia się w 'Back to the light'. Kocham tę wersję tejże piosenki, dużo bardziej mi się podoba od tego co mieliśmy na albumie pod tym samym tytułem. Perełka!

2. Driven by you - bardzo ładnie zagrane, ale tutaj Brian już z głosem sobie nie radził, a szkoda, mogła to być znakomita wersja, a takto jest tylko dobra. Przeklęta biologia!

3. Tie your mother down - pierwszy utwór z repertuaru Queen. Chyba trudno po 1976 roku znaleźć koncert bez tego utworu (na setę Live Aid). Zagrany znakomicie, a wokal już lepiej jak utworek temu, ale wolę wersję Freda.

4. Love token - Mwaaaaaa!... tak samo jak pierwszy utwór, ten uważam za genialnie wykonany, podoba się bardziej od albumowego nagrania. Perełka!

5. Headlong - tego nam nigdy nie było dane usłyszeć na żywo w wykonaniu Freddie'go. Tutaj utwór brzmi znakomicie, jako pierwszy wpadł mi w ucho, kiedy słuchałem tego albumu po raz pierwszy jakieś pół roku temu (?), nie pamiętam dokładnie. Bardzo fajny.

6. Love of my life - hołd dla autora piosenki, jakiegoś Freddie'go, nie kumam o kogo chodzi, Brian poza imieniem nie mówi kogo sie to tyczy (lol). Również częsty bywalec (utwór) koncertów. Publicznośc śpiewa... no już, no, moim zdaniem doskonale, lepiej jak na 'super duper' Wembley.

7. Let your heart rule your head - zaczyna się od refrenu '39 i nagle kontynuujemy z utworem właściwym, który widnieje pod numerkiem 7 z tyłu pudełka. Nigdy nie przepadałem za tym utworem na 'Back to the light', tu jest tak samo, ale brzmienie nieco lepsze dzięki temu chórkowi kobiecemu. Takie country na całego... łe... rollin' rollin' rollin' rawhide!

8. Too much love will kill you - kiedy ludkowie poznali ten utwór nie wiedzieli, że w 1995 usłyszą w tym wokal Freddie'go, a utwór da większego kopa, dzięki gitarze. Wersja Queen z 'Made in heaven' brzmi imho lepiej, ale czasami ta spokojniejsza aranżacja wydaje się właściwsza do posłuchania.

9. Since you've been gone - słowa i muzyka, niejaki Russ Ballard, dla formacji Rainbow z albumu 'Down to Earth'. Nigdy nie słyszałem oryginału, albo słyszałem i go nie pamiętam, ale bardzo spodobała mi się ta piosenka na 'Brixtonie'. Przyjemna i teges wogóle mi się podoba.

10. Now I'm here - Kolejny Queen. Nie podoba mi się intro, takie takie inne, najwyraźniej zbytnio przywykłem do mojego ukochanego wejścia z Milton Keyens... na tym albumie jest to dla mnie przeciętna piosenka. Brak porywu w wokalu, który zapewniał Freddie ("down in the city, just you and me").

11. Guitar extravagance - bez komentarza... no dobra... mały komentarz... ile można? Zakońćzenie, tudzież wejście do 'Resurrection' jest dobre... a cała reszta? Przejadła sie, doceniam (o dziwo) całość tylko z Wembley.

12. Resurrection - Tutaj następuje zjawisko, które byli gracze serii Unreal nazywają GODLIKE. Coś niesamowitego, kocham ten utwów (pomimo słabego wokalu w pierwszych zwrotkach), zarówno na 'Back to the light' jak i tutaj! Niby ta sama piosenka, ale jak się różni. Głównie dzięki wstawieniu '1812 Overture' ze wspaniałym perkusyjnym popisem Cozy'ego Powell'a, oraz 'Bohemian rhapsody', świetne przejście, a potem genialna solówka. Życie jest piękne! (Perełka!)

13. Last horizon - nie miałem szczęścia słyszeć 'Last horizon' na 'RotC', podobno najlepsze jakie jest (Pikers! Uśmiecham się do Ciebie!), tak więc póki co, ta wersja na zywo jest moją ulubioną... nadzwyczajny utwór, łezka w oku aż sie kręci! Perełka!

14. We will rock you - świetne pierwsze pół utworu (wolno), szkoda, że nie całość, a pierwsze dwie zwrotki... szybka wersja jest tutaj kiepska, oj bardzo kiepska... ale publika wspaniała.

15. Hammer to fall - czyli ostatni utwór na albumie...Świetnie zagrane, jednak Brian znowu nieco niedomagał z głosem iz bardzo słychać te panie z chórku. Ogółem dobrze, nawet bardzo.

Dziwię sie, że Brian wydał koncertówkę tak szybko po swoim pierwszym prawdziwym solowym albumie. Nie miał zbytnio do wybierania utworów, zamiast zagrać wszystkiego z 'Back to the light' zaczęrpnął nieco z Queen, troche dobrze, trochę nie najlepiej. Niemniej bardzo spodobał mi się ten album, nie ma to jak zacząć dzionek od 'Dark/Back to the light'. Polecam!

Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 12, 2005 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie było mi dane poznać tej koncertówki... Może w przyszłości poznam Wink ale bardziej interesuje mnie solowa kariera Rogera. Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Paź 12, 2005 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten album w swojej kolekcji, ale nigdy go nie słucham. Dlaczego? Ano dlatego, że Brian nie jest najlepszym wokalistą. Jedynym plusem tego wydawnictwa jest to, że... w ogóle się ukazało. Warto przypomnieć, że Brian jako jedyny z członków zespołu odważył się wydać album koncertowy. Zatem pomysł dobry, ale wykonanie mocno dyskusyjne.
Album oceniłem na "2".
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 12:24 am    Temat postu: Re: Live at the Brixton Academy na cenzurowanym Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:

9. Since you've been gone - słowa i muzyka, niejaki Russ Ballard, dla formacji Rainbow z albumu 'Down to Earth'. Nigdy nie słyszałem oryginału, albo słyszałem i go nie pamiętam, ale bardzo spodobała mi się ta piosenka na 'Brixtonie'. Przyjemna i teges wogóle mi się podoba.


(nieoficjalnie) sluze oryginalem oraz (duzo chetniej, bo oficjalnie) wersja koncertowa rainbow z 1980 roku... kawalek jeden z moich ulubionych z dyskografii rainbow... na wokalu w oryginale graham bonnet - to zreszta chyba jedyna plyta z jego udzialem byla... tak sie zastanawiam czy wtedy cozy nie gral u nich jeszcze na bebnach.. na pewno gral 3 lata wczesniej, ale czy gral tez na since to nie potrafie ci w tej chwili powiedziec...


co do samej plytki to faktycznie brian jest w formie wokalnej bardzo takiej sobie, ale i tak lepsze niz na innej (nieoficjalnej) koncertowce, ktora posiadam... tam bylo zle, tu jest tak sobie... ale cala reszta bardzo fajna, a resurrection z bo rhap, no i since moze sluchac ciagle...

aha..dalem 3.. to silne 3... 4 nie moglem bo tye dostalo ode mnie (z plusem) rotc...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postawiłam 4 bo minusem jest wokal momentami Briana. Póżniej napisze więcej.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalem 5- takie troche naciagane. Wokal jest rzecywiscie na gora 3, ale za to ta gitara...!
Swietny cover "Since You've Been Gone", generalnie jest rewelacyjnie ciezko i ostro. Tak tygryski lubia najbardziej.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli oceniać samą muzykę to bez wahania 5, jednak wokal dosyć przeciętny, jeśli nie wręcz słaby...Ale, że Brian jest przede wszystkim gitarzystą to mu jestem gotów wybaczyć i dać mocne 4
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anka



Dołączył: 23 Mar 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dałam 4. Miałam okazję ostatnio posłuchać u znajomych. Jakoś mnie nie rzuciła na kolana. Nie wiem, musze posłuchać jeszcze raz na spokojnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Miela



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 73
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Nie Paź 01, 2006 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z zarzutami, że wokal jest słaby a momentami beznadziejny - nie dziwi fakt występowania tego chórku, co zresztą trochę mnie irytuje, bo nie pasuje do tej muzyki.

Co do koncertu - bardzo fajnie, że zrobił go i wydał album tak szybko po rozpoczęciu solowej kariery. May nie był wtedy przecież jakimś żółtodziobem, ale już doświadczonym artystą. A do śpiewania piosenek Queen jak najbardziej miał prawo - w końcu to jego Smile. Przecież nie tylko Roger z Johnem mieli występ z repertuarem Queen mieli występ ale i wielu innych artystów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ROH-u



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 32
Skąd: Magna Vo(L)a Varsoviensis

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 6:30 pm    Temat postu: Re: Live at the Brixton Academy na cenzurowanym Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie średnio na jeża... może gdyby May nieco mnie krzyczał, więcej śpiewał?
Najlepiej wyszyły wszystkie medleye.

Synciu bin gon w oryginale lepsze. Na Down to Earth jeszcze był Cozzy.
Ja bym chciał Man on the silver m. i Stargazer zagrane przez Maya usłyszeć... właśnie! Grał kiedyś May z Blackmore'm NARAZ - w jednem miejscu i czasie?
_________________
Każdy ma swój punkt widzenia.
Nie każdy jednak coś z niego widzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na rock aid armenia w 89/90 roku kiedy nagrywali w studio smoke on the water z wieloma gwioszdami rocka, w tym z wlasnie brian, roger i blackmore...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ROH-u



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 32
Skąd: Magna Vo(L)a Varsoviensis

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W morduchę jeża!

To oficyjał?
Nie? Ktoś posiada mp3czynę?
_________________
Każdy ma swój punkt widzenia.
Nie każdy jednak coś z niego widzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=DHDHAUSXSGg

- Tutaj masz widijoł, w morduchę jeża Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
ROH-u



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 32
Skąd: Magna Vo(L)a Varsoviensis

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OJEJCIU! Dzięki!
_________________
Każdy ma swój punkt widzenia.
Nie każdy jednak coś z niego widzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mustapha91



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 493
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka na 5+. Wokal na 3. Średnia: 4. Pominę okładkę, która dla mnie zasługuje na 1... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem tutaj dotąd, więc się wypowiem. Oceniam ten album na 5-tkę...co prawda nie za mocną. Muzycznie jest bardzo dobrze, a nawet świetnie! Wokalnie już gorzej, ale to nie dziwi Wink Niemniej jednak cieszę się, że Brian ma taki album w swoim dorobku! Smile Bardzo przyjemnie sie go słuchało.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek