FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Meat Loaf

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loverboy



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 255

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 1:43 pm    Temat postu: Meat Loaf Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze jeden wykonawca ktory ze swoim kompozytorem Zimmermanem tworzy cos podbnego w swej formie do niektorych aspektow muzyki queen- skomplikowane i ciekawe kompozycje, czesta obecnosc chorow, podniosly miejscami pompatyczny styl a do tego mocny wokal.

i jeszcze to upodobanie do opery- a raczej czego co opere nasladuje w luznej konwencji

oczywiscie mowie tu o Meat Loaf- czy ktos slucha tego wykonawcy- jezeli tak to chetnie z nim podyskutuje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 7:09 pm    Temat postu: Re: Meat Loaf Odpowiedz z cytatem

loverboy napisał:
ze swoim kompozytorem Zimmermanem


Steinmanem. Jimem Steinmanem.

Bardzo lubię. Mimo, że przejawia tendencje do ogromnego przerostu formy nad treścią (vide "I'd Do Antything For Love" czy "Objects In The Rear View Mirror..." - ktoś nazwał pierwszy z tych kawałków "5-minutową piosenką w ciele 10-minutowej) zaś teksty nierzadko są po prostu grafomańskie i durne ("Objects..." i kilka innych podobnych). Jednocześnie, pierwsza płyta to absolutna klasyka. "Bat Out Of Hell" to jeden z najbardziej energetycznych kawałków jakie znam. "For Crying Out Loud" - kapitalna, porywająca ballada. Jest w tej muzyce przestrzeń, patos, fortepian (Roy Bittan, pianista E-Street Band) i moc.

Później było już gorzej, ale wciąż zdarzały mu się takie fajne rzeczy jak "Modern Girl" czy "Rock'n'roll Dreams Come Through". Pełne energii, nieco kiczowatego romantyzmu...w sumie świetne do słuchania.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Agnieszka



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 161
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie ,ale wczesniej nie kojarzyłam zabardzo ,dopiero po obejrzeniu filmu The Rocky Horror Show chyba z 1975 roku zatrzymałam sie nad tym wykonawcą troche dłużej! swoja drogą bardzo fajna kreacja w filmie , dobra muzyka -polecam tym którzy nie mieli styczności ani z filmem ani z przedstawieniem!
_________________
It's A Kind Of Magic ...................


Życie jest piekne gdy żyć sie umie,lecz nie każdy sens życia rozumie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loverboy



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 255

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bat out of Hell - jest najlepszym albumem ML w moim odczuciu
Zwalszcza Final Crying....
Dead Ringer- nie wiele gorszy aczkolwiek troche mniej w nim polotu


Blind Before I stop- juz o wiele slabszy- ale ma perelke- Rock'n'roll Hero
Bad Attitude- ma klimacik lekki w odbiorze- ciekawe niektore utwory
Midnight at the lost and found -slaby

Bat out of hell 2- monumentalny,patetyczny a mimo wszystko piekny

She couldn't have said it better odradzam


Bat...3 jeszcze nie slyszalem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubie. Kumpel Briana Smile
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loverboy



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 255

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miło ze tak wiele osob docenilo Marvina


bo to naprawde duza dawka porzadnego grania jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny wykonawca Smile

Bat out of hell - Debiut i to jaki, dopiero "Thriller" MJ sprzedał się w większej liczbie egzemplarzy. Wszystkie kompozycje autorstwa Steinmana (klawy tekściarz, btw), znakomite, ze szczególną uwagą na tytułowy Bat out of hell, For crying out loud, Heaven can wait, oraz mój ulubiony You took the words right out of my mouth (Hot summer night). Wielka szkoda nie znać tego albumu.

Bat out of hell 2: Back into hell - Kontynuacja po wielu latach, jak pisał Le_mmor, przerost formy nad treścią, ale i tak album wybitny. Znó wszystkie utwory autorstwa Steinmana, z wyróżnieniem I'd do anything for love (But I won't do that), Life is a lemon and I want my money back, Objects in the rear view mirror may appear closer than they are, Rock and roll dreams come through.

Bat out of hell 3: The monster is loose - Najnowszy album (wydany 2006), już zupełnie inna bajka od poprzednich części, ale wciąż można nacieszyć uszy świetnymi kompozycjami, tym razem nie wszystkie już należą do Steinmana, a wśród nich (dwie pierwsze miażdżą) The monster is loose, If it ain't broke break it, Alive, It's all coming back to me now. Warto zwrócić uwagę, na to, że w Bad for good gra nasz Brian May.

Brian z Meat Loafem też współpracował przy A time for heroes, o czym wiecie z (L)Fakju. Inne albumy również posiadają lepsze i gorsze strony. Kilka tych imho lepszych:
- A kiss is a terrible thing to waste (The very best of Meat Loaf)
- Modern girl (Bad attitude)
- Dead ringer for love (Dead ringer

Ciekawostka: pokazałem komuś kogo znacie fan-made klip do "Alive" na youtubie, nie obejrzała ta osoba nawet do końca i napisała "ale kretyn, głupie, grubas, wyłanczam to". Ok, może się nie podobać, ale ortografia i poziom Twojej wypowiedzi pozostawia sobie wiele do życzenia.

KUP SOBIE HUŚTAWKĘ! Confused

Sorry za literówki i składnię, piszę po pijaku Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię. Razi mnie ta pompatyczność, w której nic nie znajduję dla siebie interesującego.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
Sorry za literówki i składnię, piszę po pijaku Razz


W środku tygodnia? Shocked Twisted Evil Very Happy

A tak przy okazji: dałbym sobie obie ręce uciąć, że wypowiadałem się już na temat Meat Loafa (zresztą bardzo pozytywnie), więc nie rozumiem, dlaczego nie widzę tu mojego posta Twisted Evil
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
W środku tygodnia? Shocked Twisted Evil Very Happy

Urlopa mam ^^
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
Kensington napisał:
W środku tygodnia? Shocked Twisted Evil Very Happy

Urlopa mam ^^


Szczęściarz Cool
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię chociaż znam nie za wiele. Być może Meat Loaf jest wykonawcą nieco...hm...kiczowatym, wykonujący piosenki pseudo-patetyczne, ale brzmienie tych utworów z dużą dozą fortepianu/pianina rekompensują wszystko. Świetnie też brzmią duety (np z <ciach!>, czy Cher) i ogółem podział utworów na "dialogi" damsko-męskie. Uważam, że Meat Loaf tworzy (czy raczej wykonuje) muzykę przyjemną dla ucha, jednocześnie potrafiącą wzruszyć.

BTW: oglądałem z nim jakiś wywiad i sprawiał wrażenie człowieka bardzo rozrywkowego, typ jajcarza Wink.

EDIT: A klip do I'd do anything for love jest wymiotny, jakby to Szymek napisał Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!


Ostatnio zmieniony przez mike dnia Pią Wrz 04, 2009 9:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington w głosowaniu na najlepsze płyty z roku 1993 napisał:
CORAX napisał:
To właśnie Bat_1 postawił poprzeczkę tak wysoko, że dopiero Thriller MJ ją pokonał.

Ale pod jakim względem? Chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy? O utrzymywanie się w czołówce list przebojów?

Chodzi o sprzedane egzemplarze.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, czy ktoś tak jak ja czeka z dużym zainteresowaniem na nowy album Meat Loafa, który to ma się ukazać w 2010?

Od mojego ostatniego posta sporo muzyki na last.fm sie przescrobblowało, to i Meata znam już trochę bardziej i o wiele wyżej niż wcześniej cenię.

Co wiadomo (bo sam Meat za dużo nie wyjawia):
- producentem jest Rob Cavallo (m. in. Green Day), którego Meat uważa za geniusza z toną pomysłów
- Meat Loaf w studio tryska energią i radością
- około 50% prac jest ukończonych
- swój udział mają Paul Crook (z Meatem od 2003) i John Miceli (z Meatem od 1991!)
- swój udział ma także Brian May, na takiej samej zasadzie jak w Bat Out Of Hell III

Nie jest wiadome natomiast, czy będzie to concept album, czy li tylko zbiór piosenek, jedno jest pewne - nie powstanie kolejny Bat Out Of Hell, który z założenia miał być trylogią. I według mnie dobrze, gdyż już III dość znacznie odstawała poziomem od poprzedniczek (chociaż swoje momenty ma). Czy doczekamy się albumu na poziomie Welcome To The Neighborhood lub chociaż Bat III? Mam nadzieję, że tak. W każdym razie - czekam z niecierpliwością. Smile
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie siedze w muzyce tego kolesia wiec o co chodzi z tymi plytami "Bat out of hell" ? Przecież albumy o innych tytułach on tez wydał. Są takie słabe , ze wszyscy rozplywają sie tylko nad tymi nietoperzowymi ?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że głownie chodzi o całą otoczkę "Batów" - to że jest to trylogia, także najściślejsza współpraca ze Steinmanem (przy III już nie taka ścisła i efekty tego jednak słychać - najlepsze utwory z Bat III napisał Steinman :p) no i jednak faktycznie - Bat Out Of Hell jest moim zdaniem najlepszym krążkiem Meat Loafa, Bat Out Of Hell II jednym z lepszych (razem z Dead Ringer, Bad Attitude i Welcome to the Neighbourhood). Prawda jest taka, że tam gdzie nie było Steinmana, tam Meat Loafowi wychodziły albumy przeciętne, momentami słabe.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za miesiąc nowy albumik Bochenka Mięsa:

Hang Cool Teddy Bear

Więcej info, też po angielsku

Znajdzie się na nim 15 kawałków, póki co potwierdzono 13 tytułów. Na krążku gościnnie znajdą się również Patti Russo (standardowo), Jack Black, Justin Hawkins, Jon Bon Jovi, Steve Vai oraz Brian May - aż w dwóch utworach. Jak widać Meaty na dobre skłócił się z Jimem Steinmanem, bowiem brak jakichkolwiek jego kompozycji. Szkoda.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie! Smile. Co prawda nie jestem hurraoptymistą, ale cieszę się na nowości od Meat'a. Jeśli poziomem będzie dorównywał Bat III, to będzie dobrze, chociaż liczę na coś muzycznie trochę innego, może lepszego.

Miło, że jest kupa bardzo dobrych gości, mam nadzieję, że dobrze wykorzystane zostały ich umiejętności. Pojawi się sam doktor House, ciekawie (no ale w sumie Meat był jego pacjentem Wink). Mam nadzieję, że nasz pierdziel, Brian May, wykrzesał z siebie coś więcej niż solówki na The Cosmos Rocks Razz.

Szkoda, że nieobecny jest Steinman, stąd też moja mała obawa co do poziomu samych kompozycji...
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hangcoolteddybear.com/

Do zassania utwór Prize Fight Lover
Ponadto informacje o albumie.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek