FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Akurat

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz?
Koffam!
10%
 10%  [ 1 ]
Loobie!
30%
 30%  [ 3 ]
Szanóje!
0%
 0%  [ 0 ]
Nie loobie!
20%
 20%  [ 2 ]
A kto rządzi?
40%
 40%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 9:00 pm    Temat postu: Akurat Odpowiedz z cytatem

Długo zastanawiałem się kogo wspomóc tematem na tym forum, wybór padł na nich.

Akurat to polski zespół muzyczny założony 1994 roku. Grają trochę rocka, punk rocka, reggae i jak sami to określają poezję ska-kaną. Jest to najczęściej grająca polska kapela, za równo w Polsce jak i zagranicą. Do tej pory wydali trzy albumy:

Pomarańcza (2001)
Prowincja (2003)
Fantasmagorie (2006)

Raczej bez znanych piosenek, bynajmniej ja nie kojarzyłem żadnej z nich. Very Happy
A co do samego zespołu odkryłem, całkiem niedawno i jestem nimi pozywtywnie zaoferowany. Podchodzą mi zarówno muzycznie (przystępnie, ale nie do końca) jaki i tekstowo (zabawa słowami typu "Co dalej za zakrętem jest? Kamieni mnóstwo, pod kamieniami leży szkło. Szłoby się długo gdyby nie to szkło"). Chyba jest to jeden z niewielu polskich zespołów, które naprawdę uważam, że grają porządną muzykę.

I jeszcze mam nadzieję, że temat pożyje trochę dłużej niż mój poprzedni o Foreignerze. Very Happy

I kilka próbek, dla nie znających tematów:

Fantasmagorie
Hahahaczyk
Wiej-ska
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobili fantastyczną, wciągającą i gniewną piosenkę do wiersza Tuwima "Do prostego człowieka" i za to dokonanie mają wielki szacun.

Słyszałem parę innych kawałków, nie jest to może mój klimat, ale nie odrzucały. Podobała mi się piosenka "Czy to już?"

http://www.youtube.com/watch?v=lkAzslT7Ly8 - "Do prostego człowieka"
http://www.youtube.com/watch?v=yKPaweD2zAg - "Czy to już"
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Asia_x]



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 171
Skąd: Radom. :)

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam parę piosenek i ogólnie lubię ten zespół Wink

kiedyś bardziej mnie fascynował, ostatnio rzadziej słucham..
do ulubionych piosenek zaliczam ''Fantasmagorie'', ''Do prostego Człowieka'', ''Droga długa jest'' i ''Espania ( jem pomarańcze ) '' to ostatnie jeszcze czasami podśpiewujemy sobie w szkole Wink

ziom Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przepadam, ogólnie nie moja stylistyka... Teksty wydają mi się często przygłupie. Natomiast zdecydowanie uwielbiam "Do prostego człowieka" i "Hahahaczyk" Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teksty mogą wydawać się troszkę przygłupie ("Śpiewam i tańczę i jem pomarańcze" Laughing ), ale właśnie taki ich urok jest. W tej zabawie słowem.

Co do moich ulubionych utworów to zaliczam, do tego trzy piosenki podane wcześniej przeze mnie plus "Droga Długa Jest", "Garb" i "Sama Śmietanka" (ten ostatni wymiata)

Z newsów na temat zespołu. 5 listopada wyszedł przedostatni singel z najnowszej płyty "Jeden człowiek to jeden sens". Troszkę mnie zawiedli, nie powiem bardziej widziałbym "Garb", "Szerzej" czy "Samą Śmietankę" (choć te ostatnie, dopiero by mogło się okazać czy na czasie).
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijam! ;f

Jest już nowa płyta Akuratów, Optymistyka. Nagrana już bez Kłaptocza, czyli dość charakterystycznego wokalu.
I cóż powiedzieć... Teraz wokal brzmi jak jakiejść gwiazdy Disco Polo. Laughing Nie podoba się, nie wbija w pamięć, po prostu nie jest charakterystyczny. Przez to piosenki Akurat, mimo ciągłego starania pisana pod ten sam temat (tą poezję ska-kaną) nie przyciąga uwagi na dłużej. Może Zółty Wróbel jeszcze jakoś ujdzie czy Pani Mariola (bo Język Ciała to tylko ze względu na tytuł - i nie, nie ma nawiązań do Queen Razz), ale to też bardziej właśnie przez tekst.

Ogólnie trochę szkoda, bo Akurat straciło to co miało najlepszego (no... prócz tekstów) i teraz trochę mniej już mnie pociąga. Łot co.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zu wagi na stan opujenia lkoholowego napiszę tylko tyle:

Baaardzo lubię Mr. Green a ulubiony song to 'Bajka o Księżycu'
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten zespół to tragedia. Lipna muzyka i pretensjonalne teksty. W ogóle nie moja para kaloszy.

A słyszałem, że ten... że ich były wokalista śpiewa teraz dla Buldoga? Dobrze chłopak zrobił...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek