FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Muzyka

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czym jest dla Ciebie muzyka?
Częścią życia, źródłem prawd życiowych, głębią - czymś więcej
55%
 55%  [ 26 ]
Zwykłą rozrywką
4%
 4%  [ 2 ]
Tłem dla codziennych czynności
2%
 2%  [ 1 ]
Nie wiem, nie mam zdania, trudno mi powiedzieć
0%
 0%  [ 0 ]
Czymś innym; być może nie umiem określić czym
2%
 2%  [ 1 ]
Punktem pierwszym, drugim i trzecim jednocześnie
36%
 36%  [ 17 ]
Wszystkich Głosów : 47

Autor Wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 8:32 pm    Temat postu: Muzyka Odpowiedz z cytatem

Były chyba pokrewne tematy, ale raczej dotyczące samej muzyki Queen, więc tym razem ogólnie... Pytanie rodem z próbnego testu gimnazjalnego 2006. Wink

Czym jest muzyka dla współczesnego człowieka? Czym jest dla nas muzyka? Zwykłą rozrywką, czymś więcej, źródłem prawd życiowych, pomocną dłonią w życiu, a może tylko tłem do codziennych czynności, "żeby nie było nudno"? Zapewne w wielu przypadkach będzie więcej możliwości w zależności od lubianych zespołów, ale można chyba określić, co bardziej lubimy... wgłębianie się, czy machanie głową do rytmu albo przytupywanie nogą, by się rozerwać...

Osobiście traktuję muzykę jako coś niewątpliwie niezwykłego. W większości przypadków słucham uważnie, analizuję, nie lubię robić czegoś innego w tym czasie, oddaję się dźwiękom i tekstom (a nawet tekstom i dźwiękom). Cenię sobie oryginalność, mimo że słucham też niezbyt innowacyjnych (co nie znaczy, że dobrych) rzeczy. Dlatego tak uwielbiam dobre klawisze, jakieś tła na tym instrumencie - w nich czuję tę głębię, której zazwyczaj szukam. Dlatego tak uwielbiam Pink Floyd, bo w nich jest niesamowita głębia. To właśnie przypadek, kiedy tekst Arrow muzyka. Zrozumieć o czym są utwory, by zrozumieć muzykę, jej klimat. Dla mnie to powód, dlaczego ludzie tak często uważają ich utwory za nudne i monotonne. Komuś, kto muzykę ma za zwykłą rozrywkę, ten zespół raczej rzadko przypada do gustu.
Kocham concept-albumy. Przy nich właśnie trzeba się skupić i im oddać na czas słuchania. Wtedy muzyka nie jest muzyką, ale... jakąś magią.

A jak z klimatem? Wolicie dołowanie się czy raczej muzykę niosącą radość? Tak, sporo zależy od nastroju, ale mimo to można podzielić się spostrzeżeniami na ten temat.
A na co zwracacie w muzyce największą uwagę? Może macie jakieś 'warunki, dzięki którym dany utwór/płytę polubię'?

Bardzo jestem ciekaw Waszej opinii. Oczywiście ankieta na urozmaicenie. Smile

Acha, i proponuję, by ten temat był też ogólnie o muzyce - jakieś najnowsze wieści ze świata muzyki, a także takim muzycznym słowniczkiem - pytania odnośnie tej dziedziny sztuki, jej tworzenia itd. Wiecie co mam na myśli - ogółem wszystko, co ma z nią związek.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 9:28 pm    Temat postu: Re: Muzyka Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Bardzo jestem ciekaw Waszej opinii. Oczywiście ankieta na urozmaicenie. Smile

Hm, hm, hm Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

U mnie jest to bardzo... zmienne. I to z minuty na minutę - zależnie od nastroju. Niekiedy pragnę pogłębiać swój chorobliwie negatywny nastrój (to sprzyja analizowaniu jakichś porażek, które są powodem tej złej 'aury') - (Republika, Metallica), innym razem potrzebuję czegoś, z czego będę się śmiać - więc na pierwszy ogień idą The Clash, Kult czy Elektryczne Gitary. Czasem też chcę się napawać artystyczną wirtuozerią (Queen, Republika, Dream Theater, Pain Of Salvation). A potem chwila luźnej refleksji (już wspomniane, do tego Led Zeppelin, Metallica czy Guano Apes). Tak więc - niekiedy traktuję muzykę jako narzędzie potęgujące mój nastrój albo sprzyjające jakiejś refleksji. Muzyki jako tła używam często, choć nie wyłącznie - po prostu nie lubię czytać w ciszy książek Wink.

A moje warunki, by polubić muzykę? Po pierwsze i chyba najbardziej logiczne: ta muzyka musi mi się podobać. Po drugie: cholernie ważne są dla mnie teksty. Jeśli jest jakiś zespół, którego twórczość 'literacka' wybitnie działa mi na nerwy, niestety nie ma żadnych szans na zagoszczenie w moim magnetofonie (wyjątkiem jest Led Zeppelin). Po trzecie: lubię słuchać... specyficznej muzyki, ale to też nie jest konieczne. I wreszcie po czwarte: bardzo, bardzo lubię wirtuozerię - co nie znaczy, że czasem od niej nie odpoczywam. Specjalnych warunków nie mam, daję się ponieść żywiołowi moich odczuć Laughing . Poza tym, co już pewnie większość z Was wie, uważam, że przełomowość równa się geniuszowi i vice versa - a zazwyczaj uwielbiam zespoły, które w mojej opinii są genialne.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka jest dla mnie jak Biblia, która prowadzi mnie przez życie. Pózniej być może muzyka będzie dla mnie sposobem na utrymanie.
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaznaczyłem ostatnią odpowiedz bo jak to mawiała moja "ex" - "bo to wszystko zależy ..." taaa
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sie zabieralem do tego tematu i nie wiedzialem jak...

ciezko to okreslic... na pewno moge nazwac siebie maniakiem muzycznym... jesli mialbym wymienic swoje hobby, na pierwszym miejscu wymienilbym muzyke wlasnie... towarzyszy mi codziennie od rana do wieczora... kiedy nie moge niczego sluchac, nie moge usiedziec na miejscu... o muzyce potrafie rozmawiac godzinami, o ile oczywiscie jest z kim Wink mysle, ze mam dosyc duza wiedze jesli chodzi o muzyke, ktora kocham... tak zreszta twierdza znajomi... fascynuje mnie nie tylko sama muzyka jako dzwieki, ale tez historia, jej powiazanie z zyciem tworcow, z cala otoczka czasow, w ktorych powstawala... wszystko... staram sie nie ograniczac do jednego stylu muzycznego.. probuje poszerzac horyzonty muzyczne...

ktora odpowiedz zaznaczylem ? te zawierajaca 1,2 i 3 na raz Wink bo tak naprawde muzyka jest dla mnie tym wszystkim po trochu... chociaz na pewno nie jest dla mnie zbiorem prawd zyciowych itd... .to juz bardziej czasami jakas nauka o historii itd... prawd zyciowych szukam gdzie indziej Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka jest dla mnie czymś bardzo ważnym. W moim życiu była obecna od zawsze. Wydaje mi się, że to najdoskonalsza ze sztuk. Za pomocą muzyki można wyrazić wszystko, a szczególnie to, co nie da się wyrazić za pomocą słów. Muzyka może w związku z tym zarówno "łagodzić obyczaje" jak i być poteżną bronią, taką "armatą ukrytą w kwiatach". Chcąc np. wyrazić do kogoś uczucie miłości najlepiej właśnie tej osobie jakiś utwór, zamiast banalnego "kocham cię"...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az dziw, ze jeszcze sie w takim ciekawym temacie nie wypowiadalem. Czym jest dla mnie muzyka? Odpowiedz "calym zyciem" bylaby patetyczna i pretensjonalna, postaram sie wiec mozliwie szczegolowo doprecyzowac. Po pierwsze, muzyka jest moim ulubionym sposobem ekspresji artystycznej - tak jak kiedys ksiazki. Dalej, na pewno jest dosc istotna rozrywka. Po trzecie, ale na pewno nie najmniej wazne - sposobem na zycie. Obecnie obradzam sie w srodowiskach muzycznych, planuje to utrzymac. Niewatpliwie bede probowal sam cos tworzyc w tym kierunku, najchetniej jako wokalista (frontman Wink ). Widze tutaj najlepsze ujscie dla swoich badz co badz raczej nietypowych ambicji.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest tłem. Często słucham ją robiąc różne rzeczy. Czasem się wsłuchuję czasem nie... jak jakiś utwór mi się podoba to biegnę do kompa, ściągam chwyty i gram to na pianinie albo gitarze. Czyli w sumie rozrywką też Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kamciola



Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 210
Skąd: Tauzen City :P

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Numer jeden... z muzyką stykam się codziennie... w sumie to cały czas Very Happy
Jak niektórzy pewnie już wiedzą uczęszczam do szkoły muzycznej, wiec muzykę (niekoniecznie rozrywkową xD) słyszę cały czas Smile

Gdy człowiek tak pozna prawdziwą, klasyczną muzykę i do tego jeszcze będzie ją grał to naprawde może zmienić poglądy na temat muzyki klasycznej i rozrywkowej Wink
_________________
Nie patrzcie w lewo!! Laughing

Zapraszam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey napisał:
Dla mnie jest tłem. Często słucham ją robiąc różne rzeczy.

No to tylko pozazdrościć. Niestety jak słucham muzyki, to nie potrafię robić nic innego, a już w szczególności czytać albo uczyć się. Jak zajmuję się czymś jeszcze, to to czego słucham jakoś mi umyka...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 161
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka to część mojego zycia (teatr ,szkoła muzyczna ,chór )i nie mogła bym sie bez niej obejść ! słucham wszędzie tam gdzie sie tylko da ,w samochodzie ,rano w kuchni Wink w drodze na uczelnie a ostatnio nawet na basenie :p , jak zasypiam to też przy muzyce ! ale nie może być ona dla mnie tłem nie da rady, żeby sie skupić musze mieć cisze absolutną !
_________________
It's A Kind Of Magic ...................


Życie jest piekne gdy żyć sie umie,lecz nie każdy sens życia rozumie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Życie bez muzyki byłoby pomyłką."-Nietzsche.

Opcja pierwsza.
Muzyka wiele razy wyciągała mnie z niesamowitego szamba emocjonalnego. Aktualnie uważam ją za jednego z głównych doradców, jak żyć, postępować, myśleć. Pomaga czuć, pomaga zapomnieć, pomaga przypomnieć.
Dzielę je sobie na kilka grup:
Luźna, do posłuchania-ponieważ bardzo dużą wagę przykładam do tekstów, głównie na tej podstawie są grupy. Do tej grupy wrzucam takie zespoły jak: Blind Guardian, Def Leppard, Bob Marley, Rhapsody, Queen, Iron Maiden. Czyli ogólnie takie zespoły, które lecą i nie trzeba zbytnio wsłuchiwać się w tekst, aby zrozumieć, co artysta miał do przekazania.
Podczas zdenerwowania-mam coś tak dziwnego, że muzyka agresywna mnie uspokaja. Tutaj będą zespoły z przekazem mocnym, dobrym i złym, głównie: Slayer, Death, Vader.
Refleksyjno-filozoficzna-największa grupa, do której przykładam największą wagę, w którą wsłuchuję się w z uporem maniaka. Tutaj dam: The Doors, Pink Floyd[i wszystkie dokonania panów solo], Jacek Kaczmarski, Metallica, Jimi Hendrix, The Beatles, Dżem, Wolfgang Amadeusz Mozart, Chopin i wiele, wiele więcej.

Ogółem:
Muzyka to coś co pozwala mi żyć, pozwala oddychać, funkcjonować, śmiać się i płakać. Muzyka to takie dziwne spektrum mojej duszy, które potrafi tak manipulować moim humorem, że po przesłuchaniu jednej piosenki mogę się stać radosny lub markotny.
Nie mógłbym żyć bez niej.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza opcja! Bez muzyki nie mógłbym żyć!!! Gdyby ktoś mi ją zabrał, nie przeżyłbym tego...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daisy



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 110
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza opcja; dzięki muzyce 'znów' zachciało mi się żyć...jest ze mną w chwilach radości, w chwilach smutku, skłania do przemyśleń i refleksji; bez muzyki nie mogłabym normalnie funkcjonować...
_________________
"Drogę do szczęścia musimy odkryć sami w sobie, a muzyka może nam tylko w tym pomóc..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcja numer 1. Gdybym miał do wyboru: słuchać Mandaryny lub przestać słuchać muzyki to słuchałbym Mandaryny. Muzyka towarzyszy mi zawsze i wszędzie, służy jako poprawiacz humoru, dołowacz w smutku, zamyślacz głowy, czasowstrzymywacz, umilacz nauki i z grubsza to tyle...aż tyle!
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 1:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną z niewielu rzeczy, które wiem na pewno to to, że muzyka jest częścią mojego istnienia - nie wyobrażam sobie życia bez niej. Nawet teraz, kiedy piszę te słowa, z głośników wydobywa się Depeche Mode, a konkretnie Precious Embarassed Wink Obawiam się, że gdyby nie nauka, inne obwiązki i pozostałe rozrywki, cały czas by mi towarzyszyła.
Muzykę nie traktuję jako zbiór czy też źródło prawd, ale na pewno jako głębię, swego rodzaju ucieczkę od problemów i nawału myśli w zapomnienie i otępienie - to jest odpowiednie słowo mając na uwadze fakt, że kiedy słucham muzyki, trudno jest mi się skoncentrować na czymś innym Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
staram sie nie ograniczac do jednego stylu muzycznego.. probuje poszerzac horyzonty muzyczne...

Surprise me, mate! Do surprise me! Wink

Dla mnie muzyka to jedna z najpiękniejszych form ludzkiej aktywności. Przemawia do ludzi, nie dzieląc ich na lepszych czy gorszych, młodych czy starych... Muzyka ma wymiar międzynarodowy, międzykulturowy - jest uniwersalnym językiem. Można nie rozumieć słów utworu, ale każdy może poczuć rytm, melodię. To mnie w muzyce najbardziej urzeka.
Czasem muzyka jest dla mnie bardzo ważna i zagłębiam się w niej, poświącając jej całą swą uwagę, a czasem po prostu chcę, żeby coś przepływało mi przez uszy jak krzątam się po domu i ogarniam pokój (wtedy najlepiej wchodzi mi Moby Wink). Jednak jeśli muszę się na czymś skupić, np. przeczytać coś lub napisać, to nie mogę raczej słuchać muzyki, bo za bardzo skupiam się na niej zamiast na konkretnym zadaniu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek