FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
The Beach Boys

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 12:09 am    Temat postu: The Beach Boys Odpowiedz z cytatem

Zakładam temat - jeśli jest to reprymenda należy się temu co robił tą wyszukiwarke a nie mnie, bo wpisywałem dwa razy i zaznaczałem "szukaj wszystkich słów" i nie znalazło. W liście tego szmatławca "Rolling Stone" ten zespół, czy tam jego płyta "Pet Sound" znalazła się bodajże na 2 miejscu, chyba tuż za opus magnum Beatlesów - ja tej płyty nie znam - znam tylko "California Dream" - jest spoko choć nie wiem czy to z tej płyty, ale było w "Californication z Duchovnym stąd lubie. No i wracając do tematu Beatlesi wypowiadali się, że była ona duża inspiracją dla nich przy tworzeniu Pieprza. Cholera, nie słyszałem tej płyty i nie zamierzam właściwie narazie, nie musze jej słuchać wystarczyły mi trzy rzeczy = okładka, podobna do okładki "śpiewającego listonosza", nazwa, która niezbyt pasuje do płyty zespołu arcy ważnego dla rockandrolla, a do jakiejś biesiadnej kapeli jeżdzącej po wioskach no i nazwa zespołu, która w sumie w tym wsyztskim prezentuje się najlepiej. Tak więc pytam jeśli ta płyta jest tak słaba jak to co opisałem to o co tyle krzyku? A jeśli jest tak dobra jak mówi Rolling Stone to krfa jak to możliwe, że tak wielka płyta ma tak zje*aną okładke.

PS. No coś tam słyszałem jednym uchem - brzmią farmersko, ale kto wie może w tamtych czasach był to szał członka - bo wcześni Beatlesi też takowymi niby byli, a ta muzyka... no właśnie - szału członka nie wywołuje. Pozdro
Powrót do góry
pietras



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 206
Skąd: "Otłok" city

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat trafiony, poruszający ważny problem... Otóż, polityka osób piszących w Rolling Stone jest ogólnie znana. Narobić najwięcej rozgłosu, nie ważne jakim i czyim kosztem. Ot co... Przykładowo, mam tu na myśli gnębienie takich zespołów jak między innymi Queen, czy nawet... Led Zeppelin, nie mówiąc już o "wybitnym" wkładzie magazynu w rozłam w legendarnej grupie Cream. Do tego należy dorzucić jeszcze wszystkie, oryginalne listy najważniejszych zespołów (Queen, podobnie jak Pink Floyd, poza 100.) czy najlepszych wokalistów, i tym podobnych, aby otrzymać taki, a nie inny obraz tego magazynu. A nie jest to obraz dobry... Co nie oznacza, że zdobienie okładki owego straciło na prestiżu. Nie. Niestety nie...

Odnosząc się do The Beach Boys - to klasyka rocka. Niepodważalnie. Płyta "Pet Sounds" to jeden z kamieni milowych muzyki tamtych lat... Aczkolwiek, nie zmienia to faktu, o którym wspomniał kwak. Stawianie tej płyty ponad wszelkimi dokonaniami The Beatles jest, delikatnie mówiąc, żałosne. Tak jak cały ten magazyn...
_________________
www.queen.fora.pl - forum poświęcone Królowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytalem pierwszego posta ze 3 razy i generalnie dalej nie wiem o co chodzi Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pietras



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 206
Skąd: "Otłok" city

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
przeczytalem pierwszego posta ze 3 razy i generalnie dalej nie wiem o co chodzi Twisted Evil


Po trosze rozumiem... Laughing Ja to po swojemu odpowiedziałem, z początku pomijąjc główny wątek, czyli The Beach Boys ujęte w tym magazynie. Tak mi się wydaje przynajmniej...
_________________
www.queen.fora.pl - forum poświęcone Królowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mtciuchcia



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 53

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tytuł "pet sound" odnosić sie może zarówno do "zwierzęcych dźwięków", jak i "ulubionych(ukochanych) dźwięków". zatem jest to gra słowna. A ocenianie zespołu/płyty na podstawie okładki/nazwy zespołu jest ciekawym sposobem.

Jedna z najlepszych płyt lat 60. Ale i tak był to tylko wstęp do płyty "Smile", ostatecznie wydanej przez Briana Wilsona w 2004 roku. Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
pietras



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 206
Skąd: "Otłok" city

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, "Smile" jest genialne. Jedna z najwyżej ocenianych płyt w historii muzyki popularnej.
_________________
www.queen.fora.pl - forum poświęcone Królowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy odbiera muzykę indywidualnie - mnie po zobaczeniu takiej okładki od razu odrzuca do zapoznania się z muzyką, często zwracam uwagę też na imidż zespołu.
Powrót do góry
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwak napisał:
Każdy odbiera muzykę indywidualnie - mnie po zobaczeniu takiej okładki od razu odrzuca do zapoznania się z muzyką, często zwracam uwagę też na imidż zespołu.

rotfl. a myślałem, że sobie jaja po prostu robisz z tą okładką. ach, jak niemoge teraz!
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Przykładowo w sklepie płytowym - masz dużo siana chcesz kupić sobie jakąś płytę której nie znasz... pewnie przez te 40 lat zmieniło się postrzeganie czyżby wtedy ludzi myśleli "o zobacz na nich dokarmiają zwierzęta w zoo! a popatrz jaką ten z brodą zrobił fajną minę!, hehe ta kózka prawie go ugryzła w ręke - to musi być bardzo dobry rock and roll kupujemy Smile)))))):*"
Powrót do góry
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do niemoge

"Pet Sounds" to nie tylko zajebista muzycznie płyta [te harmonie!!!], to przede wszystkim jeden z pierwszych przykładów tego jak muzyka pop zrywa z bezmyślnością i niedojrzałością i zaczyna poruszać poważniejsze tematy, a co więcej - jak album przestaje być zbiorem fajnych singli i kilku zapchajdziur, ale spójną opowieścią, całością samą w sobie.

Nazwa zespołu, oczywiście, dzisiaj brzmi śmiesznie, a okładka zabawnie wygląda. Ale przecież "poważny" rock dopiero się rodził a to jednak byli goście, którzy zaczynali od bezpretensjonalnych, miłych dla ucha pioseneczek o kalifornijskim słońcu, morzu i laskach. A potem jeden z nich, Brian Wilson powiedział "Dosyć". I zrobili małą muzyczną rewolucję.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:


Czy ja wiem, czy to taka prosta analogia. U Floydów to już było po prostu ich przeintelektualizowanie, mocno, jak sądzę, obmyślana prowokacja. Czy tak było u Plażowych, śmiem wątpić, chociaż może...dźwięki jako hodowane zwierzątka...łotewa.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mniejsza o to, czym się kierowali. To tylko aluzja do kwakowego sądzenia towaru po pudełku. Krowa na okładce? Ale wieś. Pink Floyd to najbardziej przereklamowany zespół na świecie. Chociaż nie słuchałem.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 2:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krowa jak na moje oko i estetyczne wyczucie prezentuje się duuużo lepiej - Works mimo wszytsko też! Krowy nieznam i nie zmali mnie żeby poznać, ale napewno okładka nie odstrasza - Works znam (oO!) jest przeciętna z momentami, a okładka też taka nijaka, nie leci wiochą jak Pet Sounds jeśli już mam użyć hardych słów. Zły przykład cater powiem Ci wg mnei. Jeśli już szukamy porównania:

Kto wie może ten sam fotograf im to robił i projekt okładki od tego samego człeka, może to to samo sianko na którym wylegiwały się owieczki z "pet Sounds" Very Happy W każdym razie ja nie przecze, że ta Pet Sound to może być dobra płyta - wiadomo inne czasy itp wtedy nie przywiązywało się takiej wagi do okładek - ale jeśli, artysta jest w stanie nagrać świetny album, to kur*a jasna czy nie starczyło mu już elokwencji by dać okładkę na poziomie? Very HappyVery Happy (nie, nie listonoszu to z tym dobrym albumem to nie do Ciebie, bo Cie nie słuchałem i ku*wa nie zamierzam! Very Happy)

EDIT. Jeśli Pet Sounds nie jest dla was na tyle tragiczne to czy po zobaczeniu okładki Listonosza, choć troche mnie rozumiecie zakładając, że nikt nie słuchał tej płyty?
Powrót do góry
pietras



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 206
Skąd: "Otłok" city

PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie Floydów -> Waters



PS Dla bystrzaków: dlaczego okładka tego kultowego albumu została ocenzurowana w US, a w wielu innych krajach wywołała żywą dyskusję?


_________________
www.queen.fora.pl - forum poświęcone Królowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek