FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Muzyka wczoraj a dziś
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiąc 'ciężki' nie macie chyba na myśli dźwięków zbliżonych do metalu (który jest ciężki z definicji)? Bo do tego Innuendo na pewno daleko.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Mówiąc 'ciężki' nie macie chyba na myśli dźwięków zbliżonych do metalu (który jest ciężki z definicji)? Bo do tego Innuendo na pewno daleko.


Innuendo jest ciężkie w 2 znaczeniach .

Pierwsze to właśnie te metalowe gitary , ciężkie , powolne riffy .

Drugie to ekspresja i dramaturgia .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czasem jednak Zetka lub RMF potrafią zaskoczyć i puścić np. "I Was Born To Love You" w wersji "solowej"

Na wakacjach mając słaby dostęp do komputera, a duży do radia, przekonałem się, że 100.1 fm nierzadko serwuje I Was Born... z Mr Bad Guy, tyle że albo kretyńsko rano, albo w nocy xP
Mimo swojego upodobania w Złotych Przebojach, jestem w stanie czerpać przyjemność ze słuchania RMF, przełączyć muszę tylko przy prawdziwych obryzdlistwach, typu Umbrella.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
przełączyć muszę tylko przy prawdziwych obryzdlistwach, typu Umbrella.


a co to jest Umbrella ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee-eee under my umbrella

Ten refrenik powinnienes znac Wink

http://www.youtube.com/watch?v=aRUkUEqnFM0
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatdoul napisał:
Co-o? Sześciominutowy, dość ciężki do tego bez refrenu utwór w RMFfm? Shocked


Baa.
Puszczali nawet Metallicę.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tatdoul napisał:
Eee-eee under my umbrella

Ten refrenik powinnienes znac Wink

http://www.youtube.com/watch?v=aRUkUEqnFM0


o umknęło mi , nie znam Very Happy byłem 2 tygodnie nad morzem na zamkniętym obozie przetrwania więc dopływ jakichkolwiek informacji z zewnątrz był niemozliwy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
przełączyć muszę tylko przy prawdziwych obryzdlistwach, typu Umbrella.

Wypraszam sobie, ten utwór roxuje, tylko ten Jay Z na wstępie trochę niepotrzebny Razz

Lukas napisał:
a co to jest Umbrella ?

Lukas napisał:
o umknęło mi , nie znam Very Happy byłem 2 tygodnie nad morzem na zamkniętym obozie przetrwania więc dopływ jakichkolwiek informacji z zewnątrz był niemozliwy Wink

Ale to nie jest w obiegu od dwóch tygodni, tylko od wiosny br Mr. Green
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej no przepraszam, refren Umbrelli był nieoficjalnym hymnem pierwszej nocy na zlocie...do dziś mam dreszcze jak przypomnę sobie Michała "śpiewającego" to pod moimi drzwiami Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Bizzy napisał:
taa tylko co z tego skoro ogranicza sie do the works/ a kind of magic / made in heaven? + czasem show must go on... to samo zetka.. przynajmniej jakis czas temu, bo teraz to juz nawet nie wlaczam...


Wiele razy natknąłem się na Innuendo /o/


innuendo w rmf? nigdy w zyciu na to tam nie trafilem... no chyba ze z 10 lat temu.. w 93 to nawet anya purpli leciala w calosci (a ma to z 10 minut) no i na 5 rocznice smierci freddiego puscili caly (albo prawie caly) koncert, bodajze z rainbow 74 albo 75...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lukas



Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1356

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

im więcej lat wstecz tym muzyka gitarowa była bardziej popularna i częściej puszczana w radio .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Drugie to ekspresja i dramaturgia .

Z tym zgadzam się jak najbardziej. Natomiast samo brzmienie utworu nie wydaje mi się zbytnio ciężkie... Nawet nie ma co porównywać do lat 70.
W sumie to trudno o dyskusję na taki temat. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Ciebie może i nie jest ciężkie bo słuchasz prog metal , ale dla innych nieprzyzwyczajonych jak najbardziej Wink


Jak mogłam zapomnieć o tym ! @_o


Polecam zasłuchać się w tych melodyjkach.
Kawał dobrej współczesnej muzyki elektronicznej :

Calvin Harris -Acceptable in the 80s
http://pl.youtube.com/watch?v=p1S3JCknQJ4

The Knife - Heartbeats
http://pl.youtube.com/watch?v=ZatCZ1YWQeI

Miodzio! Very Happy Tylko nie mówcie że jestem zboczeńcem :B
Powrót do góry
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Dla Ciebie może i nie jest ciężkie bo słuchasz prog metal , ale dla innych nieprzyzwyczajonych jak najbardziej Wink

Jak dla mnie, to w Innuendo trudno nawet znaleźć elementy hard rocka. Wink Klimat riffu jest ciężki, może i jest trochę nacechowany metalem, ale na pewno nie jest ciężki ze względu na brzmienie samej gitary.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak dla mnie, to w Innuendo trudno nawet znaleźć elementy hard rocka. Wink Klimat riffu jest ciężki, może i jest trochę nacechowany metalem, ale na pewno nie jest ciężki ze względu na brzmienie samej gitary.


Ten utwór ma bardziej taką dziwną duszność rodem z Black Sabbath pomieszaną z klimatem greckiej tragedii.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze w takich rodzaju dyskusjach ludzie którzy dziwią się/wyśmiewają/nie rozumieją (niepotrzebne skreślić) tych którzy nie słuchają nowych zespołów, nowych podgatunków rocka, ogólnie nowych brzmień ....nie dostrzegają jednej kwestii. Poprostu są ludzie którzy podchodzą do artystów którzy grali 30-40 lat temu inaczej, z jakimś takim kultem, mają inny stosunek bo poprostu to zupełnie inny klimat słuchać kapeli która już nie gra albo kończy karierę mając 15 lat ,a np. mieć 25 lat i słuchać gości którzy są równolatkami dla Ciebie. To tak jak z piłkarzami z dzieciństwa ....przynajmiej ja tak miałem, poznając czy to Black Sabbath, czy to Iron Maiden czy to Queen czy to AC/DC i tak dalej i tak dalej.
Zupełnie inna kwestia to jakby to było dorastać z tymi dinozaurami rocka będąc od tych muzyków młodszych o parę lat i widzieć ich najlepsze czasy...to pewnie byłoby piękne, ale takie słuchanie jak nasze(pomijam ew. osoby na tym forum które są weteranami ) tez ma swój urok

Druga sprawa to ,to że wg.mnie dawniej muzyka miała coś czego dzisiejsza nie ma, i pewnie wiele osób zasłuchanych w nowych kapelach się ze mną nie zgodzi, nie wiem co to było, jakaś taka szlachetność, nowatorstwo, smak...ja nie wiem,może to jest wynikiem tego,że teraz najwięcej kapel okołorockowych jest z USA, dużo jest kapel ze Skandynawii ,a mniej kapel z Wielkiej Brytanii...wydaję mi się że Wielka Brytania lat 60 i 70 to było specyficzne miejsce, większość kapel to były kapele złożone z biednych ludzi ,którzy mieli motywację by się wybić, to czyniło ich muzykę...hmm..nie wiem niepokorną, bezkompromisową, nie mam tu na myśli absolutnie punka, bardziej rock, hard-rock czy stary heavy ....poza tym ta jakaś taka szlachetność muzyki tych kapel i pewnego rodzaju oszczędność środków nieznana praktycznie w USA.

Trzecia sprawa,to poprostu priorytety, są fani rocka kochający ciągle coś poznawać, i są tacy którzy poprostu mają swoje zespoły (i to niezależnie od tego czy są z podobnych czy zupełnie innych gatunków muzycznych) i poprostu mają do nich sentyment i zawsze do nich wracają, ja raczej należę do tej drugiej grupy i może z tego powodu tak rzadko daję szansę nowym zespołom, nie wiem może ja poprostu jestem aż tak old-schoolowy i lubię tylko to co stare...bo faktycznie nie ma zespołu który bym naprawdę mógł powiedzieć z czystym sumieniem że lubię który powstał później niż 20 parę lat temu.
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mtciuchcia



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 53

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świat idzie do przodu, konserwatyzm to tylko w Anglii, a Fukuyama odwołał koniec historii. Więc słuchajmy Pucciniego, jazzu z lat 40 i elektroniki z przełomu wieków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek