FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Ściąganie z internetu

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ściąganie z internetu
Ściągam, ale potem kupuję
35%
 35%  [ 6 ]
Ściągam, ale kupuję tylko jedną płytę danego wykonawcy
17%
 17%  [ 3 ]
Ściągam na potęgę i wszystko, ale nie kupuję, bo to złodzieje są
0%
 0%  [ 0 ]
Ściągam rzadko i tylko potrzebne rzeczy
41%
 41%  [ 7 ]
Nie ściągam
5%
 5%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 8:20 am    Temat postu: Ściąganie z internetu Odpowiedz z cytatem

http://wyborcza.pl/1,75248,7222832,Od_siebie_na_policje.html

Czyżby zaczęła się nagonka na ściąganie z internetu? Trudno mi coś z rana pisać, ale zamknięcie odsiebie.pl jest dla mnie...szokujące co najmniej. Co prawda nigdy nie posiadałem tam konta, ale logika nakazuje mi myśleć, że wielu internautów może mieć teraz całkiem konkretne nieprzyjemności. Znów wybuchnie rozmowa na temat: gdzie się zaczyna, a gdzie kończy piractwo. Co o tym myślicie?
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Majkel



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 390
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba się odznaczać wielką, niesłychaną wręcz naiwnością, aby wierzyć, że w dobie wszechobecnego internetu uda się komukolwiek zatrzymać otwartą wymianę plików (bo pragnę zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to przecież "piractwo" komputerowe w czystej postaci!). Oczywiście, dla wielu będzie to pewnie z mojej strony poważna NADinterpretacja, ale tego typu portale umożliwiają jedynie udostępnienie innym użytkownikom plików, które ta osoba (=> udostępniająca) zapewne SAMA WPIERW zakupiła! Na miły Bóg, to może pójdźmy jeszcze dalej i postanówmy zakazać funkcjonowania takim portalom jak youtube czy wrzuta.pl (w końcu są na nich w dużej mierze umieszczane całe filmy, płyty czy po prostu zwykłe utwory w formacie mp3 Laughing ). Polska policja (nieważne w tym momencie jaka - drogowa, narkotykowa, komputerowa, czy Bóg wie jaka jeszcze inna) ma to do siebie, że stara się zaskakiwać naród swoimi "spektakularnymi" akcjami, a efekt jest często niestety żałosny i mizerny Confused

Następnym krokiem powinno być zakazanie funkcjonowania takim portalom, jak sendspace czy ukochane przez nas rapidshare Laughing Już czekam na spektakularną akcje i zatrzymania ze strony co najmniej Interpolu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze miałem pewne opory przed wysyłaniem na odsiebie być może dlatego że to był host polski i w razie interwencji cała baza danych idzie do policji naszego kraju - i w tym przypadku okazało się to prawdą. Ja sam w walce z piractwem nie widzę walki jako takiej - tu chodzi o pretekst do coraz większej kontroli internetu i danych przez nie przechodzących. Boję się że za co najmniej 5 lat internet nie będzie już w ogóle wolnym medium.
P.S.
Najnowsze statystyki z Wielkiej Brytanii mówią że najwięcej płyt kupują... ściągający nielegalnie z internetu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Majkel



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 390
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu zresztą nie da się pominąć faktu, że w dobie wszechobecnego internetu jest po prostu NIEMOŻLIWYM zablokowanie wszystkich serwerów o takim właśnie przeznaczeniu - abstrahując już całkowicie od tego jak ten "proceder" oceniamy, jest to tylko i w wyłącznie walka z wiatrakami Rolling Eyes No bo co z tego, że policja polska zacznie w ten sposób usuwać strony zarejestrowane na polskich serwerach - czy jeżeli ktoś stronę o takim właśnie przeznaczeniu założy na serwerze kazachskim, to czy do walki z nim będziemy angażować tamtejszy aparat represji? Rolling Eyes
NIKT mi nie wmówi, że taką walkę da się skutecznie poprowadzić Cool

Przepraszam bardzo, drobna pomyłka - można to robić, a i owszem, ale tylko w ten oto sposób - poprzez całkowitą infiltrację i inwigilację internetu (JEDYNEGO jak dotąd w pełni wolnego i demokratycznego medium w dziejach ludzkości - mocna to teza, wiem Wink ). Obawiam się jednocześnie, że ostatnim etapem takich właśnie działań może być jego absolutna cenzura. Dobrze jednak, że coraz więcej ludzi, w tym również artystów, odrzuca taki punkt widzenia - niech przykład publikacji ostatniej płyty zespołu Radiohead będzie na to najlepszym dowodem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie ma juz przypadkeim identycznego tematu o piractwie? gdzie podano to info o "odsiebie"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shamar napisał:
a nie ma juz przypadkeim identycznego tematu o piractwie? gdzie podano to info o "odsiebie"?

Nie ma identycznego, bowiem jest temat o piractwie związanym z Queen w ogólnym.

We freestyle'u był już taki, ale Fenderek go zamknął:

Fenderek napisał:
Jeden temat o piractwie wystarczy...


Tu mamy do czynienia z czymś zgoła innym, bo to już nie tylko Queen i ruskie płytki na ryneczku, ale ściąganie różnej maści danych, nie tylko muzyki, ale też filmów, oprogramowania i innych dupereli. Temat zostawiam, ale zmieniam mu nazwę, bo obecna ("It's on?") jest nijaka - nie wiadomo o co biega zanim się nie wejdzie ;p
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak skojarzyła mi się cała sytuacja z "You got f. in the a." Very Happy
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta ankieta jest do dupy, widać, że bebe wymyślał
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie się dowiedziałem, że istniało coś takiego jak odsiebie.com
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
właśnie się dowiedziałem, że istniało coś takiego jak odsiebie.com

Też nie wiedziałem.
Więcej napiszę kiedy indziej Wink
Teraz tylko powiem, że generalnie z Majkelem bardzo się zgadzam.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem przyjemność pobierać stamtąd swego czasu utwór Haliny Kunickiej - Noce i Dnie. Wiem, że były umieszczane czasem tam rarytasy, co do których prawa autorskie trudno klarownie zweryfikować. No i był to pierwszy, w pełni polski portal na którym można było umieszczać muzykę etc. Stąd pewnie taka szybka likwidacja przez policję. Na innych mają za krótkie ręce Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chomikuj.pl chyba następne do odstrzału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to trzeba pobrać na zapas rozumiem
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To idzie w taką stronę że jak zablokują udostępniających to nie będzie czego ściągać mimo że to niekaralne... Laughing skutki już widać... ruch na trackerach torrentowych jest mniejszy niż rok temu.. The Pirate Bay nadal działa mimo że jest teraz już intensywnie monitorowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sztab antypiracki



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
to trzeba pobrać na zapas rozumiem


Sztab-Antypiracki.pl informuje, że ściąganie muzyki i filmów podlega odpowiedzialności cywilnej, jeśli nastąpiło bezprawnie. W takim wypadku uprawniony (twórca, producent i artysta wykonawca) może, między innymi, domagać się zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści.

Podstawa prawna: art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Ponadto, paserstwo programów komputerowych – zarówno umyślne, jak i nieumyślne – może także podlegać odpowiedzialności karnej przewidzianej w Kodeksie karnym, tj. karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat 2 lub – w wypadku paserstwa nieumyślnego – karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, jakkolwiek w wypadku znacznej wartości rzeczy paserstwo nieumyślne zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Podstawa prawna: art. 291 i 292 w związku z art. 293 Kodeksu karnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=C1Sh8m8gF9c&annotation_id=annotation_557907&feature=iv - bardziej to sie nadaje do strefy humoru chyba, ale tematu dotyczy, a konkretniej zamknięcia odsiebie, dużo tekstów już tu było podkładanych, ale to jest wyjątkowo dobre Razz
Powrót do góry
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=C1Sh8m8gF9c&annotation_id=annotation_557907&feature=iv

Dlaczego ci spmarzy nie dostali bana?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol to samo w moim poście Laughing
Powrót do góry
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwak napisał:
lol to samo w moim poście Laughing


Laughing

nie widzialem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek