FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Astronomia

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 6:57 am    Temat postu: Astronomia Odpowiedz z cytatem

Wątek przeniesiony z topicu "Nieszczęścia" - Corax

Właśnie dowiedziałem się, że Pluton nie jest już planetą Układu Słonecznego
Dowód
Nie to żeby nieszczęście, ale jakoś smutno człowiekowi gdy coś ubywa. Wink

Mało tego nasz Układ może się powiększyć o cztery planety!! To jest dopiero nowina...

PS. A myślałem, że oprócz sensacji w świecie szołbiznesu nie spotkają mnie w życiu jakieś niespodzianki tego typu.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mumin, czemu Ty zawsze tak późno o wszystkim się dowiadujesz? Najpierw blogusiofffy translator, a teraz to? Laughing

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?p=122482#122482

Układ Słoneczny się nie powiększy, bo inaczej planetami należałoby nazwać kilka obiektów, chociażby jeden między Marsem a Jowiszem.

Hmm, chyba mam pomysł na nowy wątek... Smile
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Nie Sie 27, 2006 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
Mumin, czemu Ty zawsze tak późno o wszystkim się dowiadujesz? Najpierw blogusiofffy translator, a teraz to? Laughing

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?p=122482#122482

Układ Słoneczny się nie powiększy, bo inaczej planetami należałoby nazwać kilka obiektów, chociażby jeden między Marsem a Jowiszem.

Hmm, chyba mam pomysł na nowy wątek... Smile


Jess!!! Niby mam ten net a rzeczywiście coś ze mną nie tak!! Laughing
Muszę się wziąć w garść!! I wreszcie się przespać Very Happy
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Gość






PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Właśnie dowiedziałem się, że Pluton nie jest już planetą Układu Słonecznego
Dowód
Nie to żeby nieszczęście, ale jakoś smutno człowiekowi gdy coś ubywa. Wink

Mało tego nasz Układ może się powiększyć o cztery planety!! To jest dopiero nowina...

PS. A myślałem, że oprócz sensacji w świecie szołbiznesu nie spotkają mnie w życiu jakieś niespodzianki tego typu.

Poniekąd sie powiększy ale o 3 i niekoniecznie są to planety
mamy teraz 8 planet klasycznych(wiadomo jakich Wink )
i 3 karłowate (ta liczba może się powiększyć) Ceres, Obiekt 2003 UB313 w tym Pluton którego zdegradowano
dlatego że min ma zbyt małą średnicę (wg nowej definicji planeta powinna mieć średnicę powyżej 800 km) ma zbyt małą masę
i na dodatek nawet nie potrafi wytworzyć normalnej orbity Wink itp itd..
Powrót do góry
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Poniekąd sie powiększy ale o 3 i niekoniecznie są to planety
mamy teraz 8 planet klasycznych(wiadomo jakich Wink )
i 3 karłowate (ta liczba może się powiększyć) Ceres, Obiekt 2003 UB313

A to tylko te większe fragmenty, z których nie powstało nic na miarę planety.

kot napisał:
w tym Pluton którego zdegradowano
dlatego że min ma zbyt małą średnicę (wg nowej definicji planeta powinna mieć średnicę powyżej 800 km) ma zbyt małą masę
i na dodatek nawet nie potrafi wytworzyć normalnej orbity Wink itp itd..

Orbita owszem, Pluton w trakcie swojego peryhelium znajduje się bliżej Słońca niż Neptun. Ale średnica Plutona wynosi 2350 km, czyli zdziebko więcej niż podawane przez Ciebie 800! Niemniej niesamowte jest to, że to co mam w atlasie nie pokrywa się teraz z prawdą na temat Układu Słonecznego.

EDIT: Wg innego źródła, średnica Plutona to 2274 km.
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Nie Sie 27, 2006 1:57 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypada wierzyć na słowo panom profesorom. Dobrze, że u nas się nic nie zmienia, nadal jesteśmy trzecią planetą od słońca Cool
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Pluton był uznany za planete mimo, że ma małą średnice, to w takim razie między Marsem i Jowiszem powinno być jeszcze kilka planet. Niektore planetoidy są nawet dwa razy większe niż Pluton.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Plutonem jest jeszcze ogólnie trochę wątpliwości, bo żadna sonda go do tej pory nie zbadała. Dlatego... nawet nie wiemy jak wygląda!
Szkoda jednak, bo dla mnie osobiście, Pluton JEST planetą. Dosyć nietypową, ale jest.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie to dopóki nie zobaczę sam na własne oczy, to żadnym profjesorkom nie uwierzę Mr. Green
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anka



Dołączył: 23 Mar 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotreQ napisał:
Jeśli chodzi o mnie to dopóki nie zobaczę sam na własne oczy, to żadnym profjesorkom nie uwierzę Mr. Green

No baa...zaraz się dowiemy że kule ziemską trzymają trzy słonie stojące na żółwiu Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:

Orbita owszem, Pluton w trakcie swojego peryhelium znajduje się bliżej Słońca niż Neptun. Ale średnica Plutona wynosi 2350 km, czyli zdziebko więcej niż podawane przez Ciebie 800! Niemniej niesamowte jest to, że to co mam w atlasie nie pokrywa się teraz z prawdą na temat Układu Słonecznego.

EDIT: Wg innego źródła, średnica Plutona to 2274 km.

Fakt ma większą średnicę
pomyliłam się podając liczbę która stanowiła wyznacznik ale w poprzedniej definicji która już jest nie ważna xD wg której ciała niebieskie mające większą średnicę niż 800 km mogą być uznawane na planetę
gdzieś też czytałam że ostatnio odkryto iż Pluton nie jest tak wielki jak dotąd przypuszczano
jednak nie jestem w stanie podać źródłą(ahh ta skleroza Wink )
Masywniejsze od niego są nawet niektóre satelity takie jak min. Kallisto, Europa, Księżyc.
Na dodatek jego okres obiegu wokól słońca trwa aż około 200 lat
Jak na razie jest on dla nas jedną wielką zagadką
CORAX napisał:
A to tylko te większe fragmenty, z których nie powstało nic na miarę planety.

Planety karłowate, wbrew nazwie, nie zaliczają się do planet Wink
za planetę karłowatą uznaje się obiekt o średnicy mniejszej niż Merkury (o ile się nie myle) z tego co wiem ta kwestia jeszcze nie została do końca rozstrzygnięta
Powrót do góry
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie co w tym najlepsze? Że to ja zostałem autorem tematu, choć w ogóle nie myślałem o takim Very Happy
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy może wysłać swoje imię i nazwisko w kosmos. Bliższe informacje tutaj -> http://astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=1278
Ja i moje znajome ludki już jesteśmy na pokładzie sondy kosmicznej w oczekiwaniu na start.

[zgłoś imię]

Termin zgłaszania imion upływa 4 listopada (sobota) czyli DZISIAJ Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję- ha!
NASA znalazła wodę na Księżycu. Zamrożoną, normalną wodę.
Eksperyment, który miał polegać na "zbombardowaniu" powierzchni naszego satelity sondą kosmiczną i w ten sposób zobaczenie co znajduje się głebiej okazał się wielkim sukcesem. Znaleziono sporo tej zamrożonej wody- a należy pamiętać, że zderzenie sondy z Księżycem było w absolutnie przypadkowym miejscu, więc tej wody może być tak dużo mniej- jak i dużo więcej.

Co to znaczy? Możliwość stacji na Księżycu- gdyby trej wody zamrożonej było faktycznie dużo, można ją pić, można ją rozbić i stworzyć powietrze którym astronauci przebywający na stacji mogliby normalnie oddychać. W ten sposób Księżyc mógłby stać się bazą serwisową przy okazji załogowej wyprawy na Marsa na przykład.

I wcześniej podejrzewano, że woda na Księżycu jest, ale nie było wiadomo na pewno- i nikt nie spodziewał się aż takiej ilości.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księżyc jest już zajęty,tak więc budowa stacji tam odpada,chyba,że NASA dostanie zgodę na wydzierżawienie jakiegoś terenu na Księżycu w co wątpię.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że jakiś cwaniaczek sprzedaje akty własności działek na księżycu, które nie mają żadnej mocy prawnej, naprawdę nie oznacza, że panowie z NASA i rządu złapią się za głowy, krzykną olaboga, no nie, panie, nie da się. NASA nikogo nie musi pytać o zgodę, oprócz Pana Twardowskiego i Pink Floydów Wink

A wiadomość sama w sobie jest fantastyczna i z praktycznego powodu i z z takiego, hm, odkrywczego...pokazuje, ile jeszcze niezwykłości możemy tam znaleźć, ile jeszcze przed nami, jak często będziemy zmuszani rewidować nasze poglądy na to, jak wyglądają poszczególne miejsca w kosmosie. Mam naprawdę szczerą nadzieję, że zdołam dożyć odkrycia jakichś obleńców na Europie, ach.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
należy pamiętać, że zderzenie sondy z Księżycem było w absolutnie przypadkowym miejscu,

Słyszałem coś innego, że miejsce nie było przypadkowe, ponieważ tam pokładali największe nadzieje.

le_mmor napisał:
Mam naprawdę szczerą nadzieję, że zdołam dożyć odkrycia jakichś obleńców na Europie, ach.

Ja również - głęboko wierzę, że tam coś pływa Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy wejść na google Wink

Fenderek napisał:

Co to znaczy? Możliwość stacji na Księżycu- gdyby trej wody zamrożonej było faktycznie dużo, można ją pić, można ją rozbić i stworzyć powietrze którym astronauci przebywający na stacji mogliby normalnie oddychać. W ten sposób Księżyc mógłby stać się bazą serwisową przy okazji załogowej wyprawy na Marsa na przykład.


serio wierzysz że dojdzie do czegoś takiego? Za ileś set lat może tak, ale biorąc pod uwagę prędkość z jaką się do tego zabierają...
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady z tymi setkami. ESA planuje misję na ok. 2030 rok, NASA chyba podobnie, choć osobiście sądzę, że powinno dojść do połączonego przedsięwzięcia. Oczywiście pytanie, czy kolejne ekipy rządzące będą skłonne sypnąć groszem i generalnie się tym interesować. Oby tak, bo jak nie dożyję i obleńców z Europy i widoku człowieka na Marsie, to będzie mi smutno.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Bez przesady z tymi setkami.

dobra przesada nie jest zła
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek