FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Franek Kimono

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Franek Kimono?
Tak
76%
 76%  [ 13 ]
Nie
23%
 23%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 5:38 pm    Temat postu: Franek Kimono Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecałem w TOP 10 zakładam temat o Franku Kimono, czyli wcieleniu Piotra Fronczewskiego z połowy lat 80. Podoba wam sie ten muzyczny żart czy raczej was nie śmieszy? Ja osobiście tak jak mówiłem uwielbiam głos Fronczewskiego, a jako Franek Kimono po prostu miażdzy. Gdy usłyszałem po raz pierwszy niektóre teksty to śmiałem równo + ta kiczowata oprawda DYSKO Surprised - wg mnie genialna muzyczna parodia, którą można nazwać sztuką.

Tym którzy nie słyszeli:

http://szpyrytus.wrzuta.pl/audio/6WR75rHN1mE/fronczewski_piotr_-_franek_kimono_-_ja_jestem_menago

Rusz głową człowiek my w jednej klasie
szyliśmy z czapy na pianie i na basie
pamiętasz Franuś miałeś gites głos
mam fajny pomysł zróbmy razem coś


http://igor001.wrzuta.pl/audio/0IUzpCYtgVK/dysk_dzokej_-_franek_kimono

Ciężko pracuje w dyskotece jestem dżokejem szmule gram

http://igor001.wrzuta.pl/audio/7FhAYDIG06g/pola_monola_coca_cola_-_franek_kimono

Uwaga! Sensacja, rewelacja! Damosko męska akrobacja!

http://zalman.wrzuta.pl/audio/2ykjhVHlIbb/franek_kimono_-_king_bruce_lee_karate_mistrz

W czasach gdy "W Aucie" było na topie omijałem tą piosenke szerokim łukiem, gdy pewnego razu kolega puścił ją w aucie Laughing i usłyszałem, że ostanią zwrotke śpiewa Franek, którego akurat w tamtym czasie ostro słuchałem, no i ściągnąłem tą nute i przewijałem sobie do momentu gdy wchodzi Franek Very Happy "Jestem barmanem na tym dancingu..." - Krótki fragment, ale miażdzy całą reszte piosenki Very Happy Piszcie swoje opinie Smile
Powrót do góry
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franek Kimono rządzi - rozpropagowałem go wśród swoich znajomych i spodobało się każdemu, niezależnie od dotychczasowych upodobań. Ma ta muzyka klimat i ikrę, wciąż chętnie wracam przy jakichś imprezowych okazjach Very Happy

Ulubione kawałki to zdecydowanie: Pola Monola, Dysk-dżokej, Marynara łubudubu (!!!), King Bruce Lee, Gimnastyka Aerobic Smile

"W aucie" uważam za przygłupie, kawałek ten nobilituje właściwie tylko obecność Mistrza.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kwak
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymuś ciumasek :* :*

Moim znajomym też się Franek spodobał, a swego czasu to mocno go reklamowałem, w "Gimnastyce" mnie rozwala ta końcówka "Prosze pana, pan bez włosów, ŁYSY" Very Happy

2 głosy na NIE ? Mad SSIJCIE Surprised Wink
Powrót do góry
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franek jest w porządku, ale powinienem go sobie przypomnieć. 'W Aucie' dobre są zwrotki.. przynajmniej ja je indżoję. Razz

Americano - pseudo po tacie
Handlował waflem na plaży w Juracie
Miał cztery budki z hamburgierami
Jak była draka cała sala szła za nami
Skąd mam Wranglery, heh, pyta się ona
Ja się uśmiecham i mówię Baltona
Weź daj mi rękę słodka jak z miodu
Wezmę cię w aucie na sto różnych sposobów

Jestem barmanem na tym dancingu
Pierwszy raper, nie było jeszcze stringów..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FOX



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 148

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Smile Choć przyznam się szczerze, że nie przesłuchałem jeszcze całej płyty (posiadam ją), ale "King Bruce Lee Karate Mistrz" jest zabawne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja do wczoraj nie wiedzialem kim jest Franek Kimono, jak tatus mnie olsnil to nie wiedzialem czy mu wierzyc Razz Znam jak narazie tylko fragment z "W Aucie": "Jestem barmanem, na tym dancingu...", linki sprawdze jak bede mial czas i podziele sie wrazeniami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłuchajcie sobie "KING BRUCE LEE KARATE MISTRZ". Prawdziwy hicor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maciej3



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 198

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ojciec często podśpiewywał refren z "King Bruce Lee", a jakoś kilka miesięcy temu ten stary kawałek stał się hitem Wink Całkiem ciekawe dokonania Fronczewskiego i tak odskocznia w coś zupełnie innego czego tak naprawdę ani wtedy ani teraz nie ma. Do czołówki zaliczyłbym jeszcze "Pola Monola + Coca Cola".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej3 napisał:
jakoś kilka miesięcy temu ten stary kawałek stał się hitem


Co ty gadasz w ogóle?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JądRo?!



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 615
Skąd: tarnów

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_kind_of_magic napisał:
maciej3 napisał:
jakoś kilka miesięcy temu ten stary kawałek stał się hitem


Co ty gadasz w ogóle?


Ja tam przyznaje racje, ostatnio czesto ktos nuci pod nosem ten "utwor"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to i fakt (chociaż ja osobiście z nikim takim się nie spotkałem), ale bez przesady z tym hitem. Hitem to to było ponad 20 lat tem. Teraz pozostał jedynie sentyment. Kawałek fajny, ale to już przeszłość (niestety).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FOX



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 148

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_kind_of_magic napisał:
Posłuchajcie sobie "KING BRUCE LEE KARATE MISTRZ". Prawdziwy hicor!

Potwierdzam! Very Happy
A_kind_of_magic napisał:
Może to i fakt (chociaż ja osobiście z nikim takim się nie spotkałem), ale bez przesady z tym hitem. Hitem to to było ponad 20 lat tem. Teraz pozostał jedynie sentyment. Kawałek fajny, ale to już przeszłość (niestety).

Z tym też się zgadzam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bała niby tak kontynuacja. Pan Kimono. Tytułu płyty nie pamiętam. Ale to już kicha. Kompletnie nie ten klimat. Czasy się zmieniły, zmieniły się gusta, a Franek Kimono próbował pozostać ten sam. Nawet gdyby mu się to udało (a nie udało się kompletnie) to i tak natrafiłby na młodych którzy mają całkiem inne wymagania. Moim zdaniem próba reaktywacji to całkowity niewypał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się. Nie mają już te nowe (tzn z 98 mam na myśli Very Happy) nagrania tego klimatu, nie słyszałem całej płyty, ale gdzieś tam parę kawałków mi się nawinęło i były tam np. damskie chórki, które całkowicie mi burzyły ten cwaniacki klimat Franka Kimono. No, ale trzeba powiedzieć, że mimo wszystko Fronczewski w tych nowszych kawałkach i tak jest dobry - np. ta piosenka o Pruszkowie. Ale są to tylko dobre, śmieszne utwory, a nie klasyka jak te z 84 Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek