FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Samobójstwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
szymek_dymek napisał:
Czym różnią się próby samobójcze mężczyzn i kobiet?

Różnią się i to bardzo. Ile razy słyszałeś o kobiecie, która się powiesiła lub zastrzeliła (pomijając tę, która sobie podobno strzeliła w klatkę piersiową... ekhem)? Wiesz, dlaczego tak niewiele? Bo kobieta jest w życiu nastawiona na urodzenie i wychowanie dzieci. Dlatego to ona rzadko zostawia rodzinę dla innego faceta, dlatego to ona popełnia samobójstwo raczej poprzez zatrucie się tabletkami itp., a nie w tak bezpośredni sposób jak powieszenie się. Dlaczego? Bo ma podświadomą nadzieję, że się obudzi (...)


Święte słowa, Misiu. Dla kobiet dużo częściej próba samobójcza jest tylko chęcią zwrócenia uwagi na siebie i swój problem (tzw."samobójstwo instrumentalne", jako środek do celu). Stąd u płci żeńskiej częstsze są nieudane próby zabicia się (zwykle z premedytacją nieudane), podczas gdy facet dłużej nosi się z decyzją, ale jednak robi to "raz a dobrze" (samobójstwo to cel, nie środek).

Stąd też różnice w statystykach. Gdy zajrzycie np. do danych Komendy Głównej, wyjdzie Wam, że zabijających się facetów jest kilka razy więcej od kobiet Shocked Na ochłodzenie feministycznych nastrojów huraoptymizmu - te dane nieco przekłamują ogólny obraz zjawiska. Owszem, więcej mężczyzn się zabiło, ale śmiem twierdzić, że liczba prób samobójczych u obu płci była porównywalna. Po prostu kobiety częściej były nieskuteczne - tj. podświadomie lub z premedytacją robiły to tak, żeby zostać odratowane. M.in. z tych powodów, o których pisał Misiu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fuckir



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 75
Skąd: wziac na piwo?

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no co za temacik...selbstmord?...po co to robic? Jest tyle jeszcze dziwek do zerznięcia,wódy i piwska do wychlania,tyle koncertów do zaliczenia...pierdole,jeszcze sobie pozyje troszke Very Happy
_________________
Chcesz podobac sie kobietom, twardy dla nich badz jak beton, zapusc wasy, z tylu grzywe, kwiata kup poczestuj piwem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fuckir napisał:
No no co za temacik...selbstmord?...po co to robic? Jest tyle jeszcze dziwek do zerznięcia,wódy i piwska do wychlania,tyle koncertów do zaliczenia...pierdole,jeszcze sobie pozyje troszke Very Happy
Mam nadzieję że to żarcik. No ale i tak masz przerąbane. My z bezpieki nie mamy poczucia humoru. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fuckir



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 75
Skąd: wziac na piwo?

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh..no żarcik,tak jakos 99% tego co pisze czy mówie to gupie rzarty...Blogoslawieni ci co lubią muchy Very Happy
_________________
Chcesz podobac sie kobietom, twardy dla nich badz jak beton, zapusc wasy, z tylu grzywe, kwiata kup poczestuj piwem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To odnośnie prób samobójczych kobiet i mężczyzn, chciałbym Wam opowiedzieć pewną niestety udaną próbę z mojego osiedla. Co ciekawe, z założenia miała to być tylko próba!

Otóż pewna kobieta (bodaj koło 70, może nawet troszkę starsza) od jakiegoś czasu twierdziła, że rodzina przestała się nią interesować na rzecz drugiej babci (matki żony). Pewnego dnia zadzwoniła do swojego syna, żeby do niej przyjechał, syn oczywiście się zgodził, ale że miał jeszcze coś do załatwienia to przyjechał trochę później. Znalazł matkę w kuchni. Powiesiła się. Ale...w jednej ręce trzymała telefon (bądź też leżał w pobliżu), w drugiej zaś nóż (najprawdopodobniej, żeby się w razie czego odciąć), okno również było dość szeroko otwarte. Czyli jak dla mnie - próba zwrócenia na siebie uwagi.

Wydaje mi się też, że mężczyźni, raczej próbują w inny sposób zwrócić na siebie uwagę (w jaki? tego jeszcze nie wydedukowałem), a próba samobójcza z góry ma kończyć się śmiercią (na zasadzie - "mam już tego dość", a nie "mam już tego dość - ratunku!")
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielokrotnie się zastanawiałem, czy gdyby doszło do takiego momentu w moim życiu, kiedy stwierdziłbym, że nie chcę już żyć, czy miałbym odwagę, żeby sam sobie to życie odebrać. Dla mnie mimo wszystko to akt odwagi. Gdybym miał to zrobić, to chciałbym, żeby była to metoda w miarę szybka i przede wszystkim bezbolesna, np. podciąć sobie żyły kąpiąc się w gorącej wodzie (chociaż to troszkę trwa) albo najprościej przez powieszenie, ewentualnie poprzez przedawkowanie etanolu i uśnięcie po pijaku na mrozie...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama raczej nigdy o tym nie myslalam - jak napisal gohan - jest to rowniez kwestia odwagi i wiem, ze nawet, jak bylo bardzo zle, nigdy bym sie na ten ostatni krok nie odwazyla. dzis uwazam, ze zycie jest zbyt piekne...

jest jednak jeszcze inna kwestia - ktos mi bliski, moza powiedziec, ze brat, kilka razy planowal juz samobojstwo. jest to z jego strony oczywista chec zwrocenia na siebie uwagi, robi to zreszta na wiele innych sposobow.

macie jakies pomysly, jak z tym walczyc ? z doswiadczenia wiem, ze dosc skuteczne jest bycie obojetnym na takie 'apele' - jesli zawodnik jest slaby, w koncu zmieknie i zmieni taktyke. ale zaden czlowiek nie jest w stanie wiecznie 'zlewac' komunikatow o checi popelnienia samobojstwa...

zastanawialiscie sie kiedys, co zrobilibyscie, gdyby nastala sytuacja 'krytyczna' ?
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
macie jakies pomysly, jak z tym walczyc ? z doswiadczenia wiem, ze dosc skuteczne jest bycie obojetnym na takie 'apele' - jesli zawodnik jest slaby, w koncu zmieknie i zmieni taktyke. ale zaden czlowiek nie jest w stanie wiecznie 'zlewac' komunikatow o checi popelnienia samobojstwa...


Każdy ma inną psychikę. Nie można mówić 'będę obojętny'. Bo to różnie się kończy-owszem, jedni nie robią tego. Ale innych motywuje bo widzą, że 'są sami'.
Najlepiej właśnie spowodować, aby osoba ta poczuła się ważna, aby nie zostawała sama. Musi odżyć.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 10:05 am    Temat postu: Re: Samobójstwo Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Tradycyjnie, jak to w moich tematach bywa, rzucę kilkoma pytaniami, do których możecie się ustosunkować lub też nie.

Myśleliście kiedyś o tym? Gdybyście mieli TO zrobić, to jaką metodą i dlaczego?

Jaki jest Wasz stosunek do skutecznych samobójców? Potępienie, zrozumienie, żałość, obojętność, podziw? Jaka pobudka 'usprawiedliwiłaby' w Waszych oczach samobójcę, a co uważacie za powód 'bezsensowny'?

Poruszcie tematy znanych samobójców - Kurt Cobain, Jerzy Kosiński, Rafał Wojaczek, Witkacy, Cho Seung Hui, Barbara Bilda, zamachowcy-samobójcy i inni. W jakim stopniu rzeczywista potrzeba i brak wyjścia, a w jakim zwieńczenie mozolnego kreowania własnej legendy? Czym jest "efekt Wertera"?

Stosunek religii wobec samobójstwa. Zgadzacie się czy nie? Dlaczego samobójstwo spotyka się ze społecznym potępieniem? A może to głupie i retorczne pytanie?

Czym różnią się próby samobójcze mężczyzn i kobiet? Ile - Waszym zdaniem - jest w próbie samobójczej rzeczywistej chęci zabicia się, a ile wołania o pomoc i wysiłku w kierunku zwrócenia na siebie uwagi?

O tym, k***a warto rozmawiać.


1. Myślałem i to codziennie...
2. Metoda nieistotna, byle skuteczna...
3. Nie mam zdania...
4. Stosunek religii- jest, jaki jest i nie dyskutuję z tym...
5. Niczym się nie różnią moim zdaniem;różne mogą być tylko powody...
6. Większość samobójców to właśnie ludzie, którzy wołają na pomoc, bo czują się opuszczeni, osamotnieni w swym cierpieniu...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak słyszałem. Ponoć rozchodzi się przyjemne ciepło po ciele a potem jest koniec. Tak to przynajmniej opisywał niemiecki żołnierz w Rosji, gdzie temperatura dochodziła do -50 st. C. Był o krok od smierci. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mary



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że samobójstwo to bardzo straszna i smutna rzecz.
Może to świadczyć o tym, że ktoś sobie nie poradził z różnymi problemami... Sad
Co do mnie, to chyba jednak nie popełniłabym samobójstwa, gdyż jest to śmiertelny grzech! Chociaż sama nie wiem... Mam nadzieję, że w przyszłości nie będę musiała nigdy myśleć o samobójstwie.
Wspomnę jeszcze o tym, jak wielką krzywdę i smutek wyrządzilibyśmy najbliższym, gdybyśmy odeszli z tego Świata z tego powodu!!! Crying or Very sad
Gdyby ktokolwiek kiedyś zastanawiał się nad samobójstwem, on sam, albo bliscy powinni jak najszybciej interweniować np. wizyta u lekarza czy terapia!
Bo samobójstwa nie można cofnąć... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mary sometimes Oo...
Powrót do góry
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też miałem, ale myślałem, że to moja prywatna schiza Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mary



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale miałam pewien problem i musiałam edytować posta przez co coś mi się pochrzaniło i w końcu wyciełam i dałam na nowo. Przepraszam za usterki! Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mary



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I przekonuję Was wszystkich, że nie macie żadnych schiz!!! Very Happy
Bo ten post był i chyba nawet identyczny! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crystal



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 742
Skąd: z innego swiata

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A też już myślałem że mam jakąś schize Laughing
_________________
hayzee rider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mary



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wyszło na to, że wszyscy macie schizę przeze mnie! Laughing
Jeszcze raz przepraszam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samobójstwo to okrutna zbrodnia wymierzona przeciwko samemu sobie. Najokrutniejsza zbrodnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbym miał sobie wybrać sposób śmierci to chciałbym sie zapić, zaćpać lub umrzeć na scenie.
O samobójstwie myślę w poniedziałek rano, gdy wiem że za 20 minut czeka mnie seria 3 matematyk z Łowcą Dusz, potem trzeba zapitalac do domu i znowu na lekcje^^.
Ogólnie jakby brać samobójstwo na poważnie to jest to czysta głupota.
Cool
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akom, że też Ci się tak chce.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
Akom, że też Ci się tak chce.


Nie rozumiem co w tym złego, że chce mi się myśleć i wyciągać wnioski. Może niektórym się nie chce i wola się kierować stereotypami, ale to nie ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając posty Akoma można stwierdzić że jest on typowym Polskim konserwatystą ...ale to nie jest złe
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek