FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Gej = pedofil, czyli o paradach, prawach i poglądach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Gej = pedofil?
Jasne, przecież te dwa słowa to synonimy!
8%
 8%  [ 3 ]
Jasne, że nie - ludzie mylą te dwa pojęcia.
65%
 65%  [ 23 ]
Jasne, że nie rozumiem pytania.
25%
 25%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 35

Autor Wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się nie chce rozpisywać, więc powiem tylko coś, co mi w sumie ciężko przechodzi przez gardło.... Zgadzam się z BeBe Razz

Jeszcze jedno. Ciągle pojawia się jakieś abstrakcyjne pojęcie PRAW o które walczą. Powiedzcie raz a dobrze, jakakie to prawa? Przecież jest dla nich równość. Porównujecie ich do murzynów w latach 50 czy 60.... Czy ludzi w sklepie pyta się, czy jest hetero czy homo i jak homo - to się go wypędza? Utrudnia się im wzięcie kredytu w banku, odbiera urlopy broni wstępu do kibli publicznych, czy cokolwiek? A walka o samą akceptację w społeczeństwie? Jak to powiedział ktoś tam wyżej (nie pamiętam czy Maleństwo czy BeBe), tak i ja myślę, że gdyby nie te parady, rzucanie się w oczy wiele więcej ludzi by to tolerowało. Legalizacja związków? Jak dwoje ludzi się kocha, to mało chyba ich odchodzi, czy są w formalnym związku czy nie... Adopcja Dzieci? No a temu, jak mówiłem, stanowczo się sprzeciwiam.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
White Man



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Silesia

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
A mi się nie chce rozpisywać, więc powiem tylko coś, co mi w sumie ciężko przechodzi przez gardło.... Zgadzam się z BeBe Razz

Jeszcze jedno. Ciągle pojawia się jakieś abstrakcyjne pojęcie PRAW o które walczą. Powiedzcie raz a dobrze, jakakie to prawa? Przecież jest dla nich równość. Porównujecie ich do murzynów w latach 50 czy 60.... Czy ludzi w sklepie pyta się, czy jest hetero czy homo i jak homo - to się go wypędza? Utrudnia się im wzięcie kredytu w banku, odbiera urlopy broni wstępu do kibli publicznych, czy cokolwiek? A walka o samą akceptację w społeczeństwie? Jak to powiedział ktoś tam wyżej (nie pamiętam czy Maleństwo czy BeBe), tak i ja myślę, że gdyby nie te parady, rzucanie się w oczy wiele więcej ludzi by to tolerowało. Legalizacja związków? Jak dwoje ludzi się kocha, to mało chyba ich odchodzi, czy są w formalnym związku czy nie... Adopcja Dzieci? No a temu, jak mówiłem, stanowczo się sprzeciwiam.


Korciło mnie, żeby też włączyć się do dyskusji, ale Ziutek napisał właściwie to wszystko co i ja myślę. Więc jedynie się pod tym podpiszę Wink
AMEN !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wielkim zainteresowaniem czytam tę dyskusję, choć podobna odbyła się na tym forum już nie raz. Na razie jednak nie zamierzam się w nią włączyć.

Chciałem jedynie napisać, że widzę jedną jedyną analogię między gejem a pedofilem, której używa się w jakimś bardziej ogólnym konktekście. Nie wiem, jak u Was, ale u mnie w klasie było przemnóstwo dyskusji na ten temat (gdy ma się w klasie 2-3 ludzie otwarcie nietolerancyjnych, musi coś takiego wyniknąć) i generalnie środowiska nietolerancyjne uważają, że jeśli damy prawa gejom, to tylko kwestią czasu będą prawa dla pedofilów. Zawsze podaje się ten przykład. A na ile jest on prawdziwy, oceńcie sami, mnie już dyskusje na ten temat trochę zmęczyły. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tę seksualność do dyskusji wywlekają głównie osoby, które dyskryminują. Manifestacje są tylko reakcją.


Na co ? Mi się chce rzygać nie ważne czy widzę śliniących się panienkę i faceta czy dwóch facetów. Czy to znaczy, że jestem heterohomofobem ?

Cytat:
Przykład jest dosyć śmieszny, bo od czasów starożytnej Grecji świat zmienił się i skomplikował, więc trudno myśleć tymi samymi kategoriami.


Mi w sumie chodziło tylko o to, że nigdy takie związki nie były cywilnie legalne. A świat i moralność jest mimo wszystko ciągle taka sama. Tylko zmienia się otaczająca nas epoka.

Cytat:
Ty nie widzisz różnicy, bo dla Ciebie małżeństwo czy konkubinat to żadna różnica.


Bo miłość nie powinno się rozpatrywać stanem cywilnym. Tyle.

Cytat:
A mi się nie chce rozpisywać, więc powiem tylko coś, co mi w sumie ciężko przechodzi przez gardło.... Zgadzam się z BeBe Razz


Prztyczka w nos chcesz ? Nie jestem takim głąbem na jakiego wyglądam.

Cytat:
Adopcja Dzieci? No a temu, jak mówiłem, stanowczo się sprzeciwiam.


A tutaj ja się zastanawiam. Nie wiem w sumie czy byłoby tak jak mówią przeciwnicy takich działań - dwóch tatusiów czy dwie mamusie wpłynęły by na psychikę dziecka jakoś diametralnie. W sumie to może dzieciak byłby trochę zagubiony, bo zawsze w instytucjach nauczania [szkole czy przedszkolu] są dnie mamy i dnie taty, zawsze jest tatuś pan i mama pani. Dlatego nie wiem czy faktycznie takim ludziom nie robiłoby się krzywdy na dłuższą metę.

Kończąc jeszcze - nasza kultura, mentalność, spojrzenie na świat nadal tkwi w głębokim średniowieczu imho. Nie jesteśmy gotowi na zmiany jakie niesie ze sobą wzięcie homoseksualizmu za coś naturalnego. Ja osobiście i wprost mówię - mam ich w dupie [nie dosłownie, oczywiście]. Dla mnie mogą sobie żyć, kopulować i Bóg wie co jeszcze robić. Byleby nie wywlekali się z tym na ulicę. I tak samo jest z każdą seksualnością. To co zaczyna się w łóżku, dla mnie - ma się tam kończyć. Tyle na ten temat.

Cytat:
generalnie środowiska nietolerancyjne uważają, że jeśli damy prawa gejom, to tylko kwestią czasu będą prawa dla pedofilów.


Głupota, bo pedofilia zakłada krzywdzenie dzieci, które nie są gotowe na stosunek seksualny. Homoseksualizm to wybór dwóch dorosłych [przynajmniej tak powinno być] i świadomych osób.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest coś zgoła innego, zgadza się, ale taki pogląd ma raczej wydźwięk przeciwko wszechtolerancji. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego i jest to taka sama generalizacja, jak mówienie o każdym geju, że jest zboczeńcem.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
anulka_rafaleq



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1078
Skąd: Puławy <-> Kraków

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Mi w sumie chodziło tylko o to, że nigdy takie związki nie były cywilnie legalne. A świat i moralność jest mimo wszystko ciągle taka sama. Tylko zmienia się otaczająca nas epoka.

Zwłaszcza taki okres rzymski... Twisted Evil
_________________
All the desirable things in life are either illegal, expensive, fattening or married to someone else …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Utrudnia się im wzięcie kredytu w banku


no wlasnie o to chodzi, ze utrudnia. malzenstwa heteroseksualne moga brac kredyt wspolnie. pary homoseksualne, ktore nawet sa ze soba i 20 lat nie maja takiej mozliwosci, lub maja ja powaznie utrudnioną. podobnie ma sie sprawa z dziedziczeniem, wspolnym zakupem mieszkania czy tez z tak prostymi i codziennymi sprawami jak odwiedziny w szpitalu czy decyzja o operacji nieprzytomnego partnera. i tym ludziom w wiekszosci chodzi dokladnie tylko o to i ja ich w 100% w tym popieram.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się już wcinał w dyskusję z poprzedniej strony, bo napisanie posta zajęłoby mi chyba 5 lat, więc z głupia frant przyczepię się tylko do kogoś, znaczy się do BeBe Twisted Evil

BeBe napisał:

A świat i moralność jest mimo wszystko ciągle taka sama. Tylko zmienia się otaczająca nas epoka.


WTF?
Moralność jest taka sama? E? Jak coś, co jest wytworem społecznym może się nie zmieniać wraz ze zmianami społeczeństwa?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
WTF?
Moralność jest taka sama? E? Jak coś, co jest wytworem społecznym może się nie zmieniać wraz ze zmianami społeczeństwa?


Ogółu społeczeństwa ? Myślę, że tak. Tak samo jak jego potrzeby.
I jak zawsze do mnie \o\o/o/
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Cytat:
WTF?
Moralność jest taka sama? E? Jak coś, co jest wytworem społecznym może się nie zmieniać wraz ze zmianami społeczeństwa?


Ogółu społeczeństwa ? Myślę, że tak. Tak samo jak jego potrzeby.


Obawiam się, że nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi Twisted Evil
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba chodzi o to, że moralność ogółu społeczeństwa jest taka sama jak i jego potrzeby. Jeśli nie, to BeBe prostuj. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba chodziło mu o to, że moralność i potrzeby społeczeństwa nie zmieniają się wraz z jego (społeczeństwa, nie BeBe, bo BeBe nie ewoluuje) ewolucją. Problem w tym, że się zmieniają, pytanie tylko w jakim stopniu i w jakich obszarach.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom, ewoluuję. Ale spoko.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żart taki był to
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
Znowu jestem świadkiem jakiegoś kompletnego pomieszania pojęć. Jak nie seks na ulicach, to islamizacja. Naprawdę nie wiem, co ma jedno z drugim wspólnego (oprócz, rzecz jasna, związku z ciągłymi utyskiwaniami skrajnej prawicy nt. rzekomego upadku cywilizacji europejskiej).


Nie jestem skrajną prawicą, to po pierwsze. A po drugie, to myślę, że już niedługo przyszłość przyzna rację tym, którzy wieszczą upadek Zachodu w sferze kulturowej, cywilizacyjnej.

Cytat:
I bardzo proszę o nieużywanie w stosunku do homoseksualizmu określenia "zboczenie", bo to mimowolnie sprawia, że nie mogę swojego szanownego interlokutora traktować całkowicie poważnie Razz


Akurat pod słowem "zboczenie" miałem na myśli 'gorsze' rzeczy niż homoseksualizm - pewne zachowania, a nie preferencje. Aczkolwiek homoseksualizm tak naprawdę jest pewnym - nomen omen - zboczeniem z normy, ale nie używam raczej tego słowa na określenie orientacji. homoseksualnej.


I tak naprawdę dyskutujemy o czymś jednak abstrakcyjnym - jasno już zostało powiedziane, że manifestowania swoich poglądów nikt nie chce zabraniać (także gejom), a także to, iż ułatwienia w życiu codziennym byłyby czymś, co można tolerować (osobiście tego nie akceptuję, ale tolerować trza). A co do manifestowania seksualności, to ja nie wnikam w seksualność gejów i lesbijek i życzyłbym sobie, by oni też tym nie epatowali i by była tu obustronna ugoda, że nie interesujemy się tym, co kto robi w łóżku i nie manifestujemy tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno te dwa słowa "gej" i "pedofil" to nie synonimy. Niestety wielu ludzi w tym kraju uważa te dwa terminy za jednoznaczne. To błąd. HOMOSEKSUALIZM to zboczenie seksualne, PEDOFILIA to zbrodnia!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_kind_of_magic napisał:
Na pewno te dwa słowa "gej" i "pedofil" to nie synonimy. Niestety wielu ludzi w tym kraju uważa te dwa terminy za jednoznaczne. To błąd. HOMOSEKSUALIZM to zboczenie seksualne, PEDOFILIA to zbrodnia!!!


Pedofilia - zbrodnia, fakt. Homoseksualizm? Mimo że jestem katolikiem to raczej za zboczenie bym tego nie nazywał.

Cytat:
Seksualność jest wrodzoną, naturalną funkcją organizmu ludzkiego i jednym z zasadniczych czyników motywujących do podejmowania więzi i kontaktów interpersonalnych, mającym wymiar biologiczny, psychiczny, społeczno-kulturowy i hedonistyczny


No właśnie czyli nie jest to zboczenie seksualne. Tylko swego rodzaju zboczenie gdy mamy na myśli przetrwanie gatunku, przekazywanie materiału genetycznego. Tak, wtedy to "zboczenie" nie służy tworzeniu nowego życia. To jest raczej droga spełnienia seksualnego, którą ludzie wybierają, bo to ona daje im satysfakcję.

Chciałbym jeszcze zauważyć, że wiecznie psioczy się na polską mentalność. Tylko nikt nie zauważył, że my jako Polacy nie jesteśmy tym idealnym zachodem. Mamy prawo do własnej mentalności mnie czy bardziej konserwatywnej. Nikt nie może nam zarzucać, że nie przyjmujemy wszystkiego bezkrytycznie z wywieszonym jęzorem. McDonald's się przyjął, małżeństwa homoseksualne nie muszą. Mamy prawo decydować czego chcemy.
I po raz kolejny podkreślę, że oprócz adopcji nie widzę niczego co mogło być zakazane (w kontekście homoseksualizmu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:
Mimo że jestem katolikiem to raczej za zboczenie bym tego nie nazywał.



Za normę też chyba tego uznać nie można. Od razu podkreślę, że nie jestem homofobem. Po prostu obiektywnie oceniam fakty. Na pewno nie wyjdę na ulicę z trasparentami i nie będę pluł. Jednak homoseksualiści to jakby nie patrzeć mniejszość seksualna, a za normę w społeczeństwie uznaje się większość. Takie są przykre (bo przykre) fakty.


Ostatnio zmieniony przez A_kind_of_magic dnia Pon Kwi 20, 2009 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:
[Nikt nie może nam zarzucać, że nie przyjmujemy wszystkiego bezkrytycznie z wywieszonym jęzorem. McDonald's się przyjął, małżeństwa homoseksualne nie muszą. Mamy prawo decydować czego chcemy.

Zgadza się. Ale można nam zarzucić, że jak największe ćwoki przyjmujemy wszystko to co na Zachodzie najgorsze (McDonald jest świetnym przykładem) odrzucając to, co na Zachodzie jest bardziej rozwinięte niż u nas- tolerancję...
Czasem mnie boli, kiedy rozmawiam ze znajomymi Anglikami i obraz Polaka jaki często mają to homofob, antysemita i seksista... Niesprawiedliwe, oczywiście- głupie uogólnienie... ale szkoda, ze uogólnienie takie idzie w tą a nie inną stronę... Ile razy słyszymy z boku (ba- nawet na tym Forum) najeżdżanie na Żydów, pedałów i jak często widzimy traktowanie kobiet z góry...? Nie żeby na Zachodzie wszystko pod tym względem było takie cacy- ale... jest dużo lepiej... nawet tolerancja wymierzona w sąsiada... U nas leży, w takiej Anglii wygląda to DRASTYCZNIE inaczej, lepiej... ale oczywiście to jest trudniejsze- lepiej przyjąć z otwartymi ramionami McDonalda... Jasne, mamy prawo wybierać czego chcemy... Boli trochę, kiedy widać jak znaczna część społeczeństwa bezkrytycznie przyjmuje badziewie i odrzuca naprawdę piękne wartości... Zwłaszcza, ze podobno jesteśmy narodem katolickim a to niby ma być religia oparta na miłości... a z nią powinna iść i tolerancja... ja nie mówię w tym momencie o małżeństwach- mówię o najzwyklejszej tolerancji, której czasami w naszym kraju jest tyle co kot napłakał...

A każda osoba, która uważa, że "gej" i "pedofil" to synonimy jest kompletnie zidiociała. Mam gdzieś czy kogoś tym urażę. Uczuciami skończonych kretynów się nie przejmuję...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Zgadza się. Ale można nam zarzucić, że jak największe ćwoki przyjmujemy wszystko to co na Zachodzie najgorsze (McDonald jest świetnym przykładem) odrzucając to, co na Zachodzie jest bardziej rozwinięte niż u nas- tolerancję...
Czasem mnie boli, kiedy rozmawiam ze znajomymi Anglikami i obraz Polaka jaki często mają to homofob, antysemita i seksista... Niesprawiedliwe, oczywiście- głupie uogólnienie... ale szkoda, ze uogólnienie takie idzie w tą a nie inną stronę... Ile razy słyszymy z boku (ba- nawet na tym Forum) najeżdżanie na Żydów, pedałów i jak często widzimy traktowanie kobiet z góry...? Nie żeby na Zachodzie wszystko pod tym względem było takie cacy- ale... jest dużo lepiej... nawet tolerancja wymierzona w sąsiada... U nas leży, w takiej Anglii wygląda to DRASTYCZNIE inaczej, lepiej... ale oczywiście to jest trudniejsze- lepiej przyjąć z otwartymi ramionami McDonalda... Jasne, mamy prawo wybierać czego chcemy... Boli trochę, kiedy widać jak znaczna część społeczeństwa bezkrytycznie przyjmuje badziewie i odrzuca naprawdę piękne wartości... Zwłaszcza, ze podobno jesteśmy narodem katolickim a to niby ma być religia oparta na miłości... a z nią powinna iść i tolerancja... ja nie mówię w tym momencie o małżeństwach- mówię o najzwyklejszej tolerancji, której czasami w naszym kraju jest tyle co kot napłakał...


W tym sensie masz rację. Czasami zastanawiam się czy nasz naród już po prostu nie przekwitł. Że się odwołam do historii... XV/XVI wiek. Nie wszystko było pięknie, ale zdecydowanie przodowaliśmy w Europie jako najbardziej tolerancyjni. W ogóle Polska szła w stronę reformacji, a ważne było to by ludziom (szlachcie... właściwie) żyło się lepiej. Wtedy byliśmy Ci pierwsi...

Często wyobrażam sobie... w jaką stronę poszłaby Polska gdyby reformacja zwyciężyła. Sądzę, że gorzej (na pewno) niż było, być by nie mogło. Nasz światopogląd, stosunek do pracy... no i do wielu innych rzeczy byłby diametralnie różny od tego, który obserwujemy dziś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek