FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Allora - ben arrivata
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego uczysz się języka (inny niż angielski) lub jaki preferisci
Włoski
12%
 12%  [ 3 ]
Rosyjski
8%
 8%  [ 2 ]
Łacina
8%
 8%  [ 2 ]
Francuski
20%
 20%  [ 5 ]
Hiszpański
12%
 12%  [ 3 ]
Niemiecki
40%
 40%  [ 10 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam średnią ważoną, a dokładnie z fizyki (i pewnie paru innych przedmiotów, ale z fizyki oficjalnie). średnią arytmetyczną mam z filozofii (gdzie pan profesor po 5 razy sprawdza wynik działania 28:7 [inna sprawa, że to 28 nie powinno się tam znaleźć, ale dodawania już psor nie sprawdzał Razz]), a pozostałe oceny są wystawiane według upodobań profesorów (tak, wiem, że oparte na WSO), ale jakoś do tej pory nie narzekam i wiem, że daną ocenę mam wystawianą sprawiedliwie lub lekko naciągniętą, ale nigdy nie odczułem świadomego, złośliwego działania na niekorzyść ucznia. No...to.../offtop Mr. Green.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej szkole u każdego nauczyciela obowiązuje średnia ważona, chociaż niektórym to nie przeszkadza naciągać ocenę 0,3 w górę Razz. </offtop>

Angielski. Nie będę wygłaszać na jego cześć peanów - w porównaniu do innych po prostu nie aż tak skomplikowany i bardzo popularny język. Przydatny i tyle, ale jakoś bardzo się z nim związana nie czuję. W przyszłym roku zamierzam jakoś poukładać moje umiejętności związane z ęgilskim i wybieram się na kurs - przez ostatnie 4 lata uczyłam się go sama.

Francuski. Mrau Wink. Od dawien dawna chciałam się zabrać za ten język i jestem nim zachwycona. Ładniej brzmi niż angielski, jest co prawda bardziej skomplikowany, ale przecież w tym tkwi jego piękno. Poza tym bardzo chciałabym zwiedzić regiony, gdzie francuski jest powszechnie używany (nie wiem, co tu jest skutkiem, a co przyczyną Razz). Na pewno jeszcze długo się w nim pobabrzę.

Niemiecki. Blah. Uczyłam się go w podstawówce i nawet miałam szóstkę na koniec roku, co u takiej nauczycielki było nie lada osiągnięciem. Potem zmieniłam szkołę, gdzie podstawowym językiem był angielski. Dotychczas miałam przerwę, ale od drugiej klasy na powrót uczę się go w szkole (co to za nauka...?). Właściwiej: uczy mnie ojciec. Na pewno przyda mi się, ale nie jestem pasjonatką.

Języki planowane: włoski, łacina, może czeski. Chciałabym również wziąć sobie na warsztat jakieś rzadko używane dziwadło Wink, na razie bliżej niesprecyzowane.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie - skoro Qndzia przywołała czeski, to mogę powiedzieć, że rozumiem go w 100%, a i porozumiewanie się w tym języku jest dla mnie stosunkowo proste. Z pisownią dużo gorzej... Rzecz w tym, że nigdy nie uczyłem się czeskiego, ale na południu Polski odbieramy kilka czeskich kanałów telewizyjnych. Filmy na "Czechu" już od berbecia oglądałem na równi z polskojęzycznymi odpowiednikami - stąd praktyczna nauka czeskiego w wersji mówionej. Czeski jest jednak tak podobny do polskiego, że po prawdzie każdy z nas dogadałby się w tym języku... Wink

EDIT: Dorzucę jeszcze, że wyprawy po spirol za czeską granicę (do sklepu tzw. "Wietnamca"), stanowią doskonały kurs językowy. Taka wietnamsko-czesko-polsko-angielska konferencja na żywo Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lasha napisał:
To jedyny język europejski, który podobno nie ma absolutnie nic wspólnego z żadnym innym językiem używanym dzisiaj na świecie i mówi nim jakieś 6 mln ludzi. Łatwo więc znaleźć się w elicie Wink



Chyba jeszcze baskijski ma podobne właściwości...

Nawiasem mówiąc, na granicy czarnogórsko-albańskiej byłem świadkiem sprzeczki węgierskiego kierowcy z albańskim celnikiem. To dobiero była jazda...

Podejrzewam, że jedną z odpowiedzi na pytanie "Dlaczego Węgrzy mają tak wysoki współczynnik samobójstw" jest "Bo nikt z ludów mieszkających wokoło ich nie rozumie" Wink

Jeśli chodzi o moje umiejętności:
- angielski: według mnie opanowany już całkiem dobrze, problem w tym, że wciąż mocno się stresuję, gdy mam go używać paszczowo, swoją drogą nie wiem dlaczego, bo nie mam czego się wstydzić
- niemiecki: trudno powiedzieć, uczyłem się długo, ale w większości były to lata zmarnowane. Znam sporo słownictwa, ale mam duże braki gramatyczne, niestety.

Z łaciny w liceum niewiele pamiętam, podobnie jak z rosyjskiego w podstawówce, ale do tego drugiego języka zamierzam wrócić.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
niemiecki (...) Znam sporo słownictwa, ale mam duże braki gramatyczne, niestety.


To ja mam zupełnie odwrotnie z niemieckim. W moim wypadku możemy więc chyba mówić o lenistwie, ale niemiecki po prostu bardzo mi nie leży...
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lasha napisał:
Qnegunda napisał:
Chciałabym również wziąć sobie na warsztat jakieś rzadko używane dziwadło Wink, na razie bliżej niesprecyzowane.


Zapisz się ze mną na albański Smile
Słyszałam już mnóstwo różnych języków świata, poznałam kilka narzeczy afrykańskich, przy jakimś ognisku na Przylądku Dobrej Nadziei próbowałam się nauczyć choćby jednego słowa w Xhosa (to tzw. język mlaskowy, gdzie większość słów składa się z jednego, może dwóch dźwięków powstających w wyniku odpowiedniego "kląskania" językiem o podniebienie), ale żaden z tych języków nie jest tak powalony jak albański. To jedyny język europejski, który podobno nie ma absolutnie nic wspólnego z żadnym innym językiem używanym dzisiaj na świecie i mówi nim jakieś 6 mln ludzi. Łatwo więc znaleźć się w elicie Wink

Próbka:
Kali ka katër këmbë, këmbët e kalit kërcasin kur kali kalon kanalin.

No, to już jest jakaś konkretna propozycja Smile. Notabene gdzie uczysz się takich, bądź co bądź, stosunkowo rzadko używanych języków? W ofercie Empiku czy JDJ-u raczej nie znajdzie się bułgarskiego, chorwackiego czy albańskiego... Są jakieś specjalne szkoły językowe? A może po prostu, Lasho, korzystasz z pomocy swoich przyjaciół rozsypanych po całym świecie? Wink

A poza tym... co oznacza to zdanie po albańsku?
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość






PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 2:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio zapomnialam dodac, ze umiem liczyc po rosyjsku i przeczytac wiele zdan/slow po niemiecku Cool .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magda:)



Dołączył: 11 Lis 2003
Posty: 541
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w francuskiej klasie (DELF ^^) więc mam 4 godziny francuskiego tygodniowo. No i jakoś tak parler francais (;
No i w podstawówce troche ale to się niewiele nauczyłam.
A francuski lubieee Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na studiach dotychczas miałem łacinę, grekę, a także hebrajski... Wink Z nowożytnych niemiecki...
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie niemiecki. Przede wszystkim!!! Po drugie włoski. Chociaż po włosku umiem niewiele, ale to piękny język.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek