FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Mark Knopfler solo

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 8:21 pm    Temat postu: Mark Knopfler solo Odpowiedz z cytatem

Na razie znam tylko dwie płyty Golden Heart i Shangri La. Co mogę powiedzieć o tej muzyce. Ano choćby to, że jest diamtralnie inna od tego co proponował Dire Straits. Szczerze mówiąc gdy sięgałem po Shangri La, spodziewałem się klimatów straitsowych, a tu pełne zaskoczenie. Knopfler bardziej śpiewający niż mówiący, brak stricte rockowych utworów, liczne nawiązania do country, czasem pojawia się coś z klimatu On Every Street, czyli de facto pierwszej solowej płyty Marka, jak choćby Back To Tupelo nawiązujące do Iron Hand, czy 5.15 a.m. trochę w stylu sielskiego How Long. Więcej straitsowych momentów jest na Golden Heart pierwszej "oficjalnej"solowej płycie artysty. Darling Pretty i Imelda spokojnie mogłyby ozdobić Brothers In Arms. Jednak już prześliczny, wzruszający do granic możliwości utwór tytułowy i niepokojące No Can Do, to już typowy solowy Knopfler. Podobnie jest z pozostałymi utworami, choć gdzieniegdzie pojawiają się straitsowe klimaty, to raczej z rzadka i tylko jako drobne urozmaicenie. Na przykład w nawiązującym stylistycznie do Walk Of Life, niezwykle chwytliwym Cannibals czy Don't You Get It, ze znakomitą długaśną solówką, w urzekającym, typowo knopflerowym stylu. Miłość do Nashville odnajdujemy w Darling Pretty, Golden Heart, a zwłaszcza w I'm The Fool (ten kawałek mogłaby śpiewać Dolly Parton bądź Tammy Wynette i chyba nie zrobiłoby to na mnie większej różnicy). Sporo country jest także w Nobody's Got The Gun i zamykającym całość Are We In Trouble Now. Słuchając Golden Heart trochę smuci fakt, że obecnie Mark jest już daleko od rocka. Pierwsza solowa płyta Mistrza godna jest jednak polecenia miłośnikom klimatów spod znaku On Every Street...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wielkim fanem DS jestem (choć może nie znam wszystkiego - w całości slyszałem Making Movies, Love Over Gold i BiA) tak solowej tórczości Knopflera w życiu nie ruszalem... ale mnie zachęciłeś i przypomniałeś, że mam w domu Sailing to Philadelphia, które zaraz sobie puszczę Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z solowych dokonań Knopflera znam jedynie jego koncertową płytę nagraną w duecie z Claptonem oraz "Sailing To Philadelphia". Obie pozycje gorąco polecam! Smile
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan, dzięki za polecenie mi "Golden Heart" Knopflera! Słucham i się oderwać nie mogę, jest tam wszystko to, co powinno się znajdować, umiejętny kompromis pomiędzy melodyjnym i rytmicznym graniem rockowym, a balladami z lekką nutką country.

A poza tym polecam "Shangri La", "Sailing to Philadelphia" i dla ceniących bardziej styl country u Mareczka - "Ragpicker's Dream" i najnowszy (trochę słabszy ale nie rozczarowujący) "Kill to Get Crimson.

Mark Knopfler (and Dire Straits) for life!
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie dorzuciłbym obowiązkowo On Every Street. Ta płyta daje świetne pojęcie o tym skąd się wziął jego styl jako solowego artysty. Ja w tym momencie też słucham Golden Heart i zaczynam się przekonywać do irlandzkiego folku Smile Moje marzenie odnośnie Knopflera to takie, żeby przeprosił się z Davidem i wspólnie nagrali płytę niczym bracie Cavalerowie Smile
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
innuendo91



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Gdańsk/Sopot/Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sailing To Philadelphia wg mnie to jeden z najlepszych utworów Marka stworzony przez niego biorąc pod uwagę twórczość solową jak i z kolegami z Dire Straits
_________________
"My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek