FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Stratovarius

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Stratovarius?
Świetny!
12%
 12%  [ 1 ]
Dobrze grają
12%
 12%  [ 1 ]
Ni grzeje ni ziębi
12%
 12%  [ 1 ]
nie lubię
25%
 25%  [ 2 ]
nie znam
37%
 37%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 7:27 pm    Temat postu: Stratovarius Odpowiedz z cytatem

Założyłem taki temat, bo chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie muzykę tej fińskiej grupy heavymetalowej założonej w 1984 roku. Mam nadzieję, że w ogóle znacie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Se que no tiene registros tan altos como barilari, leo de saratoga y otros pero su color de voz me parece full superior y me agrada mas de la de los otros que mencione.

Nie znam.

[Edit]

Przesłuchałem Black Diamond żeby nie było. Taaakiee... nieoryginalne mi się wydaje. Grają tak jak inne Norwesko-Szwedzko-Fińskie zespoły złych wikingów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem parę kawałków od jednej dziewczyny ze szkoł... Jak wyzej, fajne granie, ale mało oryginalne Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało oryginalne bo Stratovarius gra metal symfoniczny Wink Ale naprawdę watro posłuchać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
maciej3



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 198

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heavy Metal chyba nie Wink Ja ich kojarzę z Power Metal. W sumie nigdy specjalnie nie zagłębiałem się w ten gatunek, ale o ile pamiętam to bardziej mi podchodził Hammerfall niż Stratovarius. Natomiast z repertuaru S. uwielbiam "Hunting High And Low". Muszę sobie kiedyś odświeżyć te 2 zespoły Wink Poza tym zawsze mi się kojarzą z firmą produkującą instrumenty muzyczne, a nazwa wcale nie jest identyczna "Stradivarius".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej3 napisał:
Heavy Metal chyba nie Wink Ja ich kojarzę z Power Metal.


Stratovarius- fińska grupa heavymetalowa tworząca tzw.metal symfoniczny związana ze stylami power metal,metal progresywny Wink

Hunting High And Low również bardzo mi się podoba, zwłaszcza wspólnie odśpiewany refren. Do moich faworytów zaliczę też Lord Of The Rings, Millenium i Speed Of Light. Ta pierwsza piosenka zaczyna się dosyć patetycznie aby potem przejść w niesmowicie ciężkie klimaty, druga od razu rozpoczyna się od mocnego uderzenia. W trzecim kawałku rozwala mnie ta gitara na samym starcie.

Szkoda, że z zespołu odszedł Timo Tolkki, ale na szczęscie Stratovarius się nie rozleciał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 1:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heavy metal ma dwa znaczenia - ogólnie jako pewien szerszy gatunek muzyczny, tak jak rock'n'roll i jako węższy gatunek, istniejący obok takiego power metalu czy innego death metalu, tj. Black Sabbath, Judas Priest, Ironi itd.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mi się przypomniało apropo power metalu. Znacie Blind Guardian? Coverowali Queen... a dokładniej Spread Your Wings.

http://www.youtube.com/watch?v=jVH8Jbh_t38

Było już? Jak nie to sypnę jeszcze do ciekawostek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:





Grają tak jak inne Norwesko-Szwedzko-Fińskie zespoły złych wikingów.


No nie wiem, chociażby takiego Lordi to mi zbytnio nie przypomina. Tych drugich piosenki wydają się "brudniejsze".

P.S. linka trzeba było wrzucić do muzycznego szperacza Twisted Evil Arrow Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 2:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dałem do ciekawostek. Wink Apropos w ogóle ciężkiego grania w krajach skandynawskich. W Finlandii na przykład takie zespoły wydają się być bardziej na topie niż pop-stars. Rodzinka była w krainie jezior ostatnio i jak wchodzi się do tamtejszych discos to same goty łażą. Wszędzie tylko motyw czerni, czachy, pajęczyny, śmierć, włosy do pasa... Co do muzyki to właśnie na takich spędach puszczają power metale i inne straszne rzeczy. A u nas? Z pewnością byłoby ciekawiej gdyby takie zjawiska chodziły po ulicach... niekoniecznie za dnia. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzą... Tylko niestety w mniejszości... Ale co racja to racja, w skandynawii metal ma się jak najlepiej Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
maciej3



Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 198

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał:
jak wchodzi się do tamtejszych discos to same goty łażą. Wszędzie tylko motyw czerni, czachy, pajęczyny, śmierć, włosy do pasa..


Jakbyś żył w kraju w którym dajmy na to dzień trwa 4h przez pół roku to też byś w taką stagnację wpadł. W ogóle byłbyś takim Ahonenem Wink

Aaa i podoba mi się cover Blind Guardian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RockFan90



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1319
Skąd: Łobez/Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie chyba trzeba skierować dyskusję na właściwe tory, chociaż nie mówię, że to co opowiadacie nie jest interesujące Twisted Evil Arrow Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie cierpię tak granego heavy-metalu, dla mnie żenada

obczajcie sobie kapelę Bullet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie heavymetal tylko powermetal... taka uwaga Cool

Nie znosze takich grajków... najlepsza nazwa to była by raczej popmetal... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, popmetal już został zarezerwowany jako jedna z nazw glam metalu/hair metalu... Pretensje do innego skandynawskiego zespołu, Europe, toż do nich po prostu jak ulał pasuje nazwa pop metal Razz
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolę sto razy bardziej Europe niż kapele pokroju Sonata Arctita/Stratovarius/Freedom Call

a power-metal to nic innego jak połączenie thrashu z heavy czyli takie kapele jak Metal Church,Iced Earth czy Jag Panzer, mówię oczywiście o tym klasycznym z lat 80 z USA, ten europejski "power-metal" to w ogóle do niczego się nie nadaję, nie wiem gdzie tam jest power, może wczesny Helloween miał go,ale nie jego klony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja wcale nie mówiłem pejoratywnie, bo bardzo lubię Europe... Ale to, że grali bardzo popowo nie ulega wątpliwości Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek