FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Mistrzowie kiczu!?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Queen - mistrzowie kiczu
Popie*****ło cię!?
50%
 50%  [ 22 ]
I tak i nie
40%
 40%  [ 18 ]
Zgadza się!
9%
 9%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 44

Autor Wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że też ja przeoczyłem ten post! Zdolności to mi się z RPG kojarzą (tak swoją drogą fajna postać np zdolności biseks na 10 homoseks na 15 i jedziemy Smile )
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
(tak swoją drogą fajna postać np zdolności biseks na 10 homoseks na 15 i jedziemy Smile )


Ciekaw jestem jaki tytul by miala taka gra Wink
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Sro Paź 20, 2004 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli uznamy za kicz: komercyjność, nieudolność, naiwność, nadmierny patos, tandetę, pozerstwo, prostactwo, wtórność, schematyczność itp. to okaże się, że nie ma kulturze popularnej niczego w 100% pozbawionego kiczu (nawet w tzw. kulturze wyższej kicz bywa w ograniczonym stopniu akceptowany). Pozostaje chyba tylko przyzwyczaić się do niego i uznać podział na "zły" i "dobry" kicz (tak jak to opisał Fenderek).

Jeśli chodzi o Queen, to sytuację dobrze ilustruje przykład WATC. Piosenka była wykonywana przez Queen pretensjonalnie i patetycznie (czyli kiczowato; notabene, przy patosie uniknięcie kiczu jest bardzo trudne), ale nikt z zespołu nie mówił o niej: "to wspaniała spiżowa pieśń o odwiecznych tęsknotach rasy ludzkiej etc." Freddie mówił, że chciał po prostu napisać chwytliwą pieśń masową; a kiedy pierwszy raz zagrał ją reszcie zespołu, oni leżeli na podłodze ze śmiechu. Tak więc można uznać WATC za "dobry" kicz. Możecie o tym więcej przeczytać w wywiadzie, który niedawno zamieściłem na forum.

Fenderek napisał:
Ludzie powinni przestac se bac slowa KICZ- problem jest tylko wtedy kiedy ktos uwaza iz jest niesamowicie wielkim artysta i z przejeciem maluje/spiewa/itp wtorne badziewie- to jest beznadziejny kicz, banal. jesli jednak jest to potraktowane jako zart, z lekkoscia- moze stac sie sztuka.


Racja, ale niestety często się zdarza, że świadome używanie kiczu ma opłakane skutki. Np. Paweł Kukiz też umyślnie stosuje kicz w piosence "Trzepała Zośka Dywan", ale to niewypał - bo parodiowanie disco-polo jest kompletnym bezsensem. W ogóle w polskiej muzyce połowa wykonawców (Big Cyc, Pudelsi, T.Love etc.) tylko się dystansuje, parodiuje, puszcza oko, żartuje i "świadomie" obniża poziom - a robić porządnej muzyki (kiczowatej czy nie) to się już nikomu nie chce robić. Ale to już tylko takie moje zrzędzenie Wink
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Paź 20, 2004 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wundzun napisał:
Jeśli chodzi o Queen, to sytuację dobrze ilustruje przykład WATC. Piosenka była wykonywana przez Queen pretensjonalnie i patetycznie (czyli kiczowato; notabene, przy patosie uniknięcie kiczu jest bardzo trudne), ale nikt z zespołu nie mówił o niej: "to wspaniała spiżowa pieśń o odwiecznych tęsknotach rasy ludzkiej etc." Freddie mówił, że chciał po prostu napisać chwytliwą pieśń masową; a kiedy pierwszy raz zagrał ją reszcie zespołu, oni leżeli na podłodze ze śmiechu.


Tego nie wiedziałem Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś tam wyżej napisał, że nie rozumie o co chodzi z tą 'masturbacją' - no chodzi właśnie o to:

Cytat:
Chodziło zapewne o to, żeby zara wszyscy nie zaczęli pisać rzeczy w stylu: "Ach! Jak to?! Queen NIE BYŁ KICZEM!!!" i potem ciąg "Ach! tak! masz rację! Nie był!!!"


i macie rację - Towarzystwo Wzajemnej Masturbacji to jest pomysł Freddiego który wykorzystałem, aby mocniej na was 'zadziałać' (i chyba się udało Rolling Eyes )

a co do tematu - może w części powtórzę poprzednie wypowiedzi, ale zgadzam się z nimi w ok.90% Wink

faktycznie jeśli kicz kojarzy nam się jednoznaczni z tandetą, to możemy przyjąć wyrażenie 'mistrzowie kiczu' jako obraźliwe. ja myślę jednak, że pani Szabłowska (dzięki Marcin) z 'Wideoteki Dorosłego Człowieka' (dzięki Q Wojtek Q ) miała na myśli raczej pozytywne jego rozumienie. Tak więc, żeby jednak nie powielać wypowiedzi, Queen z jednej strony (w jednym rozumieniu) byli Mistrzami Kiczu (co nie jest złe)
a z drugiej nie - zależy to od (jak już wyżej napisałem) indywidualnego odbierania i rozumienia. Wink
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo tych pięknych definicji czym jest kicz i co w Queen jest kiczem, to dalej nie moge się zmusić zrozumieć że występ Freddiego w koronie jest kiczem Confused jako kicz brałem pod uwagę muzykę, styl itd a nie zachowanie i występy m uzyków. Dla mnie kiczem są np. niektóre zespoły Disco Polo, a nie to że Freddie w klipie "It A Heard Live" ubrał się dziwacznie czy jakoś tak....
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Dla mnie kiczem są np. niektóre zespoły Disco Polo....


NIEKTÓRE?! Wymień mi takie, które nie są kiczem Razz
Co do strojów: jeśli ubranie może być kiczowate, to sceniczne kostiumy Freddiego BYŁY (przynajmniej część). Ale z drugiej strony, gdyby Fred prezentował się na scenie niczym Wojciech Młynarski, to byłoby strasznie nudno...
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wundzun napisał:
Marcin napisał:
Dla mnie kiczem są np. niektóre zespoły Disco Polo....


NIEKTÓRE?! Wymień mi takie, które nie są kiczem Razz
Co do strojów: jeśli ubranie może być kiczowate, to sceniczne kostiumy Freddiego BYŁY (przynajmniej część). Ale z drugiej strony, gdyby Fred prezentował się na scenie niczym Wojciech Młynarski, to byłoby strasznie nudno...
To tym bardziej jak ubrania uważa sięteż za kiczowate - to tym bardziej Queen do tego nie pasuje. Dla mnie ubrania kiczowate to jakiś łachy z najtańszych materiałów zrobione dla kiuch-bud. A że Freddie chodził w ekstrawaganckich ubraniach? że nimi szokował? że czasem były jak z innych epok? to dlamnie nie jest kicz.
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wundzun napisał:
Marcin napisał:
Dla mnie kiczem są np. niektóre zespoły Disco Polo....

NIEKTÓRE?! Wymień mi takie, które nie są kiczem Razz
...
Wczoraj przyznam się że z nudów oglądałem na Polsacie 2 program z disco polo i jak się okazało są zespoły i zespoliki, grupa grupie nie równa. Choć nie przepadam za tego typu dzwiękami to są "kiczowate zespoły" i jeszcze "kiczowsze" Wink Jak np. Boys, Classic czy Akcent to już klasyka disco polo, jak byłem mały to w polsce modne było disco i te zespoły na wszystkich imprezach puszczano, a wczoraj oglądałem nowe zespoły i różnica była kolosalna między nimi...
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Dla mnie ubrania kiczowate to jakiś łachy z najtańszych materiałów zrobione dla kiuch-bud. A że Freddie chodził w ekstrawaganckich ubraniach? że nimi szokował? że czasem były jak z innych epok? to dlamnie nie jest kicz.


To jak można nazwać takie coś?



Albo to?


_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie trochę nie na temat- z jakiego koncertu jest to drugie zdjęcie?
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
Pytanie trochę nie na temat- z jakiego koncertu jest to drugie zdjęcie?


Nie wiem, po prostu znalazłem je na Queenzone. Było podpisane "The Empire Strikes Back Singin'" (?)
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wundzun napisał:
Było podpisane "The Empire Strikes Back Singin'" (?)


No przecież widać na zdjątku pana Vadera ze Star Łors na którego barach siedzi Freddie...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uczeni się spierają czy to sztuka czy kicz Wink
Dla mnie że ekscentrycznie Freddie wychodził na scene nie oznacza to kicz, to co mam powiedzieć o modelkach na wybiegu które prezentują ubrania takie że niewiadomo czy to ubrać czy postawić jako ozdobę, a uważają takich projektanków za mistrzów itd... i nikt nie krzyczy że to kicz tylko że to szuka (?)
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
Pytanie trochę nie na temat- z jakiego koncertu jest to drugie zdjęcie?

Magic Tour - We Will Rock You - ale z którego koncertu to Ci teraz dokładnie nie powiem... Smile
Chyba Monachium '86... chyba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger_Taylor napisał:
Sweet Lady napisał:
Pytanie trochę nie na temat- z jakiego koncertu jest to drugie zdjęcie?

Magic Tour - We Will Rock You - ale z którego koncertu to Ci teraz dokładnie nie powiem... Smile
Chyba Monachium '86... chyba


Nie wiem, nie widziałem zbyt dużo koncertów itd. ale nie wydaje mi się aby to było z Magic Tour. Ten taki 'krawat' i czerwony ściągacz na nadgarstku... skórzane gatki i Lord Vader... nie pasuje mi to do Magic Tour...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze by tak 1980...? Na pewno nie MAGIC TOUR...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodze sie z poprzednikami... nawet na zdjeciu (jak dla mnie) Freddie wyglada troche za mlodo jak na Magic Tour.. i ten Lord Vader.. no cos mi tu nie pasuje..
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, podobnie jak Fenderek, stawiam na poczatek lat 80-tych (80-81)
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że nie Magic Tour to oczywiste- poznaję po brzuszku Freddiego (jeszcze nie tak zaokrąglony jak np. na Wembley czy w Budapeszcie Wink ) i tak jak piszecie- po stroju i gościu z "Gwiezdnych Wojen".

Fenderek napisał:
A moze by tak 1980...?


Tak, na pewno masz rację. Po fryzurze widzę, że to jeszcze nie '81, z '80 nie mam żadnego video bootlegu Sad Zresztą nie jestem pewna, czy w ogóle są jakieś dostępne...(?). Z tego roku mam tylko na razie koncert audio z Wembley Arena, który się odbył na dzień przed śmiercią Lennona.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
A moze by tak 1980...? Na pewno nie MAGIC TOUR...

Możecie mi wierzyć albo nie... ale miałem wątpliwości co do Magic Tour, dlatego tak pomyślałem, bo crowley gdzieś tam kiedyś mówił, że podczas jakiegoś koncertu z magic tour, Freddie był "na baranach" właśnie u tego Lorda Vadera, Viadera czy jak mu tam... Hehe, nawet wąsy nie takie jak na 1986 rok... Wink Laughing - przyznaję - moja pomyłka - moja pomyłka - moja WIEEEEEEEELKa pomyłka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był na "baranie" u lorda Vadera z Krainy Wiader a także u Satan Calusa i Siupermena
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek