FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Polska inteligencja
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daga napisał:
Marcinie apropo Bartoszewskiego "Posiada tytuł profesorski nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990."


Zaś w Polsce tytuły profesorskie nadaje prezydent. W Polsce nie jest profesorem, bo żaden prezydent mu tego stopnia nie nadał. Jest takim samym profesorem jak profesor Lepper (tytuł honorowy), bez urazy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
daga napisał:
Marcinie apropo Bartoszewskiego "Posiada tytuł profesorski nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990."


Zaś w Polsce tytuły profesorskie nadaje prezydent. W Polsce nie jest profesorem, bo żaden prezydent mu tego stopnia nie nadał. Jest takim samym profesorem jak profesor Lepper (tytuł honorowy), bez urazy.


Przypieprzyłeś. Jeśli nadanie tytułu profesorskiego przez rząd jest dla Ciebie tym samym co analogiczna procedura przeprowadzana przez nie-renomowaną prywatną uczelnię to chyba nie mamy co mówić. Bo w takim przypadku zrównujesz również - np na terenie Niemiec - polskiego profesora prezydenckiego i profesora jakiejś dziwnej uczelni z Ukrainy.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypowiedzi marcina są skandaliczne. miałem sie nie denerwować, ale już za późno. człowieku - cieszę sie że tacy jak Ty są w mniejszości. opętani chorymi myślami, powtarzający słowo w słowo to co każe naczelny wódz kaczyński. dostajesz eski co masz pleść na forum? może zasłuchujesz się w wypowiedziach bendera w audycjach nocnych w radio kapłana rydzyka? ciekawe czy forum queen jest polskie, wszak może tylko polskojęzyczne? sam pracowałem swego czasu w wyborczej - zapewne uważasz że jestem sprzedawczykiem na postronku Niemców? może jednak działam w loży masońskiej, lub co gorsza jestem żydowskim pomiotem bo wierzę w to co mówią w TVN? a może stoję po stronie ZOMO? cieszę się, że Twoje poglądy to tylko bezpieczny margines wśród młodych ludzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie słuchałem nawet jednej audycji w Radiu Maryja Smile Ty zapewne też nie, choć żonglujesz nazwą tego radia na prawo i lewo, ale większość tak ma, że jedzie po Radiu, a nigdy go nawet nie słuchała.

Secundo- nikt mi nie mówi, jak mam myśleć, to jest raczej domena "Gazety Wyborczej", swoją drogą ciekaw jestem, czemu napisałeś o "GW" i Żydach (tak Ci przeszkadza, że część z jej dziennikarzy ma żydowskie korzenie? masz jakąś obsesję żydowską?). Eski od Jarosława... hmm... chyba jeszcze nie pora na to Smile

Jeśli wierzysz TVN-owi, to to świadczy tylko o Tobie. I to chyba nie najlepiej.

Zdziwisz się, moje narodowe (nie szowinistyczne i nie rasistowskie!) i radykalnie antykomunistyczne poglądy to nie zdrowy margines, tylko spora część młodzieży, która angażuje się w różne akcje na rzecz kraju, np. jeździ na Wschód i pomaga na przykład tamtejszym Polakom. Akurat "GW" wolałaby, byśmy zapomnieli o tamtym dziedzictwie (słynna wizyta ś.p. Kuronia i Michnika na Litwie, gdzie oskarżali tamtejszych domagających się swoich praw Polaków o nacjonalizm), ale skończyły się czasy jedynej słusznej gazety i narzucania poprawnych i normalnych politycznie poglądów wszystkim. Pamiętaj, że z prądem płyną tylko śmieci.

I nie wiem, co masz do Ryszarda Bendera. To, że jakaś lewacka młodzieżówka oskarżyła go o antysemityzm (a cytował wtedy tylko fragmenty książki kogoś innego), nie oznacza, że to jakiś oszołom. Ja gościa cenię. Za to Tobie powinienem polecić udanie się do Jerzego Urbana (kumpla Twojego eks-naczelnego od GW), ale zestawianie nazwisk Urbana i Bendera urąga temu drugiemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Marcin S. napisał:
daga napisał:
Marcinie apropo Bartoszewskiego "Posiada tytuł profesorski nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990."


Zaś w Polsce tytuły profesorskie nadaje prezydent. W Polsce nie jest profesorem, bo żaden prezydent mu tego stopnia nie nadał. Jest takim samym profesorem jak profesor Lepper (tytuł honorowy), bez urazy.


Przypieprzyłeś. Jeśli nadanie tytułu profesorskiego przez rząd jest dla Ciebie tym samym co analogiczna procedura przeprowadzana przez nie-renomowaną prywatną uczelnię to chyba nie mamy co mówić. Bo w takim przypadku zrównujesz również - np na terenie Niemiec - polskiego profesora prezydenckiego i profesora jakiejś dziwnej uczelni z Ukrainy.
Zarówno Bartoszewski, jak i Lepper, mają tytuły honorowe, a nie naukowe, więc jak mówimy per profesor Bartoszewski, to i per profesor Lepper.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak się składa, że słuchałem radia, i to właśnie nocnych audycji prof. bendera. płakałem ze śmiechu - była to wspaniała rozrywka. zapadła mi szczególnie audycja, w której stwierdził iż nasza demokracja jest kształtowana w masońskich zaciszach, sami zaś masoni działający w mediach i polityce są demiurgami sytuacji politycznej w Polsce. w tych audycjach regularnie dostawało się także Żydom, a dokładniej ich rewizjonistycznym zapędom. bender wywoływał u naiwnych słuchaczy atmosferę strachu - bo Żydzi wszak rządzą Stanami, co z tym idzie i nami. tak, ufam TVN, jestem także czytelnikiem wyborczej - w pełni świadomym. bardzo szanuję michnika, balcerowicza, geremka, wałęsę i bartoszewskiego. wszystkich ich łączy brak przyzwolenia na radykalizm. wciąż wspominam kuronia i jego wrażliwość społeczną. Twoje poglądy wśród młodych ludzi są marginalne - nie jest to moja złośliwość - to zostało potwierdzone wynikami wyborów.

ps. michnik wciąż jest naczelnym wyborczej. nazywanie go kumplem urbana jest poniżej wszelkiego poziomu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tak się składa, że słuchałem radia, i to właśnie nocnych audycji prof. bendera. płakałem ze śmiechu - była to wspaniała rozrywka. zapadła mi szczególnie audycja, w której stwierdził iż nasza demokracja jest kształtowana w masońskich zaciszach, sami zaś masoni działający w mediach i polityce są demiurgami sytuacji politycznej w Polsce.

Może to brzmi absurdalnie, ale masonem był np. Jan Józef Lipski, Geremek jest masonem i pewnie spora część może być masonami. Nic w tym nadzwyczajnego. A masona obowiązuje lojalność wobec loży, dopiero wobec kraju. Bender na pewno nie mówi większych bzdur niż Michnik, polecam pozycje "Michnikowszczyzna. zarys choroby" Rafała Ziemkiewicza. Absurdalność i wewnętrzną sprzeczność tez Michnika autor pokazał w sposób wyborny.

Cytat:
w tych audycjach regularnie dostawało się także Żydom, a dokładniej ich rewizjonistycznym zapędom.

I słusznie. Przecież przed rewizjonizmem (majątkowym) żydowskim tez trzeba się bronić. Mamy to zostawić w spokoju tylko dlatego, że to Żydzi? I że otrzymamy łatkę antysemitów? Nie jestem antysemitą (państwo Izrael darzę bardzo dużą sympatią), ale irytują mnie roszczenia niektórych organizacji żydowskich wobec Polski.

Cytat:
tak, ufam TVN, jestem także czytelnikiem wyborczej - w pełni świadomym.

Ja też jestem czytelnikiem "GW". TVN-owi nie ufam, bo na czele tej telewizji stoi komuch Walter z drugim komuchem Wejchertem, a komunę bym wytrzebił, nawet kosztem demokracji. GW z kolei to stek kłamstw i manipulacji przeciw PiS, oni chyba by woleli ekipę Millera od kogoś, kto jest za lustracją. Michnik to jest największy szkodnik po 1989 i za obronę komunistów powinien chyba odpowiedzieć przed jakimś trybunałem. Przez takie działania jesteśmy parę lat do tyłu, bo zamiast dobić czerwonych, to my wpuściliśmy ich na swoje salony! Zamiast wyciąć ich dekomunizacją, lustracją, skazać na więzienia za zdradę i za szefowanie organizacji przestępczej PZPR, to my daliśmy im wstęp do gospodarki, służb specjalnych, polityki, najwyższych urzędów. Zachowały się stare nieformalne układy między tymi ludźmi, co można nazwać postkomunizmem, niektórzy zaś nazywają "układem". Inwigilacja prawicy, działalność pana Lesiaka, sbeckie korzenie największych mafii w Polsce... qrwa, Michnik tego wszystkiego bronił!

Cytat:
bardzo szanuję michnika, balcerowicza, geremka, wałęsę i bartoszewskiego. wszystkich ich łączy brak przyzwolenia na radykalizm.

Szanujesz tak naprawdę w mojej opinii (w większości) degeneratów. Bo to są właśnie tzw. łże-autorytety, czyli autorytety dla telewizji TVN czy "Gadziny Wybiórczej". Bartoszewski to nie radykał? A jak darł się na konwencji PO, to był łagodny, tak?

Co Balcerowicz zrobił dla Polski? Konkrety proszę, a nie "wprowadził wolny rynek". Geremek jako dyplomata? Wielkie nic. To samo Bartoszewski. Wałęsa dzisiaj pieprzy takie głupoty, że szkoda go słuchać. On podobno na serio twierdzi, że będzie prezydentem Europy. Michnik jest radykalnym antyantykomunistą, organicznie wręcz uczulonym na lustrację i tego typu działania. Nie jest radykalny? A jak pisał o "pełzającym totalitaryzmie" to to było umiarkowane, tak? Weź nie bądź nawet śmieszny.

Co do Kuronia, to też miał wpadki (wypowiedź o Lwowie w 1992- skandaliczna), ale zdarza mi się zapalić znicz na jego grobie. Jedyny lewicowiec obok Ryszarda Bugaja, którego szanuję.

Cytat:
Twoje poglądy wśród młodych ludzi są marginalne - nie jest to moja złośliwość - to zostało potwierdzone wynikami wyborów.

Co potwierdziły wybory? Że tysiące młodych ludzi bez poglądów i wartości poszło głosować na PO, bo tak wypadało. Bo Tusk ładniej wygląda w tv. A znam mnóstwo ludzi będących za PiS-em, którzy wierzą w wartości takie jak rodzina, ojczyzna, patriotyzm, wartości, tradycja i ich głosy nie poszły w eter. Wraz z klęską cudu i odpowiednim nagłośnieniem pewnych faktów głosy przepłyną do PiS-u, a pieszczoch "Wyborczej", czyli Tusk, odejdzie na śmietnik historii. PiS już raczej poparcia nie straci, bo ma bardzo żelazny elektorat, zaś PO może łatwo stracić, w końcu zagospodarowała spory elektorat tzw. lewicy, a o rozczarowanie młodych rządami PO się nie martwię, bo to nastąpi. Już pisałem- tłum jest równie niecierpliwy, jak wcześniej był naiwny. Nie można ciągle mówić o cudzie i drugiej Irlandii, trzeba też mieć efekty rządzenia. A że o efektach rządów PiS się niewiele mówiło... mamy takie media, które z obiektywizmem nie mają nic wspólnego. WSI vel TVN24 itd.

Aha, co do skrajności moich poglądów, to jest to fikcja, bo ze skrajnościami nie mam wiele wspólnego. Z jednym wyjątkiem- mam skrajnie negatywny stosunek do komuny- "raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ręce opadają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
ręce opadają...


Czy tak trudno jest Ci zaakceptować fakt, iż ktoś ma inne poglądy niż Ty?
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ale byłoby miło i fajnie, jak byście tak zaciekle rozmawiali o Queen...
</offtop>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leniu napisał:
...ale byłoby miło i fajnie, jak byście tak zaciekle rozmawiali o Queen...
</offtop>

Nie ma szans... im szybciej zrozumiesz- tym mniej będzie rozczarowania...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leniu, Fenderek, zdajecie sobie sprawę z tego, że zaczynacie się powtarzać?

Proponuję, abyście stanęli do konkursu na moda lub administratora - wtedy będziecie mogli zamknąć Freestyle i z pewnością będziecie szczęśliwymi ludźmi.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Leniu, Fenderek, zdajecie sobie sprawę z tego, że zaczynacie się powtarzać?

Zarzucasz mi/nam powtarzanie się, podczas gdy dyskutanci w tematach politycznych piszą jedno i to samo przez kilkanaście stron... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Co potwierdziły wybory? Że tysiące młodych ludzi bez poglądów i wartości poszło głosować na PO, bo tak wypadało. Bo Tusk ładniej wygląda w tv. A znam mnóstwo ludzi będących za PiS-em, którzy wierzą w wartości takie jak rodzina, ojczyzna, patriotyzm, wartości, tradycja i ich głosy nie poszły w eter.


Tylko widzisz, to można pięknie odwrócić i powiedzieć, że mnóstwo młodych i wykształconych ludzi poszło głosować na PO z powodów ideowych, gdyż nie akceptowało PiS-owskiej wizji Polski, zaś wielu ludzi poszło głosować na PiS gdyż boi się nowoczesności, potrzebuje silnego pana, który zapewni im bezpieczeństwo i ochroni przed zmieniającym się światem, który nie będzie wymagał od nich otwartości i elastyczności.

Masz rację - wiele osób na pewno zagłosowało na PO bezrefleksyjnie. Tylko, że to samo można powiedzieć, o zindoktrynowanych wyborcach Kaczyńskiego i jego ekipy.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ akceptuje inne poglądy, co nie zmienia faktu, że jak słyszę takie wywody po prostu opadają ręce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Leniu, Fenderek, zdajecie sobie sprawę z tego, że zaczynacie się powtarzać?

My się powtarzamy w 5-6 postach- Wy przez 30 stron, w tej chwili już w więcej niż jednym temacie...

tak w ogóle to ja serio mówiłem Leniowi żeby na to nie liczył i dał sobie spokój...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Kensington napisał:
Leniu, Fenderek, zdajecie sobie sprawę z tego, że zaczynacie się powtarzać?

My się powtarzamy w 5-6 postach- Wy przez 30 stron, w tej chwili już w więcej niż jednym temacie...



Nie rozumiem, gdzie Ty tu widzisz powtarzanie się. Ja tu dostrzegam całkiem poważną dyskusję polityczną i bardzo dobrze. To się nazywa polityczna kultura uczestnictwa.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
My się powtarzamy w 5-6 postach- Wy przez 30 stron, w tej chwili już w więcej niż jednym temacie...


Z tym to powinieneś udać się do moderatorów.

Leniu napisał:
Kensington napisał:
Leniu, Fenderek, zdajecie sobie sprawę z tego, że zaczynacie się powtarzać?

Zarzucasz mi/nam powtarzanie się


Owszem.

Leniu napisał:
podczas gdy dyskutanci w tematach politycznych piszą jedno i to samo przez kilkanaście stron... Rolling Eyes


A może wskażesz mi, gdzie uprzednio widziałeś dyskusję między Marcinem i krs? To ich pierwsza wymiana poglądów, tak więc Twoja uwaga jest chybiona.

Apeluję o trochę wyrozumiałości. Czy Forum traci coś przez to, że rozwijamy tutaj wątki światopoglądowe? Jeśli nie macie nic ciekawego do powiedzenia poza uwagami odnośnie ziewających emotikonek, to co za problem omijać tematy polityczne szerokim łukiem? Jeśli mnie nie interesują spory między rockandrollowymi luzakami i fanami rocka progresywnego, to ich nie śledzę i nie komentuję w Waszym stylu.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
(retoryka jak za Gierka- "Druga Polska")


Chyba "druga Japonia"...
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey napisał:
Marcin S. napisał:
(retoryka jak za Gierka- "Druga Polska")


Chyba "druga Japonia"...


"Drugą Japonię" to obiecywał Wałęsa.
Jeśli o mnie chodzi, to nie chcę mieszkać ani w "drugiej Japonii", ani w "drugiej Irlandii", którą obiecywał pan Tusk.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Mattey napisał:
Marcin S. napisał:
(retoryka jak za Gierka- "Druga Polska")


Chyba "druga Japonia"...


"Drugą Japonię" to obiecywał Wałęsa.
Jeśli o mnie chodzi, to nie chcę mieszkać ani w "drugiej Japonii", ani w "drugiej Irlandii", którą obiecywał pan Tusk.


A gdzie chcesz mieszkać? W drugim Radomiu? Twisted Evil
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mattey napisał:
A gdzie chcesz mieszkać? W drugim Radomiu? Twisted Evil


Laughing
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieładnie mylić Wałęsę z Gierkiem...

Cytat:
ależ akceptuje inne poglądy, co nie zmienia faktu, że jak słyszę takie wywody po prostu opadają ręce...


A może spróbujesz się jakoś zmierzyć merytorycznie z tym, co piszę? Na razie widzę tylko aluzje związane z Żydami czy "ręce opadają". Możemy skonfrontować III RP i IV RP, zakładając w dużym uproszczeniu, że Ty reprezentujesz te pierwszą opcję, a ja tę drugą. Coś jak Kwaśniewski i Kaczyński (swoją droga kultura tamtej debaty była dużo większa niż te z udziałem Tuska, Kwaśniewski ma chyba bardziej cywilizowanych wyborców) Wink Ale "ręce opadają" i tego typu zwroty służą tylko zrobieniu ze mnie oszołoma.

Na resztę odpiszę później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie robię z Ciebie oszołoma, jestem od tego daleki. szanuję Twoje poglądy, choć się z nimi nie zgadzam ni trochę. ja uważam, że jest tylko III Rzeczpospolita - nie dzielę swojego kraju. nie zestawiaj mnie także z prezydentem kwaśniewskim - nie głosowałem na tego człowieka i nigdy nie darzyłem go sympatią. kultura debaty kwaśniewskiego i kaczyńskiego zapewnę przypadła Ci do gustu, jako że kaczyński był w niej zdecydowanie lepszy. natomiast w debacie z tuskiem wypadł żałośnie, więc zapewne i poziom owej nie mógł Cię oczarowaćSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:

A może spróbujesz się jakoś zmierzyć merytorycznie z tym, co piszę? Na razie widzę tylko aluzje związane z Żydami czy "ręce opadają". Możemy skonfrontować III RP i IV RP, zakładając w dużym uproszczeniu, że Ty reprezentujesz te pierwszą opcję, a ja tę drugą. Coś jak Kwaśniewski i Kaczyński (swoją droga kultura tamtej debaty była dużo większa niż te z udziałem Tuska, Kwaśniewski ma chyba bardziej cywilizowanych wyborców) Wink Ale "ręce opadają" i tego typu zwroty służą tylko zrobieniu ze mnie oszołoma.

Tylko że IV RP nigdy nie powstała. To tylko slogan. Gdyby doszło do zmiany konstytucji to owszem można by dyskutować na temat różnic, zalet i wad. Jak dotąd IV RP to plan ugrupowania PiS które nie zostało zrealizowane. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
nie robię z Ciebie oszołoma, jestem od tego daleki. szanuję Twoje poglądy, choć się z nimi nie zgadzam ni trochę. ja uważam, że jest tylko III Rzeczpospolita - nie dzielę swojego kraju. nie zestawiaj mnie także z prezydentem kwaśniewskim - nie głosowałem na tego człowieka i nigdy nie darzyłem go sympatią. kultura debaty kwaśniewskiego i kaczyńskiego zapewnę przypadła Ci do gustu, jako że kaczyński był w niej zdecydowanie lepszy. natomiast w debacie z tuskiem wypadł żałośnie, więc zapewne i poziom owej nie mógł Cię oczarowaćSmile


Owszem, Ty i werty macie rację, że IV RP nie powstała, ale jest to realny projekt, który w jakiś sposób próbowano wcielić w życie i pewne jego założenia zrealizowano.

Co do debat, to nie miałem na myśli zwycięzcy, tylko tego, jak się odnoszą do siebie przeciwnicy i zachowanie publiczności (ta od Tuska jak chuliganeria ze stadionów). To, że Kaczyński tę drugą przegrał, jest dla mnie jasne. Ale kłóciłbym się, gdyby ktoś mi powiedział, że Tusk wygrał ją merytorycznie, ot parę hasełek, chwyt z cenami żywności i ludzie są pod wrażeniem.

A pod względem bardziej subiektywnym, to wolałem debatę z Kwaśniewskim, bo dużo bardziej uwypukliła to, co różni obóz Kaczyńskiego od reszty, Kaczyński jaśniej wyłożył tam swój program i generalnei obnażył sporo słabości III RP do roku 2005.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prawdzie, wszytskie debaty były średnie. jasne, że tusk nie wygrał merytorycznie - konwencja debaty i tak na to nie pozwalała. sztab tuska dobrze wykorzystał za to taki model programu, jaki był. polityka jest dziś medialna, a tusk pod tym względem bije kaczyńskiego na głowę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krs napisał:
po prawdzie, wszytskie debaty były średnie. jasne, że tusk nie wygrał merytorycznie - konwencja debaty i tak na to nie pozwalała. sztab tuska dobrze wykorzystał za to taki model programu, jaki był. polityka jest dziś medialna, a tusk pod tym względem bije kaczyńskiego na głowę.

Tu się zgadzam. Dlatego nie lubię demokracji. Liczy się PR, a nie wizja państwa. Politycy konkurują na piękne uśmiechy, a nie programy. Poza tym, nikt tych programów nie czyta. A kto nie czyta, ten nie wie nawet, na co głosuje, więc nie powinien mieć wg mnie prawa głosu. Bo w takim razie jakie są kryteria wyboru?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewne cieszyłbyś się z kolejnego zamachu majowego:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dużym skrócie można tak powiedzieć Wink Poniekąd fascynujący jest obóz sanacji, jego bezideowość i jednocześnie skonsolidowanie przy różnych z pozoru wykluczających się tam frakcjach. Mógłbym się może nazwać neopiłsudczykiem, a z pewnością propaństwowcem. Dekalog z konstytucji kwietniowej przeniósłbym z drobnymi zmianami na dzisiejszy grunt, swoją drogą niedawno musiałem go wkuć na pamięć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek